Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kultūras pārvalde: Mērķprogrammā neesam, bet atbalsts būs


atlikušas 250 zīmes


Kultūras pārvalde: Mērķprogrammā neesam, bet atbalsts būs (4)

Trešdienā, 05. aprīlī, 2017 | BIRKAS: VKKF , projekts , Latvijas simtgade , Kultūras pārvalde , Ainars Ronis
Izdrukāt Ziņot

Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) valsts simtgades mērķprogrammā "Latvijai-100" šogad atbalstījis 77 projektus, starp kuriem nav neviena no Liepājas

Atbalstīti projekti no Gulbenes, Auces, Bauskas, Limbažiem, Cēsīm, Daugavpils, Rīgas u.c.

Konkursā kopumā saņemti 312 pieteikumi, atbalstītajiem projektiem kopējais piešķirtais finansējums ir 550 tūkstoši eiro.

"Mērķprogrammas projektu konkursa komisija vērtēja, lai ar atbalstītajiem projektiem tiktu uzrunātas dažādas sabiedrības grupas, lai veidotos līdzsvarots reģionālais pārklājums, aptverto nozaru daudzveidība ar fokusu uz starpnozaru pieeju, kā arī jēgpilna sabiedrības iesaiste kopienas, valsts un starptautiskā mērogā. Būtiski arī, lai iegūtie rezultāti būtu daudzkārtēji vai ilgstoši izmantojami, lai process būtu domāšanu rosinošs, turklāt veicinātu nevis sacensību, bet izziņas procesus un sadarbību kopīgu mērķu sasniegšanā," tā atlases kritērijus raksturo VKKF.

Sazinoties ar VKKF projektu kuratori Ingu Balto portāls noskaidroja, ka no Liepājas tomēr bijuši iesniegti daži projekti, neviens no kuriem gan nav guvis komisijas atbalstu.

Pēc portāla rīcībā esošās informācijas projektus sniedzis Liepājas simfoniskais orķestris un Liepājas muzejs, kā arī viens individuālais komersants un viena biedrība.

Kā šādu neveiksmi vērtē Liepājas kultūras pārvalde?

Latvijas valsts simtgades svinību koordinators Liepājā, Kultūras pārvaldes kultūras projektu vadītājs Ainars Ronis portālam skaidroja: "Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Latvijai – 100" projektu konkursa nolikuma 1.5.1.punkts paredz, ka konkursā neatbalsta projektus, kas saņēmuši Kultūras ministrijas finansējumu simtgades projektu uzsākšanai un realizācijai. Tā kā Liepājas Kultūras pārvalde saņem valsts finansējumu Latvijas valsts simtgades lielo pasākumu realizācijai, tad projekta konkursā ar šiem projektiem nevarēja startēt. Protams, lai papildinātu simtgades pasākumu piedāvājumu Liepājā, Liepājas kultūras organizācijas iesniedza projektus VKKF 2017.gada simtgades mērķprogrammas konkursā. Diemžēl konkursā šie projekti netika atbalstīti."

Veiksmīgāka ir Liepājas Kultūras pārvaldes sadarbība ar Kultūras ministriju, kas aizsākusies jau 2015.gadā:

Ainars Ronis: "2016.gada nogalē izstrādāti detalizēti Latvijas simtgades svinībām Liepājā veltīti projektu pieteikumi, no kuriem vairākus Ministru kabinets nolēmis atbalstīt.

Pēc Latvijas valsts simtgades pasākuma plāna no 2017. līdz 2021.gadam pasākumu programmas īstenošanai Liepājas Kultūras pārvalde pēc simtgades projektu aizstāvēšanas no valsts budžeta saņems 56 150 eiro 2017. gadā, 68 850 eiro 2018.gadā un 32 000 eiro 2019.gadā, saņemot atbalstu gan vēsturiski nozīmīgiem pasākumiem, piemēram, interaktīvai izstādei "Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā" un vēsturiskā notikuma rekonstrukcijai – kuģa "Saratov" sagaidīšanai Liepājā, gan jaunu ideju –jauniešu lielkoncerta "LIEPĀJA izAICINA" rīkošanai.

Tāpat šobrīd Liepājas Kultūras pārvalde aktīvi strādā, lai piesaistītu pēc iespējas lielāku Latvijas valsts finansējumu Liepājas dalībai Latvijas simtgades projektos "Brīvības ielas stāsts 9 pilsētās", "Latvijas Goda aplis" un "Staro"".


Sludinājums

Kamene
07:00 | 05/04/17
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Pārāk daudz tie kultūras pasākumi Liepājā. Bezjēdzīgi tiek šķiesta valsts nauda šiem simtgades pasākumiem. Katra mājsaimniece uzskata, ka var ko uzrakstīt, noorganizēt utt.

Kronis
13:55 | 05/04/17
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Švaki, ka liepājnieki nespēj "paņemt" KKF naudu!

Moris
16:29 | 05/04/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Labāk lai neņem, pārāk daudz dažādu kultūras pasākumu. Kāpēc jātaisa kaut kas tikai taisīšanas pēc.

Jahnis
16:49 | 05/04/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Man ari liekas , ka to kulturpasakumu ur maķenit par daudz.Tas ir kā ar kūkām.Nu nevar cilveks visu dienu dzīvot tikai no koncertiem bez gala ua malas. Izpildītāji jau to gribētu , bet tas par traku, tas ir nogurdinoši.Visur mērenību vajag. Tagad tikai projekti projektu galā

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki