Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Krusta draudzei vairs nebūs ik gadu jāpārreģistrējas


atlikušas 250 zīmes


Krusta draudzei vairs nebūs ik gadu jāpārreģistrējas

Trešdienā, 15. augustā, 2018 | BIRKAS: Krusta baznīca , Uzņēmumu reģistrs , tiesa
Izdrukāt Ziņot
Liepājas Krusta evaņģēliski luteriskā baznīca.
Liepājas Krusta evaņģēliski luteriskā baznīca.
FOTO: irliepaja.lv

Uzņēmumu reģistrs (UR) atbilstoši Satversmes tiesas spriedumam vairākām reliģiskajām organizācijām veicis atbilstošajā reģistrā, ziņo LETA.

UR skaidro, ka šogad 27.aprīlī stājās spēkā Satversmes tiesas spriedums par Reliģisko organizāciju likuma 7.panta otrās daļas un 8.panta ceturtās daļas atbilstību Satversmes 99. un 102. pantam un par Reliģisko organizāciju likuma 7. panta trešās daļas atbilstību Satversmes 91., 99. un 102. Pantam. Spriedums atzīst par neatbilstošām Satversmei Reliģisko organizāciju likuma normas, kas paredzēja tām draudzēm, kas pirmo reizi sāk darbību Latvijā un nepieder pie valstī jau reģistrētajām baznīcām, pirmo desmit gadu laikā katru gadu pārreģistrēties.

Reģistrā norādīja, ka līdz ar to vairākas reliģiskās organizācijas (draudzes) ir uzskatāmas par pastāvīgi reģistrētām draudzēm un tām vairs nav jāpārreģistrējas reliģisko organizāciju un to iestāžu reģistrā, tostarp tas attiecas uz tādām draudzēm kā "Liepājas Krusta evaņģēliski luteriskajā draudze", "Starptautiskās Krišnas apziņas biedrības Liepājas draudze" un virkne citu draudžu citur Latvijā.

UR informē, ka atbilstoši izdarītajam ierakstam reliģisko organizāciju un to iestāžu reģistrā iepriekš norādītās reliģiskās organizācijas (draudzes) ir uzskatāmas par pastāvīgi reģistrētām draudzēm un tām vairs nav jāpārreģistrējas. Ja tomēr draudze nevēlas turpināt darbību, tai jālikvidējas, atbilstoši Reliģisko organizāciju likuma 17.pantam.

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki