Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Konkursā "SkillsLatvia" startēs 14 Liepājas pārstāvji


atlikušas 250 zīmes


Konkursā "SkillsLatvia" startēs 14 Liepājas pārstāvji

Piektdienā, 03. maijā, 2019 | BIRKAS: tehnikums , mākslas vidusskola , WorldSkills
Izdrukāt Ziņot

8. un 9.maijā jau trešo gadu Ķīpsalas izstāžu centrā notiks gada vērienīgākais notikums profesionālajā izglītībā Latvijā – jauno profesionāļu meistarības konkurss "SkillsLatvia".

Pārstāvot PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu un PIKC Liepājas Valsts tehnikumu, kopskaitā par medaļām sacentīsies 14 konkursanti no Liepājas. Kopumā šogad 19 prasmju konkursos savas iemaņas pārbaudīs 129 konkursanti no 34 profesionālās izglītības iestādēm.

Konkursu "SkillsLatvia 2019" organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

Divas dienas konkursanti no visas Latvijas demonstrēs savu meistarību, zināšanas un profesionalitāti tērpu dizainā, datortīklu administrēšanā, friziera darbos, grafikas dizainā, restorānu servisā, ēdienu gatavošanā, mobilajā robotikā, flīzēšanā un citās prasmēs. Jauno profesionāļu sniegumu 19 prasmju konkursos vērtēs ekspertu komisijas, kuras veido nozares speciālisti un darba devēji.

Dita Traidās, VIAA direktore: "Jauno speciālistu, mācībspēku un darba devēju vidū konkurss SkillsLatvia ir kļuvis par vērienīgāko notikumu profesionālajā izglītībā, kas ir nacionālās un starptautiskās konkurētspējas mēraukla profesionālās izglītības kvalitātei. SkillsLatvia ir profesionālās izcilības platforma, kas izceļ spožākos jaunos talantus un stiprina profesionālās izglītības mijiedarbību ar darba tirgu, veidojot ne tikai profesionālo prasmju un pieredzes sinerģiju, bet arī nākotnes sadarbības pamatus ar topošajiem darbiniekiem."

Veiksmīga dalība "SkillsLatvia 2019" dod iespēju pārstāvēt Latviju un pretendēt uz medaļām starptautiskajos profesionālās meistarības konkursos jeb tā dēvētajās profesiju olimpiskajās spēlēs "EuroSkills" un "WorldSkills". Latvijas konkursanti starptautiskā mēroga konkursos piedalās kopš 2010. gada un uzrāda pārliecinošu sniegumu, apstiprinot jauno profesionāļu sagatavotības līmeni un Latvijas profesionālās izglītības kvalitāti.

Konkursa laikā pasākuma apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt virkni citu ar izglītību un karjeru saistītu aktivitāšu – iepazīties ar dažādām profesijām, piedalīties Karjeras kafejnīcas interaktīvajās spēlēs un pārbaudījumos, izmēģināt prasmes Profesiju parādes demonstrāciju stendos. Vienlaikus apmeklētāji varēs iegūt informāciju par profesionālās izglītības iespējām Latvijā, kā arī profesionālajām prasmēm, ko sagaida potenciālie darba devēji. Pasākums apmeklētājiem ir pieejamas bez maksas.

Plašāka informācija par konkursu SkillsLatvia 2019, tā dalībniekiem un pārstāvētajām profesionālajām prasmēm, kā arī pasākuma programma un apmeklētāju laiki pieejami VIAA mājaslapas sadaļā: www.viaa.gov.lv/skillslatvia, bet konkursa aktualitātes – SkillsLatvia lapā Facebook. Konkurss notiek projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds, informē konkursa "SkillsLatvia 2018" kampaņas "Uzvar darītājs!" pārstāve Sabīne Dzene.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki