Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Lasītājs: Vai liepājnieku izāzēšana?


atlikušas 250 zīmes


Lasītājs: Vai liepājnieku izāzēšana? (16)

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 15. septembrī, 2014 | BIRKAS: sabiedriskais transports , Gints Lūsis , LST , aptauja , konkurss , dizains , Liepājas autobusu parks
Izdrukāt Ziņot
Jaunais autobusu dizains.
Jaunais autobusu dizains.
FOTO: liepaja.lv
Jaunais autobusu dizains. Sabiedriskā transporta aģentūras izsludinātā konkursa uzvarētāji. 2012.gada vasara. Liepājniekus aicināja balsot par vienu no četriem autobusu krāsojuma variantiem. Liepājniekus aicināja balsot par vienu no četriem autobusu krāsojuma variantiem.

Apstiprinot Liepājas sabiedriskā transporta krāsojuma jauno dizainu, savā ziņā izāzēti vairāk nekā 700 liepājnieki, kuri pirms pāris gadiem piedalījās aptaujā par pavisam citām krāsām.

Vai tā ir liepājnieku izāzēšana? – jautā kāda no portāla lasītājām, atgādinot, ka savulaik pat divas reizes Liepājas sabiedriskā transporta aģentūra aicināja liepājniekus piedalīties sabiedriskā transporta krāsojuma izvēlē.

Konkursi un aptaujas aizmirsušies, bet liepājnieki, kuri toreiz izteica savu viedokli, domājot, ka tas patiesi pašvaldībai ir svarīgs, izrādās piemuļķoti.

Arī portāls 2012.gada 7.jūnijā rakstīja, ka Liepājas sabiedriskā transporta aģentūrā sveikti konkursa "Izkrāso savu autobusu!" pieci finālisti (konkurss tika oficiāli izsludināts 10.maijā Liepājas domes mājaslapā). Uzvarētāji tika noteikti balsojumā internetā www.liepajastransports.lv.

"Vēlos jums visiem pateikties par piedalīšanos šajā konkursā un par jūsu priekšlikumiem Liepājas autobusu krāsojumam. Mēs ceram, ka dažas no jūsu idejām jums izdosies ieraudzīt arī pilsētas ielās, kad Liepājā sāks kursēt jaunie autobusi, tādējādi raisot jūsos lepnumu par ieguldījumu pilsētas kopējā tēla veidošanā," sveicot konkursa finālistus, toreiz teica aģentūras direktors Gints Lūsis.

Konkursa "Izkrāso savu autobusu!" mērķis bija iesaistīt bērnus un jauniešus sabiedriskā transporta vizuālā tēla veidošanā.

Savukārt gadu iepriekš – 2011.gada jūlijā – noslēdzās iedzīvotāju aptauja par vēlamo sabiedriskā transporta krāsu, kuru plānoja iemiesot dzīvē ar 2012.gada 1.janvāri. Pēc Lūša toreiz teiktā, aptaujā bija piedalījušies vairāk nekā 700 liepājnieki, kas visvairāk bija balsojuši par zaļo, sarkani/zaļo (Liepājas karoga krāsu) un sarkano krāsu.

Ņemot vēra iedzīvotāju vēlmes, tika izstrādāti 17 iespējamie autobusa krāsojuma varianti, no kuriem atlasīja četrus, par kuriem iedzīvotājus atkal aicināja balsot, aizpildot anketu un nosūtot to uz e-pastu: transports@dome.liepaja.lv vai atstājot Liepājas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā. Anketu varēja atrast un izgriezt arī pēdējā pašvaldības informatīvajā izdevumā "Katram Liepājniekam".

Sazinoties ar Gintu Lūsi, noskaidrojām, ka toreiz izsludinātais iepirkums par autobusu pārkrāsošanu ticis pārtraukts, jo apstrīdēti rezultāti. Kamēr sagatavots jauns iepirkums, Liepājas domes un Klaipēdas pašvaldības pārrobežu sadarbības programmas projekta "Invest to Grow”“ ietvaros par 14 000 latiem (šajā summā ietilpst virkne Liepājas mārketinga pasākumu, kā publikācijas vietējos, nacionālajos un Lietuvas medijos, pieredzes apmaiņa utt.) firma „Tēls PR” izstrādāja jaunas Liepājas grafiskā dizaina vadlīnijas.

„Dzīve iet uz priekšu, daudzkas mainās, un tagad Liepājai ir izstrādāts vienots vizuālā tēla dizains un krāsu pase, kas attiecas arī uz sabiedrisko transportu,” skaidroja Lūsis.


Sludinājums

nu ja
07:20 | 15/09/14
ZIŅOT
(-1)
(28)
+

kāpēc prasīt viedokli liepājniekiem, ja var par 14 tūkstošiem pasūtīt?

viedoklis
07:57 | 15/09/14
ZIŅOT
(-8)
(25)
+

Tups šis dizains. Neglīts un prasts.

liepājnieks
08:16 | 15/09/14
ZIŅOT
(-3)
(22)
+

Šis ir tas gadijums kad uzskatāmi var redzēt pilsētas vizuālā tēla veidotāju un domes lēmēju stulbumu. Vairs pat īsi nevat teikt kā parasti - vienkāršajiem cilvēkiem jau patīk -. Varbūt būvvaldē kāds vai kādi ir pārāk ilgi aizsēdējušies. Slikti padarīts darbs. Bieži labāk ir nesasteigt nekā iztērēt naudu un materiālus. Pie mums šādu vainīgos nesoda un neko nepātaisa. Visi mēsli paliek kā ir.

traktora īpašnieks
14:54 | 15/09/14
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

jā būvvalde lika arī man traktoru nokrāsot zilu un uz sāniem brūnas zvaigznītes uzkrāsot- cik laukus aparis - tik zvaigznītes jākrāso

gar zemi
10:35 | 15/09/14
ZIŅOT
(-5)
(2)
+

?
09:21 | 15/09
Būvvaldē krāso autobusus?Nopietni? :)Vot šis tik ir slēpjams jautājums, ka apskatīt var tikai VISI komentāri.

tam ar ?
09:27 | 15/09/14
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

Nevajag par muļķi iztaisīties. Visus lēmumus par pilsētas izskatu, autobusiem, tramvajiem, reklāmām, ,,pieminekļie,, un pat privātmājām apstiprina domes būvvalde.

?
09:21 | 15/09/14
ZIŅOT
(-6)
(3)
+

Būvvaldē krāso autobusus?Nopietni? :)

smiekls
08:44 | 15/09/14
ZIŅOT
(-5)
(9)
+

Pieļauju, ka Liepāja pa šo laiku ir tikusi pie sava "stila", ko var redzēt arī pilsētas mājaslapā, tāpēc arī ex krāsojums vairs nebija aktuāls. Tas tāds mans subjektīvais viedoklis.

Helēna
13:01 | 15/09/14
ZIŅOT
(-0)
(13)
+

Tā jau Lūsis saka. Bet nu interesanta attieksme pret iedzīvotājiem - mūs interesē jūsu domas... līdz brīdim, kad pašiem ienāk laba doma galvā, kā piķi pakāst

žēļ
10:18 | 15/09/14
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

Liepājas domes amatpersonas atkal imitēja darbošanos. Esmu jau pieradis pie tā...

pindzele
10:25 | 15/09/14
ZIŅOT
(-11)
(9)
+

Objektīvi vērtējot, no dizaina viedokļa rezultāts ir galvas tiesu pārāks par 4 piedāvātajiem variantiem.
Ka dome kārtējoreiz ignorējusi liepājniekus - tas gan fakts. Bet šoreiz vismaz izdevies kaut ko normāli uztaisīt.

O
11:23 | 15/09/14
ZIŅOT
(-0)
(12)
+

Cik polšu jāizdzer, lai kļūtu par objektīvu vērtētāju?

hi hi hi
11:53 | 15/09/14
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

a la ,,raiba govs"

to O
15:18 | 15/09/14
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

Cik Indra Ķempe izdzer polšus, kad "objetīvi' visus nodir...?

psc
15:08 | 21/09/14
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

man personiigi un lielākajai daljai normaalu cilveeku,ir pilniigi vienalga kaadas kraasas autobusaa jaakaapj iekshaa. tas vareetu satraukt tantiites, kuraam briivajaa laikaa absoluuti nav ko dariit un ir beigushies baljkji, ko saskatiit citu aciis

isteniba
19:10 | 13/08/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Īstenībā, Sesks savā vietā ir pēdējo gadu (pēdējos mēnešus), parādā (gan pārnestā, gan tiešā nozīmē) viņš ir daudziem, tāpēc tagad atstrādā, ļaujot nopelnīt visiem, kam nepieciešams. Beidzam brīnīties, šogad būs tik daudz nesakarīgu jaunu projektu Liepājā par milzīgām summām. Raus un zags cik varēs...:(

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki