Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Kurzemē" skatāma stāstu izstāde "Foreign stories in Latvia"


atlikušas 250 zīmes


"Kurzemē" skatāma stāstu izstāde "Foreign stories in Latvia"

Otrdienā, 05. martā, 2019 | BIRKAS: izstāde , Kurzeme
Izdrukāt Ziņot

Izstādē "Foreign stories in Latvia" apskatāmi 13 ārzemnieku stāsti par dzīvi Latvijā un to apmeklēt aicināts ikviens interesents, kurš vēlas ieraudzīt Latviju ārzemnieku acīm.

Izstādi veido foto stāsti, kuru varoņi ir ārzemnieki, kas Latvijā dzīvojuši vairāk par gadu, darbojoties dažādās nozarēs, piemēram, izglītībā, glezniecībā un sociālajā darbā. Izstādes veidotājas Inese Muceniece un Beatrise Paula Bunce atklāj: "Izstādes mērķis ir palūkoties uz Latviju no cita skatu punkta, kā arī iedvesmot un integrēt Latvijas sabiedrību kopumā." Izstādes dalībnieki aptver 11 valstis, no Austrālijas līdz pat Meksikai, bet atbraukuši uz Latviju, lai dalītos ar savu pasaules skatījumu un pieredzi.

Viens no izstādes varoņiem, muzikālās apvienības "Aarzemnieki" dalībniekiem Jorans Šteinhauers sava stāsta fragmentā atklāj izstādes būtību: "Nav jābūt ārzemniekam, lai spētu paskatīties no malas, to var darīt arī latvietis. Dienā ir tikai 24 stundas, un dažreiz cilvēki nepaspēj atpūsties paši no sevis." Stāstu fragmenti lasāmi latviešu un angļu valodā.

Projekta realizāciju atbalstījis Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Iniciatīvas ideja tapusi sadarbībā ar jauniešu attīstības programmu "Go Beyond".

Izstāde tika izveidota 2017. gadā un šobrīd norisinās otrās izstādes veidošana ar jauniem stāstiem. Izstādes autori aicina interesentus piedalīties izstādes tapšanas procesā un uzzināt vairāk, sazinoties e-pastā foreignstorieslv@gmail.com, vai Facebook sociālajā kontā ForeignStoriesInLatvia.

Izstāde tirdzniecības nama "Kurzeme" trešajā stāvā apskatāma līdz 31. martam, informē "Kurzemes" mārketinga vadītāja Alīna Skangale.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki