Rīgā darbojas deviņas diennakts aptiekas. Arī Ventspilī, Daugavpilī, Jūrmalā, Cēsīs, Kuldīgā, Tukumā, Rēzeknē un citās pilsētās tādas ir. Tikai ne Liepājā.

Nav tā, ka Liepāja vienīgā izceļas lielo pilsētu vidū ar to, ka šeit nav diennakts aptiekas. Tādas nav arī Jelgavā. Tomēr citās lielajās pilsētās (nerunājot par galvaspilsētu, kur darbojas deviņas diennakts aptiekas) un arī daudzās par Liepāju mazākās pilsētās ir viena aptieka, kas darbojas visu diennakti.

Vajag vai nevajag šādu aptieku, būtu jājautā liepājniekiem, kā to jau izdarījušas citu pilsētu pašvaldības.

Portāla aptaujātie liepājnieki atzina, ka diennakts aptieka noteikti viestu drošības sajūtu. Savukārt runājot ar aptieku vadītājiem – gan Liepājas, gan citu pilsētu, atklājās, ka uzturēt šādu aptieku uzņēmējiem nav izdevīgi pat tad, ja laikā no pulksten 20.00 līdz 6.00 pie pirkuma tiek pieskaitīti 40 līdz 50 santīmi par apkalpošanu nakts laikā.

Cēsu SIA „Zāles” aptiekas vadītāja atzina, ka pašvaldības aicinājumam ieviest diennakts režīmu klientu apkalpošanā atsaukusies tikai tādēļ, lai nepieļautu konkurentu ienākšanu vietējā tirgū. Citur, piemēram, Jūrmalā, kur šāda stimula nav bijis, taču iedzīvotāji izteikuši vēlmi, lai viena aptieka būtu pieejama visu diennakti, pašvaldība pieņēmusi lēmumu līdzfinansēt diennakts aptiekas uzturēšanu.
 
Tukuma SIA „Alante” diennakts aptiekas vadītāja Agnese Ritene portālam atzina, ka bez pašvaldības palīdzības uzturēt diennakts aptieku ir ļoti grūti: lai nodrošinātu, ka aptieka strādā 24 stundas diennaktī, papildu jānodarbina cilvēks pusotru slodzi.

Liepājas domes Vides un veselības daļas vadītāja Ineta Stadgale portālam atzina, ka Liepājā diennakts aptiekas nav tāpēc, ka „uzņēmējiem tas šķita neizdevīgi”.

Tam pilnībā var piekrist, taču, vai pašvaldības spēkos nav izdarīt tā, lai uzņēmējiem tas šķistu izdevīgi?

Vides un veselības daļas vadītāja bija spiesta atzīt: „ja pašvaldība to gribētu, iespējams un izdarāms tas būtu”.

Stadgale arī solīja pārdomāt šādu priekšlikumu un „veikt izpēti”.