Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

KNAB vēl nav pielicis punktu lietai par viltus "Kurzemes Vārdu"


atlikušas 250 zīmes


KNAB vēl nav pielicis punktu lietai par viltus "Kurzemes Vārdu" (11)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 25. oktobrī, 2018 | BIRKAS: KNAB , Reinis Točelovskis , vēlēšanas , Jānis Vilnītis , Ģirts Kronbergs , Reģionu apvienība , izmeklēšana
Izdrukāt Ziņot

Lai gan jau pavasarī Reinim Točelovskim piesprieda naudas sodu par priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpšanu, KNAB lietai par viltus "Kurzemes Vārdu" punktu vēl nav pielicis.

Šonedēļ deputāti Jānis Vilnītis un Ģirts Kronbergs bija uzaicināti uz sarunu ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Politisko organizāciju finansēšanas pārkāpumu izmeklēšanas nodaļas izmeklētāju Karīnu Poļansku.

irliepaja.lv sacīja Vilnītis, KNAB interese saistīta ar Točelovska melīgo paziņojumu, ka izdevuma pirms pašvaldību vēlēšanām izplatītā izdevuma "Par ko nekad nestāstīs "Kurzemes Vārds"" finansētāji bijuši ar Latvijas Reģionu apvienības karogu vēlēšanās startējušās biedrības "Liepājnieki" pārstāvji Vilnītis un Kronbergs.

Vilnītis KNAB vēlreiz apliecinājis, ka ne viņš, ne arī kāds cits no "Liepājniekiem" nav saistīts ar šo izdevumu – ne pasūtot to, ne arī apmaksājot.

Savukārt Kronbergs atzina, ka saruna bijusi "sakarīga", un viņš saprot, ka pēc tāda paziņojuma, ar kādu klajā nāca Točelovskis, "KNAB nevarēja neuzdot jautājumus".

"Es varu vēlreiz atkārtot – lai pierāda, ka es vai kāds cits no mūsu komandas ir Točelovskim maksājis kaut vienu santīmu," sacīja Kronbergs.

Izņemot šo sarunu ar KNAB izmeklētāju, viņš joprojām neesot ticies ne ar vienu citu tiesībsargājošo iestāžu pārstāvi.

KNAB pavasarī informēja, ka pērn pirms pašvaldību vēlēšanām Liepājā izplatītais izdevums "Par ko nekad nestāstīs "Kurzemes Vārds"", kas bija vizuāli ļoti līdzīgs laikrakstam "Kurzemes Vārds", uzskatāms par priekšvēlēšanu aģitāciju, ko veikusi ar politiskajām partijām, to apvienībām vai vēlētāju apvienībām nesaistīta persona, jo Točelovskis KNAB bija sniedzis skaidrojumu, ka visus šī materiāla sagatavošanas un izplatīšanas izdevumus, kas kopumā nepārsniedzot 1000 eiro, esot sedzis pats no savas kabatas.

Saistībā ar šo gadījumu KNAB sākta lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa panta par aģitācijas noteikumu pārkāpšanu. Par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas vai uzskaites kārtības neievērošanu Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēts naudas sods fiziskajām personām līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām – līdz 1400 eiro.

Sludinājums

smiekli
17:43 | 25/10/18
ZIŅOT
(-6)
(11)
+

Nu man liekas , ka mazais rudais ronītis ir apd....ies. pa konkrēto. Darba izredzes nākotnē liepājā ir ļoti švakas tuvu 0, kad beigsies mandāta termiņš. Pastā varētu darbu atrast. Viņš būtu labs pastnieks.

Mulkis
18:07 | 25/10/18
ZIŅOT
(-5)
(7)
+

Kronbergs vispar kaunu zaudejis? Tocelovskis tacu Feisbuka pirms paris dienam bija nopublicejis zverinata notara atzinumu par sarakstes autentiskumu. Kauns pasam vispar nav radities uz ielas? Melo lidz pedejam. Fui!

Smieklam
21:43 | 25/10/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Apskati FaceBook profilā Liepājas balss ierakstu October 20 at 2:40 PM

Smiekls
18:08 | 25/10/18
ZIŅOT
(-4)
(7)
+

Notārs apstiprinās jebko. Vai kāds ir redzējis, KO viņš apstiprināja?

zemāk vairs nav kur krist
20:05 | 25/10/18
ZIŅOT
(-10)
(9)
+

Kronbergs atzinies taču. Vilnītis vēl cer, ka izdosies izlocīties un izdosies ielocīties pilsētas mēra krēslā. Neticu, ka par šo neģēlību nezināja ne partijas biedri, ne ģimene. Kronbergs ar Vilnīti iekrituši ar ģīmjiem dubļos, Vilnītis cenšas izlikties balts un nevainīgs. Nožēlojami.

Rota
23:20 | 25/10/18
ZIŅOT
(-2)
(13)
+

Bet vai tad Kurzemes vārds kādreiz ir bijis nepērkams ?

čiks
08:40 | 26/10/18
ZIŅOT
(-3)
(9)
+

Jābrīnās, ka tāda brēka !Redzēju to avīzes izstrādājumu, nu nekas TĀDS, lai vaimanātu pa visu pasauli, tur taču nav.

nekrietni gan
17:06 | 26/10/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

zemisko

nekrietni gan
17:06 | 26/10/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Runa ir pa abu kungu zemiko rīcību!

Didzis
10:39 | 26/10/18
ZIŅOT
(-4)
(14)
+

Sesks ieķēries ar nagiem krēslā, un turas līdz pēdējam.

Liepājnieks
15:04 | 28/10/18
ZIŅOT
(-4)
(0)
+

Seskam jāturpina darbs un jāiesaista Jāni Vilnīti, Ģirtu Kronbergu viņu spējām atbilstošos amatos un ja viņi kaut ko ilgstoši nesaprot, tad jāatlaiž no attiecīgiem amtiem.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki