Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Konferencē iepazīstinās ar muzeja jūrniecības krājumu


atlikušas 250 zīmes


Konferencē iepazīstinās ar muzeja jūrniecības krājumu (2)

Trešdienā, 01. oktobrī, 2014 | BIRKAS: muzejs , konference , zvejniecība , Kristīne Skrīvere
Izdrukāt Ziņot

Ceturtdien, 2.oktobrī, Latvijas Jūras akadēmijā notiks starptautiska zinātniskā konference, kurā Liepājas muzeju pārstāvēs galvenā speciāliste Kristīne Skrīvere.

Liepājas muzeja pārstāve konferencē  "Baltijas jūras reģiona jūrniecības vēstures izpēte – izaicinājumi, sasniegumi un rezultāti" piedalīsies ar lasījumu par Liepājas muzeja jūrniecības krājumu, tā vēsturi, attīstību un lomu jūrniecības vēstures izpētē, informē Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe Maija Meiere.

Liepājas muzeja kontekstā ir svarīgi aktualizēt jūrniecības vēstures jautājumus un veicināt jūrniecības vēstures izpēti, īpaši situācijā, kad Liepājas pilsētā kopš 2005. gada ir likvidēta Kuģniecības un Zvejniecības muzeja filiāle. Plašais muzeja krājums tiek saglabāts un papildināts, kā arī notiek aktīva zinātniski pētnieciskā darbība.

Latvijas Jūras akadēmijas vadība un mācībspēki ir aicinājuši pētniekus, muzeju darbiniekus, pasniedzējus un studentus piedalīties ar referātu Starptautiskajos jūrniecības vēstures lasījumos, kas ir veltīti Latvijas Jūras akadēmijas 25 gadu darbības jubilejas pasākumiem.

Ar jūrniecības vēstures lasījumiem konferencē piedalīsies mācībspēki no Rostokas Universitātes Vācijā un Tartu Universitātes Igaunijā. Muzeju speciālistus pārstāvēs referenti no Vēndama muzeja Nīderlandē kā arī uzstāsies divu Latvijas muzeju pārstāvji – Jūrmalas un Liepājas.

Vēl tikai šonedēļ Liepājas muzejā skatāma Kristīnes Skrīveres veidotā tematiskā izstāde "Liepājas jūrnieki starpkaru periodā (1918-1940)", kas stāsta par jūrskolas vēsturi un par Liepājas ostas darbību starpkaru periodā no 1918. līdz1940.gadam. Ieskatīties šī perioda jūrnieku ikdienā ļauj Liepājas muzeja krājuma un privātkolekcionāru savāktās vēstures liecības.


Sludinājums

Kapteinis
16:19 | 01/10/14
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Liepājā jau sen vajadzēja atjaunot Jūrniecības muzeju.

Sacerējies
16:44 | 01/10/14
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Sesks vispirms uztaisīs rallija muzeju

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki