Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Lāčplēša dienas pasākumos piedalīsies arī zemessardze


atlikušas 250 zīmes


Lāčplēša dienas pasākumos piedalīsies arī zemessardze (1)

Piektdienā, 10. novembrī, 2017 | BIRKAS: zemessardze , Lāčplēša diena
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde ik gadus piedalās Lāčplēša dienas pasākumos 11. novembrī Liepājā, kurš katru gadu pulcē tūkstošiem liepājnieku un viesu.

Pulksten 17 notiks pulcēšanās J. Čakstes laukumā, lai baudītu grupas "Turaidas roze" koncertu. Karstu tēju tajā nodrošinās Zemessardzes 44.kājinieku bataljona lauka virtuve, informē Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba Civilmilitārās sadarbības nodaļas vecākā speciāliste Guna Štolcere.

Savukārt pulksten 17.30 visi aicināti stāties lāpu gājienam, lai pulksten 18 no J. Čakstes laukuma kopīgi dotos uz Ziemeļu kapiem. Piemiņas brīdī Ziemeļu kapos pie Brīvības cīnītāju pieminekļa ap pulksten 18.45 klātesošos uzrunās kapelāns un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvis, kā arī Liepājas pilsētas domes vadība.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde aicina iedzīvotājus piedalīties piemiņas pasākumos un kopīgi atcerēties Brīvības cīņas un godināt kritušos karavīrus.

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī.

Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9. novembrī un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11. novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki.

Lāčplēša diena ir nozīmīga arī ar to, ka 1919. gada 11. novembrī tika dibināts Latvijas valsts apbalvojums – Lāčplēša Kara ordenis ar devīzi – "Par Latviju". Lāčplēša Kara ordeni piešķīra Latvijas armijas karavīriem, bijušo latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kā arī ārzemniekiem, kuri piedalījās Latvijas Brīvības cīņās vai sniedza ieguldījumu un sekmēja Latvijas valsts nodibināšanu. Kopumā ir pasniegti 2146 Lāčplēša Kara ordeņi.

Latvijas Brīvības cīņas – cīņas par Latvijas valsts neatkarību – ilga no 1918. gada 18. novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920. gada 11. augustam, kad tika noslēgts Latvijas – Krievijas miera līgums. 11. augustu Saeima ir noteikusi par Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas dienu.

Lāčplēša dienu gaidot, Aizsardzības ministrija jau tradicionāli aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkano lentīti, kas norāda uz 1919. gada 11. novembri, kad tika izcīnīta izšķirošā uzvara pār Bermonta karaspēku.


Sludinājums

Vēsture
15:12 | 12/11/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Foto no kura gada???

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki