Ceturtdien, 16.maijā, deputāti pēc Jāņa Vilnīša garāka skaidrojuma "brīvā formā" nobalsoja par eksvicemēra Ģirta Kronberga atbrīvošanu no amata SEZ valdē.

Kā skaidroja domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, šobrīd Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdē ir "izjaukta pārstāvība", jo Kronbergs tajā pārstāv pilsētas domi – viņš tika apstiprināts valdē, kamēr bija domes priekšsēdētāja vietnieks. Savukārt Vilnītis, ko darbam SEZ valdē kā uzņēmēju pārstāvi bija deleģējusi Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), jau apmēram pusgadu, būdams pilsētas mērs, vairs nevar pārstāvēt uzņēmējus, bet tikai pašvaldību. Tāpēc esot nepieciešama šī rokāde, proti, Vilnītis SEZ valdē ieņems Kronberga vietu, kurš tiek atbrīvots no valdes locekļa pienākumiem, bet ostas nomnieku asociācija, kas SEZ valdei jau nominējusi uzņēmēju Āri Ozoliņu, no sava vidus tagad izvirzījusi arī uzņēmēju Juri Burņevski, kura kandidatūru esot atbalstījusi arī LTRK. Mēra vietnieks Gunārs Ansiņš gan aizrādīja, ka lēmumprojektam domes dokumentu vadības sistēmā pievienot tikai Ostas nomnieku vēstule, bet LTRK vēstules tajā nav, un lūdza to pievienot.

Domes priekšsēdētājs par šo lēmumu nebalsoja.

Deputāti Burņevskim arī atļāva savienot SEZ valdes locekļa amatu ar SIA "Les Trans", SIA "Grenoil" un SIA "LVCT" valdes locekļa amatiem, kā arī akciju sabiedrības "LBA Holding" padomes locekļa amatu.

Ģirts Kronbergs tika iecelts Liepājas SEZ valdē ar domes 2017.gada 13.jūlija lēmumu kā pilsētas domes pārstāvis. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas likums noteicis, ka Liepājas SEZ valdē ir deviņi valdes locekļi: trīs pilsētas domes un trīs komersantu pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo ar Liepājas domes lēmumu, kā arī trīs valsts interešu pārstāvji, kuri deleģēti no Ekonomikas ministrijas, Finanšu ministrijas un Satiksmes ministrijas un kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo Ministru kabinets.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes locekļus ieceļ amatā uz pieciem gadiem.
 
Kā savā amatpersonas deklarācijā norādījis Kronbergs pērn SEZ valdē gūtie ienākumi bija 45 418,08 eiro.

Portālam irliepaja.lv Kronbergs atzina, ka par amata zaudēšanu SEZ valdē nepārdzīvo un naudas viņam nekad neesot vajadzējis daudz. Patlaban Kronberga darbības intensitāte nemazinoties un viņš turpinot pildīt pienākumus kā LTRK sabiedriskais pārstāvis Baltkrievijā un Ukrainā, jo šis "ir mans lauciņš", piesaistot un konsultējot investorus no šīm abām Austrumeiropas valstīm, kā arī no Vācijas. Tieši vāciešu projekts esot ticis vistālāk, un jau tuvākā laikā Liepājā dzirdēšot par jaunu metālapstrādes nozares uzņēmumu, kurš plāno nodarbināt ap divsimt strādnieku.

Irliepaja.lv jau rakstīja, ka pērn 17.septembrī sasauktā preses konferencē Kronbergs paziņoja par savu atkāpšanos no Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieka tūrisma un investīciju jautājumos amata. Kronbergs skaidroja, ka šādu lēmumu pieņēmis, lai apstākļos, kad koalīcijas partneri pauduši neuzticību konkrēti viņam, nemestu ēnu arī uz saviem kolēģiem. Novembrī Kronbergs nolika arī savas domes deputāta pilnvaras.

Kronberga atkāpšanās sekoja pāris dienas pēc tam, kad polittehnologs Reinis Točelovskis paziņoja, ka Seskam neglaimojošo izdevumu "Par ko nekad nestāstīs "Kurzemes Vārds"" pirms 2017.gadā notikušajām pašvaldību vēlēšanām finansējuši un atbalstījuši mēra koalīcijas partneri Jānis Vilnītis un Kronbergs.

Nekādas citas konsekvences, izņemot amatu un deputāta pilnvaru zaudēšanu, Točelovska apsūdzības neesot nesušas, irliepaja.lv pastāstīja Kronbergs.