Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Lasītājs: Kas savaldīs garīgi atpalikušu huligānu?


atlikušas 250 zīmes


Lasītājs: Kas savaldīs garīgi atpalikušu huligānu? (24)

Autors: irliepaja.lv
Ceturtdienā, 18. oktobrī, 2018 | BIRKAS: huligānisms , sociālais dienests , sociālā māja , garīgā veselība
Izdrukāt Ziņot
Arī 6.maršruta autobusā vēstulē pieminētās personas mēdz uzmākties pasažieriem.
Arī 6.maršruta autobusā vēstulē pieminētās personas mēdz uzmākties pasažieriem.
FOTO: irliepaja.lv

Ko darīt, ja cilvēks ar attīstības traucējiem publiskajā telpā sāk uzvesties huligāniski un kļūst par apgrūtinājumu citiem? Šādu situāciju novērojusi arī liepājniece Laura M.

Redakcija saņēmusi irliepaja.lv lasītājas Lauras vēstuli, kurā viņa apraksta situāciju, ar kādu tepat, Liepājā, uz ielas sastapties gadījies (vai var gadīties) ikvienam. Šajā gadījumā runa ir par jaunieti ar garīgās attīstības traucējumiem. Taču viņa nav vienīgā, kas, kā mēdz teikt, "piesienas" garāmgājējiem – gan liepājniekiem, gan iebraucējiem, pilsētas centrā un pat Jūrmalas parka bērnu laukumā. Turklāt ne vien ar rupjiem vārdiem, bet dažkārt arī, aizskarot fiziski.

Kā rīkoties? Mest līkumu, zvanīt ātrajiem vai policijai?

Lūk, ko raksta liepājniece (viņas un iesaistīto personu vārdus un uzvārdus neatklāsim):

"Kā jau katras brīvdienas dodos parasti ar meitu iepirkties uz tirdzniecības centru "XL Sala", kur atrodas vairāki veikali un kur ir tiešām plašs preču piedāvājums.  Arī sestdien, 13. oktobrī, ar meitu tur jau iepirkāmies, kad ap plkst. 11.35 mēs no šī tirdzniecības centra devāmies uz izdeju, lai dotos uz tramvaju, ieraudzījām šokējošu skatu. Veikalā ieskrēja vīrietis, skaļi lūdza pēc palīdzības. Pakaļ vīrietim skrēja 4 mazgadīgi puišeļi vecumā ap 12 gadiem un jauna, kalsna sieviete. Šī sieviete bija G., kura [..] dzīvo sociālajā mājā. Es pati dzīvoju "Laumas" mikrorajonā, tāpēc arī regulāri redzu G. braucam 6. autobusā  Ejot uz izeju, dzirdējām to, kā G. vēl uzsauca puišeļiem "davaj, bļe, dabūniet no viņa naudu". Tūlīt šajā strīdā iejaucās tirdzniecības centra  apsargi , līdz ar to G. ar puišeļiem pa otru izeju izmuka ārā un paslēpās tuvējā pagalmā. Apsargi mierināja vīrieti, ka nu viņš var droši doties uz tramvaju un ka briesmas viņam vairs nedraud. Vīrietis aizgāja uz tramvaja pieturu, lai dotos centra virzienā. Tā kā tramvajs ilgi bija jāgaida, tad G. ar puišeļu baru iznāca no pagalma un atkal centās uzbrukt vīrietim. Pienāca tramvajs, vīrietis iekāpa tramvajā , G. ar puišeļiem turpināja dažādi verbāli rupji aizskart vīrieti. Taču [..] pasažieri palūdza G. ar puišeļiem izkāpt no tramvaja ārā. G. tomēr laikam palika kauns un viņa ar puišeļu baru izkāpa pie veikala "Kurzeme". Šoreiz vīrietim paveicās, jo šajā strīdā iejaucās tramvaja pasažieri. Tas ir tikai viens no gadījumiem, kur G. ar kaut kādiem mazgadīgiem zēniem apdraud Liepājas iedzīvotājus un pilsētas viesus. Pirms aptuveni nedēļas mana kaimiņiene bija lieciniece tam, kā vienā autobusa pieturā G. no visa spēka iespērusi vienam zēnam. Tāpat arī regulāri tiek apdraudēti vecāka gadagājuma cilvēki, kuri nespēj aizstāvēties. Tajā pašā dienā , 13. oktobra pēcpusdienā, šis te jau iepriekšminētais 4 mazgadīgu puišeļu sastāvs uzstājīgi prasīja tirdzniecības centra "Kurzeme" apmeklētājiem, kundzēm, kurām bija apgrūtināta pārvietošanās,  naudu. Pati G. stāvēja turpat netālu un smējās. Vēl cik reizes nav bijis tā, ka pārpildītā autobusā G. skaļi klausās mūziku. Ja kāds pasažieris par to aizrāda, tad G. uzreiz neskopojas ar rupju atbildi "Bļe, es tev ......... izšķaidīšu". Jāpiezīmē tas, ka G. ir piešķirta otrās invaliditātes grupa uz psihisku traucējumu pamata.

Tagad rodas jautājums, kāpēc sociālais dienests nespēj pienācīgi pieskatīt savus klientus, kas dzīvo sociālajās mājās? [..]  Vai tagad mums ir jābaidās iziet Liepājas ielās un jājūtas apdraudētiem tikai tāpēc, ka atbildīgie dienesti neko Liepājā nedara, lai izolētu psihiski slimas personas? Vai tiešām ir jāgaida, ka būs upuri ar letālām sekām?  Visi labi atceras padomju laikus, ka šādas agresīvas būtnes izolēja psihiatriskās slimnīcās. G. un viņas sekotāji (mazgadīgi puišeļi) turpina "uzvaras gājienu" gan Liepājas sabiedriskajā transportā, gan pie lielveikala "Kurzeme".

Ar cieņu Liepājas pilsētas pastāvīgā iedzīvotāja Laura M."

Lūdzām šo un līdzīgus gadījumus komentēt pašvaldības institūcijas.

"Liepājas pašvaldības policijai par šo gadījumu nav ziņots, un arī līdz šim par konkrēto personu uzvedību sabiedriskās vietās sūdzības nav saņemtas. Vēstulē minētās personas nonākušas policijas redzeslokā tikai ar inscenējumu (viena no personām rakstīja sociālajos tīklos, ka ir nolaupīta, lai gan izrādās tas neatbilda patiesībai), kura mērķis bija izklaidēties un radīt sabiedrībā nepamatotu ažiotāžu.

Sociālais dienests, ievērojot normatīvo aktu prasības personas datu apstrādē, nav tiesīgs izpaust jebkādas ziņas par vēstulē minēto personu. Jebkuram sociālās dzīvojamās mājas iedzīvotājam ir jāievēro iekšējās kārtības noteikumi. Sociālās dzīvojamās mājas iedzīvotājiem ir tiesības brīvi pārvietoties ārpus tās un Sociālā dienesta pienākums nav uzraudzīt iedzīvotāju rīcību un uzvedību ārpus sociālās dzīvojamās mājas.

Gadījumos, kad persona ir liecinieks situācijai, kurā kāds apdraud citas personas veselību un dzīvību, nekavējoties ir jāziņo pašvaldības vai valsts policijai."

Tātad, kā redzams no sniegtās atbildes, ikvienam, kas ir liecinieks šādai vai līdzīgai situācijai, ir vismaz divas iespējas – ziņot pašvaldības vai valsts policijai.

Sludinājums

Stulbā GIJA
07:15 | 18/10/18
ZIŅOT
(-1)
(16)
+

Sadodiet tai Gijai pa muti un miers mūros

123456
08:59 | 18/10/18
ZIŅOT
(-0)
(13)
+

Gija Maršala

Gija
09:28 | 18/10/18
ZIŅOT
(-0)
(19)
+

Esmu PAR invalīdu integrāciju sabiedrībā,bet jāievēro robežas.Cilvēki ar īpašajām vajadzībām un neadekvātu uzvedību nedrīkst apdraudēt pārējo sabiedrību. Valdība pieņem lēmumus,īsteno projektus jomās, kurās ir pilnīgi nekompetenti.

Alma
11:04 | 18/10/18
ZIŅOT
(-1)
(13)
+

Viņas nav vienīgās, kas publisku telpu piesārņo ar rupjiem lamuvārdiem, dzirdēju mazus ppuišeļus tā runājam, ka neērti klausīties. Vai par to nevar sodīt?

NAV
11:13 | 18/10/18
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

Ko te slēpt tā ir Gija Maršala kura arī ņemās pa facebuk!

tur ir 10 tādas
19:01 | 18/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

kura ir minētā...

xt
11:27 | 18/10/18
ZIŅOT
(-5)
(2)
+

trakiem pieder Pasaule, nu ko tur izdarīsi

ha
13:07 | 18/10/18
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Un ko policija tai Gijai izdarīs? Neko! Šajā gadījumā līdzēs tikai dūres spēks. Vai ši debilā nav tam frizierim kāda radiniece?

Datu subjekts no Liepājas
09:10 | 19/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ir ir radiniece

Nu nu
14:15 | 18/10/18
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Kāds dūres spēks?! Ne jau tas ko līdzēs, bet cietuma kamera gan

Juris Baismīgais
13:14 | 18/10/18
ZIŅOT
(-1)
(16)
+

Ja jau šī atraktīvā jaunkundze uzskata, ka drīkst Tevi raustīt aiz frakas, tad, bez sirdsapziņas pārmetumiem, izsniedz šai simetrisku pretdarbību. Pašvaldības policija, Valsts policija, pat tiesa, Tev nepalīdzēs ABSOLŪTI NEKĀDI. Pārbaudīts.

cz
15:08 | 18/10/18
ZIŅOT
(-0)
(26)
+

Izradās, ka visas mūsu policijas ir tikai lai izrakstītu protokolus ?
Citiem vārdiem- lai drāztu visus normālos liepājniekus ?!
Ar nenormalajiem mums pašiem jatiek galā ?

MMM
17:20 | 18/10/18
ZIŅOT
(-0)
(16)
+

Situācija ar šadiem cilvēkiem ir traka - policija viņiem neko padarīt nevar un negrib un šie trakie to lieliski apzinās.Tajā pat laikā ,ja kāds normāls cilvēks fiziski aizstāvēsies ,tad gan policija ar lielāko prieku ierosinās lietu pret šo cilvēku un trakajam uzradīsies želsirdīgi aizstāvji.

to cz
17:38 | 18/10/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

... bet protams!

Gunita
23:22 | 18/10/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Tā Gija ir friziera Ingusa māsa. Uzvedas briesmīgi 6.autobusā, apsaukā cilvēkus rupjiem vārdiem. Biezi uzturas pie Kurzemes veikala ar puikam un pieprasa naudu

O
12:27 | 19/10/18
ZIŅOT
(-1)
(9)
+

Pasakiet Gijai, ka naudu var dabūt Rožu ielā 6. Lai aiziet ar puišeļiem un paprasa Uldim. Tikai nevajag ļaut viņam aizmukt.

Liepajniece
13:39 | 19/10/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Kad tā Gija bija projām Siguldā,bija mums no viņas miers. Tagad atkal Gija uzdarbojas pa visu Liepāju. Un labi,ka Sintija ir projām no Liepājas. Tā jau arī tik pat dullā un debila

Apokalipse
17:51 | 19/10/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Grūta situācija, pieskarsies tādam nepilngadīgam, tiesas darbi, sabiedrības nopēlums. Bet, šeit vēl puišeļu banda, tad skaties kā Brazīlijā jutubā var redzēt, spurosies pretī, ar nazīšiem sadurstīs tevi, bet savu panāks.

kauns
21:20 | 19/10/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Tagad viņas sacenšas ar rupjībām ar māsu Sintiju,Sintijas brūnganu Jerumani nevar abas sadalīt....Kāpēc jājauc iekšā brālis Ingus....Viņš nav vainīgs ka māsas ar putniem galvā.Un rīcības spējas arī nav atņemtas lai liktu slēktā Institūcijā.....Katru darbinieku arī viņām nenoliksi.....

Indra Srance
07:18 | 20/10/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

U paga. Sintija ar jaunāko māsu Endiju tak dzīvo Rīgā pie kaut kāda luterāņu mācītāja. . Un lai viņas paliek tajā Rīgā un miers. Mums pietiek ar trako Giju. Lai Sintija ar Endiju nebrauc atpakaļ uz Liepāju!

Irena
13:15 | 23/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Tā Gija visiem transporta uzmācas un skaļi klausās mūziku. Gija arī rupji citus apsauka.

Peteris
13:16 | 23/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Gijai patīk,ka puiši viņu paspaida starp kājām .

Liepājniece
21:24 | 23/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vienu no māsām varēja satikt Ventas 6-33.Nāca it kā ,,tīrīt,, dzîvokli un traukus mazgät vecim no ,,Skanplasta,,Šis dzīvoklis pārvēsts par dzērāju ,pusaudžu mitekli.Terorizē visu māju !

Inga
13:18 | 24/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Virgīnija Stankuviene reāli netiek galā ar saviem klientiem socmājā. Tāpēc liepājniekiem jāpacieš Gijas un Mareka un citu klaidoņu banditisms Liepājas ielās. Vecākajam brālim Ingusam vispār ir par to nospļauties, ka Gija terorizē visu Liepaju

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki