Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Konferencē prezentēs ieteikumus saimnieciskiem iepirkumiem


atlikušas 250 zīmes


Konferencē prezentēs ieteikumus saimnieciskiem iepirkumiem

Pirmdienā, 23. oktobrī, 2017 | BIRKAS: Lielais Dzintars , konference , Būvuzņēmēju partnerība
Izdrukāt Ziņot

Ar konferenci Liepājā piektdien, 27.oktobrī, Latvijas Būvuzņēmēju partnerība turpina konferenču ciklu "Saimnieciski iepirkumi un godīga konkurence būvniecībā" Latvijas reģionu centros.

Konferencēs vietējos pasūtītājus, pašvaldību speciālistus un būvniecības nozares pārstāvjus iepazīstinās ar Partnerības un Iepirkumu uzraudzības biroja izstrādāto saimnieciskā izdevīguma vērtēšanas metodoloģiju būvdarbu un "projektēt un būvēt" iepirkumos. Šīs vadlīnijas izstrādātas kā noderīgs palīgs pasūtītājiem, veicot ne tikai būvniecības, bet arī jebkāda cita veida publiskos iepirkumus, informē Latvijas Būvuzņēmēju partnerības sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Ugaine.

Tāpat konferencē prezentēs rokasgrāmatas projektu "projektēt un būvēt" apvienoto iepirkumu veikšanai. "Projektēt un būvēt" būvniecības veids paredz vienu atbildīgo personu gan par projektēšanu, gan būvniecību, tādējādi mazinot riskus, kas saistīti ar projektētāja, būvuzņēmēja un pasūtītāja strīdiem. Tas arī ļauj saīsināt būvniecības laiku, jo nav pārrāvuma posms starp projektēšanu un būvdarbiem.

"Organizējot konferences Latvijas reģionos, Latvijas Būvuzņēmēju partnerības mērķis ir panākt plašāku un visaptverošāku saimnieciskā izdevīguma kritēriju iedzīvināšanu publisko iepirkumu vērtēšanas procedūrā. Tādējādi vēlamies mazināt nepamatoti lētu piedāvājumu dominanci iepirkumos un veicināt pasūtītāju izvēli par labu kvalitatīviem risinājumiem. Profesionalitāte publiskajos iepirkumos tiešā veidā ietekmē arī godīgas konkurences veidošanos būvniecības nozarē, atvieglojot godprātīgu un ilgtspējīgi domājošu būvniecības uzņēmumu darbību," norāda Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane.

Konferencē Kurzemes reģiona būvuzņēmējiem tiks prezentēta arī iniciatīva par ģenerālvienošanās noslēgšanu par minimālās algas līmeņiem būvniecībā, kas ievērojami ļaus samazināt aplokšņu algu īpatsvaru nozarē. Savukārt Ekonomikas ministrija informēs par būvniecības nozares politikas aktualitātēm un nozarei būtisku likumdošanas iniciatīvu virzību.

Konference notiks Liepājas koncertzālē "Lielais Dzintars" 2017.gada 27.oktobrī pulksten 10. Šogad līdzīgas konferences notiks arī Jelgavā (24.novembrī) un Daugavpilī (8.decembrī).

Reģistrācija konferencei: http://ej.uz/fynj


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki