Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Labvēlīgāki noteikumi ģimenēm, pērkot pirmo mājokli


atlikušas 250 zīmes


Labvēlīgāki noteikumi ģimenēm, pērkot pirmo mājokli (3)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 26. novembrī, 2015 | BIRKAS: Ilze Ozoliņa , kredītņēmēji , SEB banka , Ulrika Gēce , Zemesgrāmata , Mēness nams , nekustamais īpašums , DNB
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Valsts nodevas samazinājums jaunajām ģimenēm saistībā ar pirmā mājokļa iegādi ir būtisks ieguvums, uzskata mājokļu pārdošanas speciāliste Ilze Ozoliņa.

7.novembrī stājās spēkā Tieslietu ministrijas izstrādātie grozījumi noteikumos par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā, kas paredz jaunajām ģimenēm labvēlīgas izmaiņas nodevu apmērā saistībā ar īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā.

Tagad noteikumi paredz, ka valsts nodeva par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā ir 0,5% no nekustamā īpašuma vērtības, ja īpašuma tiesības tiek nostiprinātas uz nekustamo īpašumu, kas iegādāts pirmā mājokļa programmas ietvaros, piešķirot valsts galvojumus. Tāpat jaunajām ģimenēm ir paredzēts arī atbrīvojums no valsts nodevas par ķīlas tiesību jeb hipotēkas nostiprināšanu zemesgrāmatā.

Līdzšinējais valsts nodevas apmērs 2% apmērā no nekustamā īpašuma vērtības un atsevišķa nodeva par hipotēkas nostiprināšanu finansiāli apgrūtināja pirmā mājokļa iegādi un valsts atbalsta instrumenta izmantošanu ģimenēm, kurās ir nepilngadīgi bērni. Piemēram, ja tagad jaunā ģimene vēlējās iegādāties nekustamo īpašumu 60 000 eiro vērtībā, tad valsts nodeva jāmaksā 300 eiro līdzšinējo 1200 eiro vietā (izmaiņas attiecas uz tiem gadījumiem, kad dokumenti zemesgrāmatā iesniegti pēc noteikumu spēkā stāšanās).

Kā portālam sacīja Liepājas tiesas Zemesgrāmatu nodaļa priekšniece Elga Guitāne, pagaidām līdz Liepājas tiesas Zemesgrāmatu nodaļas tiesnešiem neviena lieta, kurā būtu jāpiemēro jaunie noteikumi, vēl nav nonākusi. Taču, kā prognozēja, Guitāne, tas notiks jau ļoti drīz, jo pirmais iesniegums saņemts šonedēļ.

Savukārt SEB bankas Liepājas filiāles vadītāja Ulrika Gēce atzina, ka "bija klienti, kas gaidīja šos grozījumus". Gēce pozitīvi vērtēja to, ka ir samazinātas divas valsts nodevas, taču atzina, ka vēl pagājis pārāk maz laika, lai izdarītu secinājumus, kā grozījumi ietekmē mājokļu iegādi.

Kaspars Anckalniņš, DNB bankas Privātpersonu un MVU kreditēšanas vadītājs, portālam sacīja: "ALTUM īstenotā mājokļu galvojumu programma ģimenēm ar bērniem ir guvusi lielu atsaucību. Kopš jūlija, kad DNB banka iesaistījās programmā, izjūtam arvien pieaugošu interesi, un grozījumi par valsts nodevu apmēra samazināšanu ir noteikti vēl viens rīcību veicinošs faktors.

Ģimenes, kas nepilna mēneša laikā (no 7.novembra, kad grozījumi stājās spēkā) jau paspējušas noformēt hipotekāro aizdevumu ar valsts galvojumu, šos grozījumus novērtējušas ļoti atzinīgi. Mājokļa iegāde saistās ar dažādiem izdevumiem, un pirmās iemaksas samazinājums Altum ģimeņu atbalsta programmas ietvaros līdztekus nodevu atvieglojumam ir vērā ņemams atslogs mājokļa kredīta saņemšanai."

Nodevas samazinājumu kā būtisku ieguvumu vērtēja arī jauno mājokļu pārdošanas vadītāja Ilze Ozoliņa.

"Tieši šis maksājums līdz šim bija dārgākais posms ar dzīvokļa iegādi saistītajā procesā. Jauno projektu dzīvokļiem jau zināms ieguvums bija tas, ka valsts nodeva 2% apmērā bija jāmaksā no dzīvokļa pirkuma summas bez pievienotās vērtības nodokļa, atšķirībā no dzīvokļa vecā mājā. Taču tagad ieguvums ir vēl lielāks.

Tā kā vairums pircēju ir tieši jaunās ģimenes, un valsts atbalsta programma pašlaik ir arī salīdzinoši viegli pieejama – visu sakārto bankas kredītspeciālists, pircējam papildus nekas nav jādara, valsts nodevas samazinājums attieksies uz samērā daudz pircēju".


Sludinājums

ne kā nebūs
17:32 | 26/11/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Var priecāties tie kam mēneša ieņēmumi ir 3000 eu !

dolce gabana
15:11 | 27/11/15
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

un neaimirstiet par nolikto atslegu principu...

asdq
08:29 | 28/11/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

un man jaaturpina maksaat par tiem kam nav iipashums...

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki