Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Komponists Jānis Lūsēns vērienīgi svinēs savu jubileju


atlikušas 250 zīmes


Komponists Jānis Lūsēns vērienīgi svinēs savu jubileju (6)

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 08. jūnijā, 2018 | BIRKAS: Jānis Lūsēns , koncerts , LOC
Izdrukāt Ziņot

Nākamā gada aprīlī Liepājā dzimušais komponists Jānis Lūsēns svinēs apaļu jubileju – 60. Galvenais un vērienīgākais no trim koncertiem iecerēts Liepājas Olimpiskajā centrā.

Šai iecerei savu atbalstu – vismaz konceptuāli – neliedza arī Pilsētas attīstības komitejas deputāti, noskatījušies producentu sagatavoto prezentāciju un uzklausījuši Kultūras pārvaldes vadītāju Juri Jirgenu un arī pašu Jāni Lūsēnu.

Komponists izteicās īsi, atzīstot, ka "Liepāja ir īpaša" ar gaitām mūzikas skolā, vēlāk ar atgriešanos Liepājas teātrī, kur Lūsēns bija muzikālās daļas vadītājs, un kur iestudēta viņa rokopera "Kaupēn, mans mīļais!", kas piedzīvoja vairāk nekā simts izrādes.

"Šī būtu tā reize, kad atgriezties Liepājā," runājot par gaidāmo jubileju, sacīja komponists, piebilstot, ka šī arī ir pirmā un pēdējā reize, kad viņš kaut ko lūdz Liepājas pašvaldībai.

Producentu kompānijas "Forte PR" un "Izklaides producentu grupa 7", kas ir Lūsēna jubilejas rīkotāji, pārstāvji saņēma arī mēra Ulda Seska mutisku garantiju, ka nākamā gada budžetā tiks rezervēti 20 000 eiro koncerta, kā arī CD un grāmatas izdošanai. Pēc Seska sacītā, šāda summa iepriekš piešķirta arī citu ar Liepāju saistītu mūziķu koncertu rīkošanai.

Koncerts Liepājas Olimpiskajā centrā paredzēts 2019.gada 7.aprīlī. Koncerta režisors ir Reinis Suhanovs. Bez šī, galvenā un lielākā koncerta, plānoti vēl divi – 23.martā VEF kultūras pilī Rīgā un 29.martā Latgales vēstniecībā "Gors", Rēzeknē. Reizē ar jubileju iecerēts arī ierakstīt un izdot jaunu kompaktdisku, bet rakstniece Inguna Bauere, kas augusī un skolojusies Liepājā, strādā pie autobiogrāfiskas grāmatas par Lūsēnu.

Jāņa Lūsēna jubilejas svinībās  piedalīsies "Zodiac", Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Marija Naumova, Ingus Pētersons, Kristīne Zadovska, Andris Ērglis, Aija Vītoliņa, Uģis Roze, Aija Andrejeva, Igo, Ieva Sutugova, Raimonds Ozols, Ieva Akuratere, Ralfs Eilands, Anmary, Atis Ieviņš, Annija Putniņa, Elizabete Lukaševiča, Karina Tatarinova un daudzi citi mūziķi, kā arī radošās darbības līdzgaitnieki.

Lūsēns savu jubilejas koncertu iecerējis veidot divās daļās. Pirmā būs veltīta teātra pasaulei un tēmām, kas desmitiem un pat simtiem reižu skanējušas no teātru skatuvēm, bet koncerta otrā daļa būs, Lūsēna vārdiem runājot, "tāda kā es pats – vienu brīdi kluss un vērojošs, citubrīd bravurīgs un delverīgs, taču nezaudējot mūžīgo ilgu sajūtu pēc miera, tīrības, patiesības un īstuma". Tajā būs dzirdami gan pirmie soļi elektroniskajā mūzikā, gan dziesmas, kas savulaik aizrāva daudzus un priecē vēl šodien.

Vērienīgās jubilejas kopīgā tāme tiek lēsta 150 000 eiro apmērā.

Biļetes uz koncertu jau iegādājamas Biļešu paradīzes kasēs.

Sludinājums

nauda
07:28 | 08/06/18
ZIŅOT
(-7)
(14)
+

Pilnigi nevajadzigi iztereta nodoklu maksataju nauda. Tad lai liepajniekus laiz par velti.

nunununu
13:02 | 08/06/18
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Un tā vienkārši iedod nodokļu maksātāju naudu? Kāpēc? Tas koncerts pats sevi neatpelnīs? Būtu labāk mūsu pašu entuziastiem iedevuši, kas rada labas lietas un kopj mūzikas tradīcijas bez pilsētas finansējuma. Bet tas jau liekas pašsaprotami.

koks
13:05 | 08/06/18
ZIŅOT
(-1)
(9)
+

Tad jau pilsētas nodokļu maksātājiem arī būtu tiesības uzzināt kādi ir mākslinieku honorāri šajā koncertā.

Grāmatvedis
13:49 | 08/06/18
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

tāme būs, kad naudu dos. Tagad tikai "konceptuāli"

60
21:47 | 10/06/18
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Jocīgi, ka tāda dzimpenes tāme cilvēkam, kurš tik kaismīgi šausminājās par simtgades pasākumiem tērētajiem miljoniem...liekulis

mutes garantētājs
08:40 | 11/06/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

ja prati muti atvērt un garantēt, tad tagad maksā ar savu, savu, ne iedzīvotāju naudu

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki