Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kas ir "Taisnīgums" un kāpēc tam nepatīk imigranti Liepājā


atlikušas 250 zīmes


Kas ir "Taisnīgums" un kāpēc tam nepatīk imigranti Liepājā (41)

Piektdienā, 20. novembrī, 2015 | BIRKAS: Viktors Birze , Normunds Krafts , Taisnīgums , bēgļi , sabiedriskā apspriešana
Izdrukāt Ziņot
Viktors Birze (no labās) un Ernests Leimanis piketē pie Liepājas domes 2012.gadā.
Viktors Birze (no labās) un Ernests Leimanis piketē pie Liepājas domes 2012.gadā.
FOTO: Aigars Prūsis

Nacionālā savienība "Taisnīgums" sagatavojusi iesniegumu Liepājas domei, kurā aicina organizēt publisku apspriešanu un iedzīvotāju aptauju jautājumā par imigrantu izvietošanu Liepājā.

"Taisnīgums" nedēļas sākumā sākumā masu medijiem izsūtīju publisku paziņojumu, ka šī organizācija sagatavojusi iesniegumu Liepājas domei, kurā aicina pašvaldību organizēt publisku apspriešanu un iedzīvotāju aptauju jautājumā par imigrantu izvietošanu Liepājas pašvaldības teritorijā. Zem iesnieguma līdz 20.decembrim tiks vākti iedzīvotāju paraksti.

Kas ir šī organizācija un kāpēc šāds aktivitātes tiek veiktas tieši Liepājā?

Nacionālā Savienība "Taisnīgums" dibināta 2008.gada 16.aprīlī. Reģistrācijas vieta ir Liepāja, Rojas iela, liecina publiski pieejamie dati. Viens no aktīvākajiem dalībniekiem ir organizācijas valdes loceklis Viktors Birze, kura pamatdarba vieta ir atkritumu pārstrādes un savākšanas uzņēmums "Liepājas RAS".
 
Viktors Birze: "Nacionālā Savienība "Taisnīgums" ir latviešu nacionālistu politiska partija. Pagaidām gan neliela. Es esmu tās valdes loceklis, savukārt mūsu Liepājas grupas koordinators ir kādreizējais Jaunatnes apvienības "Tēvzemei un Brīvībai" vadītājs Normunds Krafts. Iesniegums Liepājas pašvaldībai ir mūsu kopīgi izstrādāts."

Partijā ir ap 240 biedru, un septiņi valdes locekļi, zināja teikt Birze. No citiem partijas līderiem minami portāla historia.lv redaktors Valters Grīviņš, ārsts Vilnis Strods, vēstures doktorants Oskars Krīgers, kuri Liepājā gan ir maz zināmi.

Kādēļ notiek vēršanās pēc bēgļu uzņemšanu? Birze: "Vispirms jau dēļ pilnīgas neapmierinātības ar imigrācijas politiku. Jāsaka, ka tad, kad kļuva zināms par to, ka valdošā koalīcija klaji nedemokrātiskā veidā izlēma pakļauties ārējam spiedienam un uzņemt Latvijā nelegālos imigrantus, tieši "Taisnīgums", sadarbībā ar militārās tuvcīņas klubu "Tēvijas Sargi", organizēja trīs demonstrācijas pret imigrācju Rīgā - 4.augustā, 22.septembrī un 5.novembrī. Divas no tām pulcēja vairāk par tūkstoti dalībnieku. Piedalījās arī liepājnieki. Jāsaka, piemēram, 22.oktobrī, kad "Taisnīgums" rīkoja gājienu "Pret imigrāciju" un koncertu "Baltija ir mūsu", man izdevās piesaistīt arī Liepājas mūziķus Ainaru Virgu un Dzintaru Beitānu, kuri tāpat vien, idejas vārdā piekrita uzstāties pasākumā. Lai nu kā, sākotnēji akciju mērķis bija izdarīt spiedienu uz valdošo eliti, lai tiktu rīkots referendums par imigrantu uzņemšanu. To neizdevās panākt. Tad nu darām to, ko varam izdarīt. Viena no darbībām ir mūsu rosinātā sabiedriskā apspriešana konkrētā pašvaldībā."

Paziņojumā domei un liepājniekiem teikts: "Mēs uzskatām, ka par tik būtisku jautājumu kā imigrantu uzņemšana ir rīkojams valsts mēroga referendums. Turklāt imigrantus gatavojas izmitināt dažādās Latvijas pašvaldībās, uzkraujot atbildību par viņu sociālo nodrošinājumu un izmitināšanu konkrētajām pašvaldībām, bet ar imigrantu ierašanos saistītos apdraudējumus, spriedzi un drošības riskus – vietējās pašvaldības iedzīvotājiem. Ja referendumu šajā jautājumā atsakās rīkot valsts un objektīvu iemeslu dēļ nevar sarīkot pilsoņi, tad savu iedzīvotāju intereses ir pienākums aizstāvēt pašvaldībai.

Atsaucoties uz likuma "Par pašvaldībām" 3.pantu, kas nosaka, ka vietējai pašvaldībai ir jāievēro attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju intereses, nacionālā savienība "Taisnīgums" pauž vēlmi, lai tiktu noskaidrots iedzīvotāju viedoklis par imigrantu uzņemšanas iespējamību Liepājā. "Iedzīvotāju intereses un viedokli objektīvi var noskaidrot, tikai veicot pašvaldības iedzīvotāju aptauju, kas īstenojama sabiedriskās apspriešanas formātā," teikts politiskās organizācijas sagatavotajā iesniegumā Liepājas domei.

Politiskā organizācija aicina Liepājas pašvaldību rast iespēju sarīkot publisku sabiedrisko apspriešanu, kā arī rakstveida aptauju, kurā, balsojot par vai pret, būtu iespēja piedalīties visiem pašvaldībā deklarētiem iedzīvotājiem. Partija rosina, ka aptaujas jautājums varētu būt "Vai jūs esat par vai pret imigrantu izvietošanu Liepājas pašvaldības teritorijā?".

"Sabiedriskās apspriešanas un iedzīvotāju aptaujas rezultāti būs papildu arguments Liepājas pašvaldībai, pamatojot valdībai un sabiedrībai savu viedokli, kāpēc tā nevēlas izmitināt jaunus migrantus savā teritorijā," teikts nacionālās savienības "Taisnīgums" sagatavotajā iesniegumā.

"Šim Liepājas pašvaldībai adresētajam iesniegumam ar aicinājumu sarīkot iedzīvotāju aptauju un iesniegumā minēto jautājumu publisku apspriešanu būs lielāks spēks, ja iesniegumam savu atbalstu paudīs iespējami daudz Liepājas pilsētas iedzīvotāju. Tādēļ izsludinām parakstu vākšanu zem iesnieguma līdz šā gada 20.decembrim," norāda nacionālā savienība "Taisnīgums". Partija informē, ka papildu informācija par parakstu vākšanu atrodama tās mājaslapā un sociālo tīklu profilos.

"Ministru kabinets bez Saeimas un Latvijas tautas akcepta, pakļaujoties ārējam spiedienam, klaji nedemokrātiskā veidā plāno Latvijas teritorijā izvietot lielu daudzumu imigrantu, kas nelegāli iekļuvuši Eiropas Savienības teritorijā. Imigrantus plānots nometināt dažādu Latvijas pašvaldību teritorijās," sagatavotajā iesniegumā Liepājas domei norāda nacionālā savienība "Taisnīgums". Atsaucoties uz citu valstu pieredzi, politiskā organizācija norāda, ka eiropiešiem svešu izcelsmju kultūru un reliģiju pārstāvju masveida ieceļošana, pēc politiskās organizācijas ieskatiem, radīšot dažādas problēmas: noziedzības un drošības riskus, terorisma draudus, iedzīvotāju nacionālā sastāva izmaiņas un netaisnību pret pamatiedzīvotājiem sociālās palīdzības saņemšanas iespēju ziņā.

LETA jau vēstīja, ka 3.novembrī valdība apstiprināja patvēruma meklētāju uzņemšanas plānu, lai pilnveidotu Latvijas līdzšinējo patvēruma meklētāju uzņemšanas sistēmu un šo personu sociālekonomisko iekļaušanu Latvijas sabiedrībā. Saskaņā ar Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona.


Sludinājums

Viktor!
07:54 | 20/11/15
ZIŅOT
(-11)
(4)
+

Vai trakiem pieder pasaule?

viedais
11:00 | 20/11/15
ZIŅOT
(-11)
(5)
+

Tas tiesa - trakiem pieder viss, arī pasaule. Cits sevī saskata Napoleonu, cits domā, ka viņš akadēmiķis, vēl cits jūtas mesija. Ceru, ka sapratāt ļautiņi.....

smārds
08:04 | 20/11/15
ZIŅOT
(-8)
(15)
+

"Taisnīgums" ir tad, kad čoms no domes šim čalim sagādā siltu vietiņu izgāztuves PR

paika
10:45 | 20/11/15
ZIŅOT
(-3)
(10)
+

Bet cilvēkam tak jādzīvo un jāēd ir. Cits pa domi, cits pa atkritumu poligonu.

dāvana
08:35 | 20/11/15
ZIŅOT
(-4)
(5)
+

Čoms Sesks?

he
08:35 | 20/11/15
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Tā arī noteikti bija!

Un vēl
08:54 | 20/11/15
ZIŅOT
(-9)
(15)
+

"Taisnīgums" ir arī tad, kad tu darba laikā vari nodarboties ar antisemīitisko politiku un braukāt apkārt pa visādiem bezjēdzīgiem piketiem.

laiks
10:47 | 20/11/15
ZIŅOT
(-3)
(10)
+

Viss pasaulē mainās, tikai Birze nemainās.

zemene
08:59 | 20/11/15
ZIŅOT
(-1)
(22)
+

Sabiedrisko apspriešanu prasās. Man arī reāli prasītos, lai Liepāja stingri pateiktu: musulmaņu bēgļus te negaidām. Dievs vien zin, cik viņu Latvijā saradīsies, kad maisam atvērsies gals.

valdis
10:21 | 20/11/15
ZIŅOT
(-14)
(11)
+

Taisnīguma pārstāvis Viktors Birze ir cilvēks bez atbilstošām zināšanām elementārās lietās.Likums ,,Par pašvaldībām '' 3 pants ir Liepājas domei saprotams .Jautājumus par imigrantiem mums diktē Eiropa. Viktors Birze varētu nemuļķot prātus ,bet nopietnāk varētu izskatīt jautājumus par atkritumu savākšanas biznesu,lai netiktu nepamatoti sadārdzināti to tarifi.

gudrība
11:39 | 20/11/15
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Birze ir labs. Birze ir par taisnīgumu. Birze ir par laimi. Birze ir gaišā nākotne.

priede
10:43 | 20/11/15
ZIŅOT
(-9)
(6)
+

Puikiņš pēc visa spriežot gatavojas vēlēšanām. Vēlviens ''glābējs'' uz mūsu kakliem. Ja kāds domā citādi, tad pārlieciniet par pretējo.

onka
11:24 | 20/11/15
ZIŅOT
(-4)
(6)
+

Lai šamie labāk tiešām cīnās par lētākiem un taisnīgiem tarifiem atkritumiem. Tad gan būs Taisnīgums.

policija
11:27 | 20/11/15
ZIŅOT
(-5)
(9)
+

Taisnīgums ir Liepājas partijas izdomājums gaisa jaukšanai. Tas tak saprotams.

NA atbalstītājs
11:47 | 20/11/15
ZIŅOT
(-5)
(8)
+

Birze ir nodevis NA un laužas ar savu kabatas partiju Mūsu zeme vai kādu citu pie siles lai atnemtu progresīviem spēkiem Liepājā un novadā nacionāli noskanoto balsis. Un tas notiek ar Seska un citu zinu. Sesks šo puisi iekārtoja darbā domes uznēmumā par skolas direktora cienīgu atalgojumu reiz divi.

Drullis
09:57 | 23/11/15
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Kā tu to zini?

Русскый мыр
12:45 | 20/11/15
ZIŅOT
(-7)
(5)
+

Бирзе правю Мы стобой товарищь.

skat
12:46 | 20/11/15
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

http://www.delfi.lv/news/arzemes/asv-kongresa-apakspalata-nobalso-par-beglu-programmas-apturesanu.d?id=46740615

lasītājs
12:49 | 20/11/15
ZIŅOT
(-6)
(6)
+

Lasu plakāta uzrakstus fotobildē. Birzesprāt, sanāk, ka ASV un ebreju lobiji vainīgi pie tā ka LV valdība piekritusi uzņemt bēgļus. Izklausās sviestaini.

tā tik izklausās
16:26 | 20/11/15
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

bet ja reāli padomā, kam tas izdevigi un ka interesēs, tad attapīgs pratiņš saklausīs, ka nekāda sviesta tur vis nav!

trusis
13:10 | 20/11/15
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

"...kura pamatdarba vieta iratkritumu pārstrādes un savākšanas uzņēmums "Liepājas RAS"" - tik atgādinu, ka tāvieta tika uzradīta īpaši šim brīnišķīgajam taisnības cīnītājam. Jautājums tik, kāpēc vajadzēja viņa dēļ tā pūlēties?...

@
13:35 | 20/11/15
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Normundam Niedolam šo jautājumu vajadzētu kaut kā komentēt!

gudruna
14:58 | 20/11/15
ZIŅOT
(-5)
(4)
+

Piekrītu - fotobildē var skaidri nolasīt šī "uzdarboņa" intelektuālo līmeni.
Stulbi, ja tik tiešām sarežģītā jautājumā par bēgķiem, kur vienīgais risinājums ir mūsu pašcieņa, inteliģence, gudrība un humānisms ir vēl papildus jānoņemas ar "atkritumu šķirošanu".

muļķruna
15:29 | 20/11/15
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Stulbi, ja tik tiešām sarežģītā jautājumā par bēgķiem, kur vienīgais risinājums ir mūsu pašcieņa, inteliģence, gudrība un humānisms

paskaidro kaut ko, citādi bez 100 gramiem nesaprast par tiem bēgķiem, vismaz ASV tie kas ielaiž bēgļus uzņemas personisku- pasvītroju personisku atbildību par katru ielaisto sīrieti

Путин В.В.
15:56 | 20/11/15
ZIŅOT
(-2)
(10)
+

Спасиба Бирзе. Ты наш человек.

lati6u
16:11 | 20/11/15
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Спасибo bez a

eko
16:40 | 20/11/15
ZIŅOT
(-5)
(5)
+

Izlasīju. Tukša muļļāšanās. Kārtējo demagogu un populistu saujiņa.
Bēgļu jautājumus Saeimā tak jau stingri risina Nacionālā apvienība, ZZS.

Ēriks
19:19 | 20/11/15
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Amerikā neatkarīgās raidstacijas komentētājam piezvana klausītājs un uzdod jautājumu - vai vajag Amerikai uzņemt musulmaņu migrantus, jo visi musulmaņi jau nav teroristi?
Atbilde - Jums garšo konfektes?
Klausītājs - jā.
Radiodīdžejs: Ja Jums iedos Jūsu mīļākās konfektes paciņā un pateiks - viena konfekte ir ļoti indīga, bet pārējās labas...vai Jūs viņas ēdīsiet?

Jahnis
19:36 | 20/11/15
ZIŅOT
(-4)
(7)
+

Latvieši , savās bailēs trīcot, nekā cita nevar izdomāt kā paņirgties par Birzi.Birze vismaz savu iespēju robežās cīnās pret migrantiem.Un pareizi dara! Lūk, nupartnorvēģija paziņo , ka migrantus neņems,. bet Norvēģijā pamatiedzīvotāju un migrantu proporcionālās attiecības ne tuvu nav tādas kā Latvijā, proti, 1,4 : 1.Bet latvieši jau tik drosmīgi, ka par to pat neaizdom'jas , tie tikai klusuciešot klana galvas. Slikti, latvieši.Kad piedzīvosit migrantu uzstāšanos , tad redzēsiet...

rilke
11:09 | 21/11/15
ZIŅOT
(-2)
(6)
+

Politikāniskais ĀKSTS ir jūsu Birze.

rilke+
11:14 | 21/11/15
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Ja Birze un citi līdzīgie tik ļoti ģībst par Tēviju, tad viņam laiks stāties Zemessardzē vai Nacionālā apvienībā.
Zemessardzē diez vai tādu muldētāju kā Birze cietīs, bet Nacionālā apvienībā viņš varētu izpausties.

hh
19:59 | 21/11/15
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Es arī esmu pret muslimiem.Un ko?Arī āksts?

NA biedrs no Kurzemes puses
17:50 | 22/11/15
ZIŅOT
(-3)
(1)
+

Man ļoti žēl, ka tāds jauns cilvēks, kā Birze ir sapinies pats savos pinekļos un nevar atrast sev vietu, kā sabiedriski aktīvs jaunietis. Varbūt iemesls jāmeklē viņā pašā: varbūt Viktors Birze, kā sabiedrisks un publiskā telpā aktīvs cilvēks varētu atbildēt, kāpēc viņš ir mainijis savu dzimto krievisko uzvārdu uz latvisko "Birze". Un varbūt Viktors varētu atbildēt saviem potenciāliem vēlētājiem (esmu pārliecināts, ka Birze grib kāda uzdevumā kļūt par "TAUTAS KALPU" )-par to liecina viņa nesenās aktivitātes gan nesenajos piketos pie tiesu nama un nesen populistiskas aktivitātes Alejas laukumā. Un visbeidzot, lai Birze paskaidro saviem atbalstītājiem, kāpēc viņu NA negrib uzņemt savās rindās.

xxx
17:57 | 22/11/15
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

http://www.delfi.lv/news/national/politics/vestnieks-beglu-nedosanas-uz-persijas-lica-valstim-ir-paradoksala.d?id=46746963

Varis Daugavieti
20:36 | 22/11/15
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Latvju tautas cilvēku kopai, kuraI ir liktenis piespriedis sajust baltijas jūras spalgo svaigumu un arī neaizmirst viltus žīdu piekoptās metalurga dūmeņu smādīgo molekulu spaidu uz šo spalgo svaigumu, ir sevi jāaplej ar stindzinošu ledus ūdeni, lai saprastu, ka mūsu priekšstāvis Uldis Sesks ir mūsu lokālās latvju kopas vidējais aritmētiskais, tātad mūsu visu intelektuālā autoritāte un etnisko sidspukstu noteicējs un veicinātājs. Un šis jaunā jēra Viktora ceļa politiski intīmās norises jāvērtē mūsu politiskam virsaitim Uldim Seskam. IR JĀBŪT SUBORDINĀCIJAI. Sētniekiem un palīgskolotājiem nav jāprasa atbildes uz pasaules procesu vēsmām mūsu Liepājā.
Vakar vakarā krēslas apstākļos staigājot gar ekonomiskās zonas kanālu var saprast, ka no šī zaņķa mūs izvilks,cilvēks, kuru mēs līdz galam nenovērtējam.

Žulis
09:45 | 23/11/15
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Helsinki 86 idejas ir dzīvas! Par tām cīnās Grantiņš, Birze, Krafts un Pujēna. Atbalstīsim viņus taisnajā cīņā par darbaļaužu taisnāku nākotni.

Andriāns
10:11 | 23/11/15
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Vai tas ir kāds noslēpums, ka Birze kopā ar Sesku dibinās Latvijas piena govju attīstības sektu Liepājā, atjaunos piena kombinātu, maizes ceptuvi, gaļas kombinātu un koncentrācijas nometni (RAS) teritorijā?

hi hi
10:38 | 23/11/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

ha ha ha ,,russkij mir'' !latvieti,izlabo kļūdas savā krievu tekstā un neizliecies par krievu.!

beglis merglis
15:33 | 23/11/15
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

atrodos Kamčatkā un begu meklēt patvērumu, bet protams ka Vācijā, kur gan citur

bračka
10:24 | 24/11/15
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Taisnīgums ir tad, kad alkahols ir par velti.

Smaka
22:56 | 26/11/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Atrkitumu poligona meesls pamodaas...

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki