Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Konkursā jauniešiem "Zinis" atbalstu saņems četri projekti


atlikušas 250 zīmes


Konkursā jauniešiem "Zinis" atbalstu saņems četri projekti

Autors: Aiga Jaunskalže, Liepājas Novada fonda valdes priekšsēdētāja
Otrdienā, 13. decembrī, 2016 | BIRKAS: Liepājas novada fonds , Zinis , projekts , EKO Kurzeme , LTRK , Dome , 1.ģimnāzija , 15.vidusskola
Izdrukāt Ziņot

Žūrija atbalstījusi četrus no septiņiem konkursam "Zinis" iesniegtos projektus, kuru autori projekta realizācijai saņems 90 eiro.

7. decembrī projektu konkursa vērtēšanas komisija noklausījās visu iesniegto projektu autoru prezentācijas un pieņēma lēmumu par atbalstu jauniešu idejām. No iesniegtajiem 7 projektiem, tika atbalstīta četru projektu realizācija.

Ar SIA Liepājas RAS atbalstu Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 9. klases meitenes izgatavos piecas spēles "Papīra ražotāji" eksemplārus. Spēle papildinās uzņēmuma Liepājas RAS vides izglītības klases bāzi, kā arī nonāks Liepājas skolās, lai skolēniem būtu iespējams mācīties par papīra ražošanu videi draudzīgā veidā.

Vairākām Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas skolēnu mācību firmām būs iespēja nodrošināt savu produktu izstrādi. Ar SIA "Eko Kurzeme" atbalstu tiks izgatavots ekstrūders, lai no plastmasas pudeļu korķīšiem ražotu oriģinālas plastmasas lietas, bet mācību uzņēmums "For/rest Blue" izgatavos portatīvus skaļruņus.

Ar Liepājas pilsētas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas atbalstu 8. klases zēni no mājturības kabinetā iegūstamajiem kokmateriālu atgriezumiem izgatavos saimniecībā izmantojamas lietas.

Visi skolēnu projekti tiks realizēti līdz 2017. gada martam, kad notiks projektu prezentācijas pasākumi, lai plašāku sabiedrību iepazīstinātu ar rezultātiem. SIA "Eko Kurzeme" izpilddidrektors Andris Karlsons atzīst:

"Svarīgākais, protams, ir jauniešu iegūtā pieredze prezentējot un aizstāvot savu ideju, taču arī skolēnu ieguldījums vides ilgtspējas veicināšanā ir nozīmīgs."

Projektu konkursa mērķis bija rosināt jauniešus līdzdarboties sabiedrības norisēs, izstrādājot sabiedrībai lietderīgus un izmantojamus projektus par vides ilgtspējas tēmām. Liepājas Novada fonda sadarbības partneri ir SIA

"Eko Kurzeme", SIA "Liepājas RAS", Liepājas pilsētas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras Dienvidkurzemes nodaļa un biedrība "Skrejceļš".
Katra granta summa ir 90 eiro.
 


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki