Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kopā ar "Wiktorijas" draugiem atver grāmatu. Tepat blakus


atlikušas 250 zīmes


Kopā ar "Wiktorijas" draugiem atver grāmatu. Tepat blakus (19) Maija Kalniņa atver grāmatu

Autors: Sarmīte Pujēna
Sestdien, 22. septembrī, 2018 | BIRKAS: Maija Kalniņa , grāmata , Wiktorija , koncerts , Normunds Kalniņš , Zanda Štrausa , Viktors Ellers , Agnese Jēkabsone
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Maija Kalniņa kopā ar saviem un kultūras nama "Wiktorija" draugiem (kas ir viens un tas pats) septembra karstākās dienas vakarā atvēra savu dzejas un dzejiskās prozas grāmatu "Adrese – tepat blakus".

Liepājā Maija savu grāmatu bija izdomājusi atvērt ar koncertu, kurā arī pati bija mūziķe, soliste, tekstu autore un komponiste. Bet Maija nekad nav viena, un arī koncerts bija radīts kopā ar Normundu Kalniņu, Māri Zīlmani, Robertu Dinteru, Kasparu Krompušu,  Zandu Štrausu, Agnesi Jēkabsoni, Viktoru Elleru, zināmiem (Jānis Strazds, Kārlis Būmeisters) un, kā Arnis Čakstiņš, tikko atklātiem komponistiem. Tāpat kā koncertam, arī grāmatas klajā nākšanai bijuši daudzi palīgi, sākot ar Maijas ģimeni, beidzot ar naudas devējiem, kuriem visiem autore arī no sirds pateicās.

Neviena rakstītā rinda nav tapusi ar domu, ka tai būtu vieta grāmatā, taču pienācis brīdis, kad Maija sapratusi, ka viņai ir, ko teikt pasaulei. Nu tas ir grāmatā. Un, protams, arī dziesmās – liriskās, sirsnīgās, domīgās, mazliet izaicinošās, bet galvenais – patiesās.

Par Maiju pašu labāk par viņas līdzgaitnieci Inesi Muižnieci nepateiksi (teksts no Facebook.com):

"Viņa izdomāja atnākt šajā pasaulē un būt Maija Kalniņa. Viņa tāda vienkārši ir. Bez uzspēlēta lieluma, bez stratēģijām par slavu. Viņa vienkārši ir. Un lieliski ir. Un viņa prot iedvesmot "lidot, ne vējā plīvot". Tā ir sanācis, ka, pieņemot sevi un ap sevi tik dažādo pasauli, viņa spēj pulcēt cilvēkus – no miljonāra līdz bezpajumtniekam, un koncertā tiekas – no trīsgadnieka līdz pensionāram. No sabiedrības krējuma šikās kleitās līdz vienkāršam strādniekam ikdienas vienīgajās biksēs. Dabiski. Nav stāsts naudā. Bet mīlestībā. Dzīvā un patiesā. Jo Maija. Tāda viņa ir. Un skanošs kā sudrabs ir viņas laiks".


Attēli:

Sludinājums

Viktorija
17:04 | 22/09/18
ZIŅOT
(-8)
(9)
+

Paldies, Maija! Par to, ka esi tik vienkārša un patiesa! Ka Tev ir tik liela un skaista sirds! Ka Tu esi Liepājai! Paldies!

Ivciks
17:07 | 22/09/18
ZIŅOT
(-5)
(7)
+

Superīgs pasākums! Paldies!

Uukis
17:38 | 22/09/18
ZIŅOT
(-12)
(5)
+

Taa smirdigaa viktorija vispar jaklape ciet. riktigs uukis.

Ūķim
18:12 | 22/09/18
ZIŅOT
(-4)
(10)
+

Ieteikums- mazāk smirdēt pašam.

hmmm hm hmm
17:52 | 22/09/18
ZIŅOT
(-8)
(6)
+

Nebiju pasākumā,bet... eksaltētā M.Kalniņa un tikpat ...eksaltētā grāmata,viņas izpratnē,-- nu nē un vēlreiz nē.

Arī Dzinnča
18:14 | 22/09/18
ZIŅOT
(-5)
(9)
+

Nebiju, neredzēju, bet riebjās:D latvietis latvieti noēdīs, bet neko labu nepateiks... skumji

...........
18:57 | 22/09/18
ZIŅOT
(-3)
(6)
+

neviens neko neēd,tikai izsaka savu viedokli.

Nav aktuāli
19:40 | 22/09/18
ZIŅOT
(-4)
(11)
+

Kaut kā neuzrunā visi šie pašdarbnieki. Pantiņi kā pantiņi. Nekas ievērības cienīgs. Stipri pārspīlēta sajūsma.

To ir aktuāli
10:06 | 23/09/18
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Atkal kārtējais pārspīlējums. Šis jau kļūst bezgaumīgi.

ir aktuāli!
09:56 | 23/09/18
ZIŅOT
(-3)
(6)
+

Hugo Diegs Edgara Liepiņa personā arī dziedāja ( un runāja) pantiņos. Un kā uzrunāja! Nevajag gribēt no egles ābolus. Maija ir gan egle, gan ābele. Kad kā ābele - birst āboli. Kad kā egle - krīt čiekuri. Un tas ir simpātiski. Kaut arī esmu Maijai pilnīgi nepazīstams cilvēks.

Tukša runāšana
10:47 | 23/09/18
ZIŅOT
(-10)
(6)
+

Apbrīnojami, kā vispār dienesti ļauj tajā pažobelē Wiktorijā rīkot publiskus pasākumus!!!!!! Tādās vietās būtu jāaizliedz uzturēties! Vai apsaimniekotājiem vispār ir kaut mazākā saprašana par ēkas drošību publiskos pasākumos? Biju aizgājusi un šausmīga vieta. Ļoti nolaista, skaidri redzams, ka tur nav un nebūs darītāji. Jau vairāk nekā gadu tā vieta darbojas un izskatās tik nožēlojams ūķis. Žēl, ka liepājnieki paši nejēdz uztaisīt foršas vietas, bet visu labo pēdējā laikā izdara tikai iebraucēji. Pamācieties no Julianas pagalma īpašniekiem, kā jāsakopj laba vieta.

``ne ti kdikt`` - am
14:34 | 23/09/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Bez lamāšanās nevar? Par nosliecēm ir runa. Vēsturiski bija arī ``Uzvara``, kas ir tā pati `Victoria`(no lat.), vēsturiski bija daudzkas gan tā, gan tā, visvairāk kiriļicā - pat pateicības raksts no latviešu bērnudārziņa par bērnu labu audzināšanu vēl necik tālos 80-os. Bija štrāses un uļicas. Un pati Liepāja bijusi Ļibava. Izglītotais atradies! Varbūt Liepāju arī jāpārtaisa par Ļibavu - tāpēc, ka vēsturiski? Un visas aptiekas arī jāpārtaisa par apothekām, kā viena otra jau pamanījusies? Vēsturiski nesen radies kancelejas piederumu veikals ar izkārtni ``papīrhaus``. Vai pie kārtējām laiku maiņām visas papīrbodes būs jāsauc par papīrhausām tāpēc, ka vēsturiski?

Labāk nemāci
13:30 | 23/09/18
ZIŅOT
(-4)
(7)
+

Neesi dzirdējis, ka Dievam visādi cilvēki un vietas vajadzīgi? Ir tādi kam Juliannas pagalms, ir tādi, kam Wiktorija? Nu un? Nevajag jau būt fašistam un gribēt visus pēc viena ģīmja un līdzības (ar atbilstošo galvaskausa apkārtmēru)!

ne ti kdikti
13:27 | 23/09/18
ZIŅOT
(-4)
(2)
+

W ir tāpēc, ka vēsturiski tā vieta tā saucās. Ar "W"! Izglītojies mazliet, un nebūs jāuzdod stulbi jautājumi!

tik dikti?
11:27 | 23/09/18
ZIŅOT
(-3)
(6)
+

Nu, kā dziedam - ``nebrauc tik dikti!``! Ir dzirdēts - ne visiem patīkami arī tai pagalmā. Ar visu sakopšanas saprašanu. Bet ``Wiktorijā`` ( vienīgi nav saprotams, kāda hrena pēc tas ``w`` - vai tamdēļ, ka Eiropa atkal nesapratīs?) gan jau bez ``saskaņošanām`` arī nav ieiets. Un senums ir tieši tas, kam nevienu nebūtu jākacina. Lai taču paliek kā dzīva liecība tam, kā senas godības ( bija taču tur kinoteātris un vēl senākas godības) skar juku laiki - konkrēti, pāreja no komunistiskas iekārtas uz komunistiski buržuāzisku iekārtu.

bietis
12:27 | 23/09/18
ZIŅOT
(-5)
(7)
+

Svinarņiks!!!!

JūraskaķiS
16:24 | 23/09/18
ZIŅOT
(-4)
(3)
+

... un tad Tu biji kuģa taure. Tad Olafa grāmatu pilni čemodāni. Lielkrūzes un pakalna galā ugunis. Tad rakstīji dzejoļus un... Bruknas balss. Lai Tev pašai sirds gavilē par tapušo grāmatu un dziesmām, kas Tev piestāv. Ļoti priecājos par plašiem, sirsnīgiem grāmatas atvēršanas svētkiem. Lai Tavai grāmatiņai veiksmes ceļš arī turpmāk!

HP&LG
18:54 | 23/09/18
ZIŅOT
(-2)
(8)
+

Nezinu neko par to dzejnieci, bet vieta fantastiska, un lai izdodas pacelt to vietu džekiem !

A.Reimanis
08:52 | 24/09/18
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Visi lielie di****i uzrakstiet paši kaut vienu dzejoli, sakopiet paši kaut vienu publisku vietu, bez jebkāda finansējumu, izdariet kaut ko un tad padiskutēsim! Paldies Maija bija baigi forši. 1906-2018 :)

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki