Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Lagzdiņš: Sprūdžs neprot runāt ar pašvaldību vadītājiem


atlikušas 250 zīmes


Lagzdiņš: Sprūdžs neprot runāt ar pašvaldību vadītājiem (12)

Ceturtdienā, 13. septembrī, 2012 | BIRKAS: Edmunds Sprūdžs , Jānis Lagzdiņš
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Inga Kundziņa, A.F.I.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs neprot komunicēt ar pašvaldību vadītājiem, sacīja bijušais Saeimas deputāts liepājnieks Jānis Lagzdiņš.

Radies iespaids, ka ministrs vēlas iegūt atpazīstamību ar populistiskiem priekšlikumiem, nevis ar reālu darbību, ziņo LETA.

"Jāsaprot, ka Latvijas lielo pilsētu vadītāji ir ļoti pieredzējuši, ilgu laiku bijuši savos amatos un viņi vēlas labu sadarbību un partnerību ar savas nozares ministru, vēlas, lai viņus uzklausa, respektē. Tā ir loģiska prasība jebkuram cilvēkam, kurš sasniedzis zināmu līmeni un ir pietiekami ietekmīgs. Diemžēl Sprūdžs to nav sapratis - viņš nevēlas pienācīgi sadarboties ar Latvijas pašvaldībām," sacīja Lagzdiņš, norādot, ka ministra trūkums ir nespēja "labi komunicēt ar pašvaldību vadītājiem".

Lagzdiņš arī kritizē Sprūdža rosinātās reformas, norādot, ka ir būtiskākas problēmas, kas būtu jārisina. "Sprūdžs savu darbību sāk ar populistiskiem priekšlikumiem par deputātu skaita samazināšanu, kas absolūti nav jauna ideja. Ministrs nāk ar, manuprāt, ļoti muļķīgu ierosinājumu par aizliegumu deputātiem ieņemt virkni amatu, kas iepriekš parlamentā vienmēr noraidīts," spriež politiķis, norādot, ka šāds aizliegums vājinātu pašvaldību deputātu kontingenta profesionalitāti.

"Radies iespaids, ka Sprūdžs vēlas iegūt atpazīstamību ar populistiskiem priekšlikumiem, nevis ar reālu darbību. Pašvaldību vadītāji to jūt, un rezultātā ministrs nav ieguvis autoritāti," uzskata Lagzdiņš. Viņš norāda, ka pirmais darbs, ko ministram, sadarbojoties ar lielo pilsētu vadītājiem, vajadzētu veikt, ir pabeigt administratīvi teritoriālo reformu, jo "Latvijā šobrīd ir izveidojies ļoti haotisks pašvaldību teritoriālais iedalījums".

"Šo darbu ministrs nevēlas uzņemties, jo tas ir ļoti smags un viņš tad nonāktu tādā pašā situācijā kā [izglītības un zinātnes ministrs Roberts] Ķīlis, kurš dara svētīgu darbu, reformējot izglītības sistēmu, taču pret viņu vēršas ļoti autoritatīvi augstskolu vadītāji un mācībspēki," spriež Lagzdiņš.

Kā norādīja Lagzdiņš, Ķīļa un Sprūdža darbība "ir kā diena pret nakti". "Sprūdžs nekomunicē, neizskaidro savu pozīciju, ir kā tāds jauns gailēns, kurš nevēlas ieklausīties autoritātēs. Savukārt Ķīlis, tieši otrādi, ir ķēries vērsim pie ragiem, un var redzēt, ka viņš reāli grib realizēt reformas un savu darbu paveiks."

Jau ziņots, ka lielās pilsētas nesaredzot ministra Sprūdža veikumu reformu īstenošanā un esot pārsteigtas par viņa iniciatīvām, kā arī alternatīvo Nacionālā attīstības plāna vīziju. Latvijas Lielo pilsētu apvienības (LLPA) izpilddirektora vietnieks Māris Kučinskis iepriekš brīdinājis: ja tuvākajā laikā nebūs redzamas reālas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra darbības, LLPA prasīs ministra demisiju.

Vēl Lagzdiņš uzsvēra, ka Reformu partijas ministru un deputātu darbs valdībā un parlamentā ir apbrīnojami koleģiāls un korekts, savukārt partija, lai celtu reitingus, neatgādina par sevi ar kādu atsevišķu viedokli vai īpašu, no premjera partijas atšķirīgu pozīciju.

"Iepriekšējo Saeimu laikā partijas, kuras nebija deleģējušas Ministru prezidentu, centās tēlot opozicionārus un diezgan bieži nevietā vērsās pret kādu premjera partijas priekšlikumu, tādējādi mēģinot palielināt savu reitingu," atgādināja Lagzdiņš, paužot gandarījumu, ka RP tā nerīkojas. Viņš arī pieļāva, ka tas ir viens no iemesliem, kāpēc RP reitings ir tik zems. Politiķis arī pauda pārliecību, ka partija "Vienotība" RP ministru sāktās reformas atbalsta.

Vērtējot "Vienotības" darbību, Lagzdiņš sacīja, ka partija darbojas pēc klasiskās politikas principiem, ka grūtie darbi jāizdara pirmajos gados pēc Saeimas vēlēšanām, savukārt populārie darbi - pēc iespējas tuvāk vēlēšanām. ""Vienotība" kā premjera partija pašlaik dara to, kas tai ir jādara. Līdz vēlēšanām vēl ir tālu, tādēļ šobrīd ir īstais laiks veikt smagas un ne vienmēr populāras reformas, lai to augļus zināmā mērā varētu plūkt pirms vēlēšanām," sacīja Lagzdiņš.


Sludinājums

mieru
13:13 | 13/09/12
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Pilnībā piekrītu Lagzdiņam.Sprūdžs varbūt ir normāls džeks,bet padomnieki viņam ir škērsām.Imidžs cilvēkam ir sabojāts.

ggg
13:48 | 13/09/12
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

To ties tu māki parādīt tautai kloķi.

Andron Mc
14:28 | 13/09/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vajag mazāk žvankstēt un sākt DOMĀT!

Pretkorupcijas Likums
14:34 | 13/09/12
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Lagzdiņ, ej mājās un nelien laukā!

es par Sprūdžu
16:24 | 13/09/12
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Ja mūžīgi mūžos pie siles paliktu tikai tie pieredzējušie un labi paēdušie, tad nekas jauns nekad nerastos. Lai Sprūdžam veicas izgaiņājot tos pašapmierinātos resnos rumpjus!

malinieks
17:34 | 13/09/12
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

"Jāsaprot, ka Latvijas lielo pilsētu vadītāji ir ļoti pieredzējuši, ilgu laiku bijuši savos amatos un viņi vēlas labu sadarbību un partnerību ar savas nozares ministru, vēlas, lai viņus uzklausa, respektē. Tā ir loģiska prasība jebkuram cilvēkam, kurš sasniedzis zināmu līmeni un ir pietiekami ietekmīgs." Pēc šī teikuma vispār tālāk negribas lasīt. It kā mēs nedzīvotu demokrātiskā valstī, bet šo dažu kungu karalistē. Paldies Sprūdžam, kas vismaz grib kaut ko izsvēpēt. Lagzdiņa kungs ar šiem izteicieniem ļoti labi sevi raksturo, tāpat kā ar slaveno žestu savulaik.

Lagzdiņa kungam
18:12 | 13/09/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Būtu vismaz paklusējis.

Ha Ha
18:21 | 13/09/12
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Jānītis grib atkal Seskam pielabināties, lai iedod tam kādu kumosu no pasvaldības pīrāga. Pieradums vecaam puikam ir vienmēr kādam pārdoties. Šķēlem ;samais vairs nav vajadzīgs, tagad beržas Seskam gar sāniem- varbūt uzaicinās tai Liepājas partijā, bet Sesks kā neaicina tā neaicina, Seskim vajag jaunākus un nesasmērējošos politiķus, apčakarētu to Liepājas tautu velreiz.

arī
19:32 | 13/09/12
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

es atbalstu Sprūdžu. Reformu partijas izvirzītie ministri ir jauni,izglītoti ar lielu vēlmi veikt reformas, ko gaida sabiedrība,bet,protams,ka daudziem tas īsti nepatīk,jo ir taču labāk uzturēt viedokli, ka reformas vajadzīgas,bet,kad tās sāk pamazām īstenot,tad ir tā kā ir -galīgi pret nostāties nebūtu pareizi,bet.....

kitsons
22:53 | 13/09/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

i Sprūdžs i Lagzdiņš ir labie....nodokļus nemaksā ne viens ne otrs...

viedoklis x
23:09 | 13/09/12
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

,,Cienu Jūs Lagzdiņa kungs, kā ,,korupcijas apkarošanas speciālistu" un politiķa reāli ieguldīto darbu visas sabiedrības un labklājības interesēs", bet varbūt jau labāk ir nemaitāt ēteru ar oranžiem secinājumiem, tāpat kā to Zalāns cenšas darīt.
http://www.diena.lv/latvija/viedokli/zalans-sprudzs-jau-menesi-ir-ignorejis-lielo-pilsetu-asociacijas-sutitos-signalus-13966639
Dzīvojiet ar domu, ka tauta Jūs ciena, tāpat kā visi ciena kriminālnoziegumos apsūdzētās Vinetas Muižnieces ,,labos darbus" oranžo un visas sabiedrības interesēs un nevajadzētu dzīvot ar ilūziju, ka iedzīvotāju domāšanas un saprašanas līmenis ir tāds pats kā pirms 10.gadiem. To ko Sprūdžs dara viss ir pareizi, bet ir jau daži barokļi/bekoni, kuriem var atņemt varbūt prettiesiski iegūtās privilēģijas un ietekmi, kā rezultātā rodas pamatots stress. http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=360826:skicei-neseko-valsts-tehniskais-projekts-saruna-ar-uldi-sesku&catid=95:intervijas&Itemid=439

ooi33
21:23 | 15/09/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Atskanēja `politiķa` Lagzdiņa balss no vēstures izgāztuves .....

Kas ir, Lagzdiņ , Šķēle neatmet kādu latiņu ?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki