Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jūrniecības koledžai piegādātas jaunas mācību iekārtas


atlikušas 250 zīmes


Jūrniecības koledžai piegādātas jaunas mācību iekārtas

Pirmdienā, 12. martā, 2018 | BIRKAS: Jūrniecības koledža , ES
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Īstenojot projektu par mācību vides uzlabošana, koledžā iegādātas mūsdienīgas iekārtas un to aprīkojums, kas paredzēts topošo mehāniķu apmācībām.

Patlaban gandrīz visas iekārtas, izņemot eļļas un smērvielu analīžu pārvietojamās laboratorijas iekārtas, jau piegādātas un atrodas noliktavā, līdz brīdim, kad tiks pārbūvēta pati ēka. Par mācību iekārtu un to aprīkojuma iegādi 2017.gada 6.decembrī noslēgts līgumus ar SIA „Stokker”. Savukārt šogad 21.februārī  noslēgts līgums ar SIA "Fraktal Bau" par topošo kuģu mehāniķu darbnīcu pārbūvi, informē Liepājas Jūrniecības koledžas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase. Projekta plānotās izmaksas ir 336 119 eiro, no tiem ERAF finansējums veido 285 701,15 eiro, bet valsts līdzfinansējums – 50 417,85 eiro.

Īstenojot projektu, plānots pārbūvēt topošo kuģu mehāniķu darbnīcas un aprīkot tās ar modernām iekārtām un instrumentiem, kā arī izveidot mācību laboratoriju, tādējādi nodrošinot koledžas programmu: Jūras transports–kuģa mehānika, Kuģa mehānika kvalitatīvu apguvi ap 330 studējošiem gadā. Topošā darbnīcā tiks aprīkota ar tādām modernām iekārtām, kā eļļas un smērvielu analīžu pārvietojamo laboratoriju, mašīnapstrādes darba galdiem un iekārtām, universālo virpu, urbšanas un frēzēšanas iekārtām, lentzāģi metālam, metināšanas iekārtām, gāzes metināšanas iekārtām un to aprīkojumu, darba galdu lokmetināšanas, griešanas ar gāzi un slīpēšanas darbiem u.c., kā arī būs nodalītas metinātāju praktisko apmācību darba vietas – kabīnes.

Liepājas Jūrniecības koledža uzsākusi vērienīgu, tā dēvētās STEM jeb zinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes, matemātikas izglītības programmu modernizācijas un attīstības projektu, kas nodrošinās augsta līmeņa jūrniecības nozares speciālistu sagatavošanu.

Veiktie uzlabojumi infrastruktūrā un aprīkojumā nodrošinās programmas mācību priekšmetu un iegūstamo praktisko iemaņu atbilstību starptautisko jūrnieku profesionālās sagatavošanas standartu prasībām un ļaus sagatavot augsti kvalificētu darbaspēku jūrniecības un transporta nozarēs.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki