Papildināts ar Ulda Seska viedokli. Valda Dombrovska negaidītā demisija labējām partijām liek daudzko pārdomāt, atzīst Reformu partijas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Jānis Vilnītis, kurš pirmais atsaucās portāla lūgumam komentēt ziņu par premjera atkāpšanos amata, sacīja:
„Šis paziņojums bija negaidīts, bet izturos pret to ar izpratni. Pirmais, kas šajā situācijā būtu jāsaprot, vai viņš to bija saskaņojis ar koalīcijas partijām. Man tas nav zināms.

No otras puses – ir jārespektē un jāciena Dombrovskis, ka viņš uzņēmies atbildību par Zolitūdes traģēdiju.

Manuprāt, viņš ieies vēsturē kā pirmais premjerministrs, kurš labprātīgi, nevis piespiedu kārtā atkāpies no amata.

Šobrīd galvenais, kas jāsaprot – kā nostrādāt šo gadu līdz vēlēšanām. Teorētiski var strādāt arī mazākuma valdība, bet varbūt labēji centriskajām partijām pienācis laiks pārvērtēt savu līdzšinējo nostāju un apvienoties kopīgam darbam un varbūt arī nākamajām Saeimas vēlēšanām, ko esmu jau teicis agrāk, bet tagad tas nešķiet tik utopiski. Zolitūdes traģēdija liecina, ka izšķirīgos brīžos cilvēki spēj apvienoties, un tas uzliek pienākumu arī politiķiem būt vienotiem."

Nacionālās apvienības TB/LNNK Liepājas grupas pārstāvis Ivars Kesenfelds portālam atzina, ka Dombrovska motīvi ir cilvēciski saprotami, vienlaikus uzsverot, ka šīs valdības restarts bija vajadzīgs. Man kā liepājniekam gribētos pateikt paldies Dombrovska valdībai un vispirms Dombrovskim, ka ar viņa palīdzību top Liepājas koncertzāle un citi projekti. Gribētu cerēt, ka viņš vēl atgriezīsies, lai strādātu.

Savukārt politiskā apvienības "Saskaņas centrs" (SC) frakcijas vadītāja vietnieks Valērijs Agešins aģentūrai LETA paudis, ka patlaban iniciatīva ir prezidenta rokās, kuram saskaņā ar Satversmi ir pienākums nosaukt personu, kas veidos nākamo Ministra kabinetu, un, ka „SC nesaka jaunajai valdībai „nē””.

Liepājas mērs Uldis Sesks: Ministru prezidenta Valda Dombrovska atkāpšanās no amata un valdības krišana ir negaidīts solis ne tikai man personīgi, bet, domāju, lielākajai daļai sabiedrības. Šādam notikumu pavērsienam, ka 10 mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām paliksim bez valdības, neviens īsti nebija gatavs, taču vienlaikus saprotams, ka šāds solis ir sperts, lai šajā īpaši kritiskajā laikā pēc Zolitūdes traģēdijas atgūtu sabiedrības uzticību valstij un valdībai.

Šobrīd vēl ir pāragri runāt par to, kuriem politiskajiem spēkiem būtu jāveido jaunā valdība, taču es viennozīmīgi uzskatu, ka tā jābūvē uz profesionāliem ministriem, kas ir lietpratēji savās nozarēs. Mūsu valsts nav tādā situācijā, lai mēs šobrīd varētu atļauties eksperimentēt ar ministriem mācekļiem vai praktikantiem. Tas nav pieļaujams! Valdībā ir jāiet cilvēkiem, kas spēj pieņemt atbildīgus lēmumus par, piemēram, būvniecības vides sakārtošanu, ES finansējuma pārdomātu sadali maksimāli iedzīvotāju vajadzību apmierināšanai un citām jomām.