Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Latvijas un Somijas aizsardzības ministri tiekas Liepājā


atlikušas 250 zīmes


Latvijas un Somijas aizsardzības ministri tiekas Liepājā (1)

Izdrukāt Ziņot
Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (no kreisās) un Somijas aizsardzības ministrs Jusi Nīniste Sv.Trīsvienības katedrālē.
Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (no kreisās) un Somijas aizsardzības ministrs Jusi Nīniste Sv.Trīsvienības katedrālē.
FOTO: Publicitātes

13. februārī, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis Liepājā tikās ar Somijas aizsardzības ministru Jusi Nīnisti (Jussi Niinistö) un piedalījās somu jēgeru simtgades svinību pasākumos.

Ministri tikās, lai apspriestu aizsardzības sadarbības jautājumus un piedalītos abu valstu simtgadei veltītos pasākumos, portālu informēja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa.

Tiekoties ar Nīnisti, Bergmanis uzsvēra, ka ir būtiski stiprināt un intensificēt Latvijas un Somijas sadarbību aizsardzības jomā, kas 2017. gadā ir piedzīvojusi būtisku progresu.

"Latvijai un Somijai ir neizmērojamas sadarbības iespējas artilērijas spēju attīstības jomā. Turklāt Baltijas reģionā ir vienota pieeja un milzīgas iespējas tās attīstīt," sarunā uzsvēra Somijas aizsardzības ministrs Nīniste. 

Savukārt Latvijas aizsardzības ministrs pauda gandarījumu par šogad uzsākto divpusējo sadarbību apmācības jomā, Somijas bruņotajiem spēkiem nododot pieredzi Latvijas karavīriem pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmu "Stinger" izmantošanā.

Jau ziņots, ka pērn Latvija un Dānija parakstīja divpusēju līgumu par Dānijas bruņoto spēku rīcībā esošo pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmu "Stinger" iegādi. Somija ir viena no Latvijas sabiedrotajām valstīm, kas jau šobrīd izmanto šīs pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas un ir paudusi gatavību dalīties pieredzē ar Latvijas bruņotajiem spēkiem to izmantošanā.

Tāpat Bergmanis atzinīgi novērtēja Somijas  ekspertu sniegto atbalstu  visaptverošās valsts aizsardzības modeļa ieviešanā Latvijā.

Saistībā ar pērn novembrī parakstīto Saprašanās memorandu par sadarbību aizsardzības jomai nepieciešamā aprīkojuma iepirkumos, pētījumos un industrijā, Bergmanis izteica gatavību sadarboties, veicot kopīgus aizsardzības nozarei nozīmīgus iepirkumus.

Sarunā Bergmanis arī iepazīstināja Nīnisti ar Latvijas paveikto un plānoto valsts pašaizsardzības spēju palielināšanā, uzsverot aizsardzības budžeta pieauguma nozīmi Nacionālo bruņoto spēku, tostarp Zemessardzes, kaujas un reaģēšanas spēju attīstībā.

Latvijas aizsardzības ministrs arī akcentēja NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu lomu reģionālās drošības stiprināšanā un šogad plānoto Čehijas un Slovākijas pievienošanos NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupai.

Tāpat Bergmanis uzsvēra Somijas kā NATO partnervalsts būtisko lomu drošības sekmēšanā Baltijas jūras reģionā.

Pārrunājot Eiropas Savienības sadarbību drošības un aizsardzības jautājumos, Bergmanis uzsvēra, ka Latvijai īpaši aktuāli ir paātrināt un uzlabot militārā personāla un transporta pārvietošanu Eiropā, ko sekmēs dalība Pastāvīgajā strukturētajā sadarbībā (Permanent Structured Cooperation, PESCO), kuras dalībvalsts ir arī Somija.

Tikšanās noslēgumā Nīniste apsveica Bergmani Latvijas valsts simtgadē: "Mēs Somijā beidzam svinēt savas valsts simtgadi, bet jūs sākat. Apsveicam jūs!"

Kā jau ziņots, Latvijas un Somijas aizsardzības ministri šodien piedalījās abu valstu simtgadei veltītos pasākumos Liepājā – somu jēgeru svinīgā zvēresta un karoga iesvētīšanas simtgades svinībās un dievkalpojumā Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē, Latvijas Nacionālā arhīva veidotās dokumentāro liecību izstādes "Somu Jēgeri Latvijā" atklāšanā koncertzālē "Lielais dzintars", kā arī apmeklēs  koncertu "Latvija – 100 – Somija", ko šovakar Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" sniegs Nacionālo bruņoto spēku orķestris un Somijas Aizsardzības spēku Gvardes orķestris.

Somija savu valstisko neatkarību pasludināja 1917. gada 6. decembrī, un ir viena no kaimiņvalstīm, kas līdzīgi kā Latvija šajos gados svin savu valstiskuma simtgadi. Sagaidot Latvijas un Somijas simtgades, aktualizējas nepieciešamība pētīt vēsturiskos notikumus, kas vieno mūsu valstis.


Sludinājums

https://www.rituel-de-retour-affectif-rapide.com
16:38 | 19/02/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Je suis a votre disposition pour vous aidez a résoudre tous ces problèmes, même les cas les plus désespère : Amour, Retour Affectif Rapide, Retour de l'être aimé, Retour d'Affection , protection contre les ennemies et les mauvais sorts, guérit l’impuissance, fidélité absolue (affection retrouvé). Fait venir ou revenir la personne que vous aimez, attraction de la clientèle pour les vendeurs, chance dans tous les domaines, réussite dans les affaires, examens, permis de conduire etc…. Contactez par ces informations suivante :


Contact Maître SANTOS :

SiteWeb : https://www.marabout-vaudou-occulte.com
SiteWeb : https://www.rituel-de-retour-affectif-rapide.com
SiteWeb : https://www.richesse-rapide.wixsite.com/devenir-riche
SiteWeb : https://www.retour-affectif-ex.wixsite.com/marabout-vaudou
SiteWeb : http://www.sorcier-vaudou.onlc.be
Blog : http://www.magieretouraffectif.unblog.fr
E-Mail : Contact@marabout-vaudou-occulte.com
Tél Bénin :(+229) 97-45-85-00 (Joignable aussi sur Whatsapp)

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki