Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jūras spēku flotile piedalīsies NATO pretmīnu grupas mācības


atlikušas 250 zīmes


Jūras spēku flotile piedalīsies NATO pretmīnu grupas mācības

Ceturtdienā, 17. novembrī, 2016 | BIRKAS: Jūras spēki , mācības , Virsaitis , kuģis Tālivaldis , Rūsiņš
Izdrukāt Ziņot
FOTO: JIC, Gatis Dieziņš

No 21. līdz 24.novembrim Baltijas jūrā notiks NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas (SNMCMG1) organizētās mācības, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.

Tajā piedalīsies Latvijas Jūras spēku flotiles štāba un apgādes kuģis A-53 "Virsaitis", Mīnu kuģu eskadras mīnu kuģi M-06 "Tālivaldis" un M-08 "Rūsiņš", kā arī ūdenslīdēju komanda.    

Mācību mērķis ir attīrīt kuģošanas ceļus un zvejošanas rajonus no Baltijas jūras dzelmēs esošajiem sprādzienbīstamajiem priekšmetiem, kas pārsvarā ir palikuši no iepriekšējās karadarbības šajā reģionā, tādējādi samazinot iespējamos riskus. Starptautiskās mācības palīdz pilnveidot pretmīnu operāciju veikšanas procedūru izpildi un uzlabot savstarpējo sadarbību starp NATO un Latvijas vienībām.

NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas sastāvā šobrīd ir astoņu valstu kuģi – Latvijas mīnu kuģis "Imanta", Vācijas štāba kuģis "Elbe", Lietuvas patruļkuģis "Skalvis", Igaunijas mīnu kuģis "Sakala", Lielbritānijas mīnu kuģis "Grimsby", Nīderlandes mīnu kuģis "Willemstad", Belģijas mīnu kuģis "Narcis" un Norvēģijas mīnu kuģis "Måløy".

2016.gada jūlija šīs grupas komandvadību pārņēma Igaunija, bet no 2017.gada jūlija Latvijai pirmo reizi tiks uzticēts pārņemt NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas komandvadību.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki