Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Lēmums pieņemts. Apvienošanas process ir sācies


atlikušas 250 zīmes


Lēmums pieņemts. Apvienošanas process ir sācies (11) Liepājas domes ārkārtas sēde par vidusskolu apvienošanu

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 01. martā, 2019 | BIRKAS: izglītība , 2.vidusskola , domes sēde , Jānis Vilnītis , 12.vidusskola
Izdrukāt Ziņot
Attēls no Jāņa Vilnīša prezentācijas par situāciju izglītībā.
Attēls no Jāņa Vilnīša prezentācijas par situāciju izglītībā.

Ar Liepājas domes ārkārtas sēdes lēmumu piektdien, 1.martā, uzsākts divu skolu – 2. un 12.vidusskolas apvienošanas process, veidojot trešo – jaunu vidusskolu.

Šādi pielikts punkts procesam, kurš tika iekustināts jau 2013.gadā, pašvaldībai pasūtot pētījumu par situāciju izglītības iestādēs, un ko 2015.gadā neizdevās uzsākt toreizējam vicemēram Vilnim Vitkovskim, liekot savam kolēģim Gunāram Ansiņam bažīties par nākotni "līdz pat šim brīdim".

Par lēmumu balsoja 14 deputāti – 11 "par" un trīs "Saskaņas" deputāti "pret". Nebalsoja nākamā Eiropas Parlamenta deputāta kandidāte Gaļina Skorobogatova, aizbildinoties ar faktu, ka ir "ieinteresētā", proti, strādā gan 2., gan 12.vidusskolā. Nebalsošana viņu pasargāja no neērtās situācijas, kādā nokļuva viņas partijas biedrene Helēna Geriloviča, kura mutiski apliecināja, ka "pa lielam" atbalsta apvienošanu, taču acīmredzot partijas disciplīna lika balsot "pret".

"Saskaņas" deputāti Ludmila Rjazanova un Pāvels Sereda centās pierādīt, ka apvienošana ir "sasteigta un nepārdomāta". Abi saskaņieši domes sēdi, tāpat kā pirms tam domes priekšsēdētāja Jāņa Vilnīša organizēto tikšanos ar abu apvienojamo skolu vecākiem, centās arī izmantot kā tribīni demagoģiskai politiskajai retorikai, kuras mērķis diez vai bija skandinātais "iedzīvotāju labums", drīzāk gan maldinātu un neinformētu vēlētāju balsu zvejošana.

Nekā citādi nav iespējams izskaidrot nostāšanos pret skolu apvienošanu, lai gan neapstrīdamu argumentu, kāpēc tas ir neizbēgami, netrūkst, un domes priekšsēdētājs savā prezentācijā to labi parādīja. Vēl dīvaināka šāda poza šķiet, paskatoties, kas notiek citās pašvaldībās, kur pie varas ir tā pati "Sakaņa", – piemēram, Jāņa Vilnīša pieminētajā Rīgā, kur ar vienu lēmumu apvienotas desmit skolas, tāpat arī Rēzeknē.

Kā pierādījumu tam, ka iestājas par "iedzīvotāju labumu" Sereda cēla galdā iesniegumu ar "vairāk nekā 500 parakstiem" pret skolu apvienošanu (domes lielajā zālē, kur bija uzstādīts ekrāns un varēja sekot līdzi sēdes tiešraidei, gan bija ne vairāk kā pusotrs desmits interesentu). Ieskatoties, redzamas norādes, ka paraksti saistīti gan ar 2. un 12.vidusskolu, gan 5., 15., 7. vidusskolu, tāpat pievienotas lapas, kurās parakstījušies cilvēki, kam acīmredzot vispār nav saistības ar kādu no pilsētas izglītības iestādēm.  

Tomēr nejaukākais ir tas, ka šie paraksti faktiski ir izkrāpti no cilvēkiem, kā norādīja Jānis Vilnītis, sniedzot viņiem nepatiesu, demagoģisku informāciju, kur patiesība sajaukta ar meliem. Piemēram, no konteksta izraujot izglītības ministres teikto par mazajām lauku skoliņām un attiecinot to uz lielo pilsētu situāciju, vai skolu apvienošanu salīdzinot ar bērnudārzu likvidēšanu (Ludmila Rjazanova) – pašvaldība, kā norādīja Jānis Vilnītis, nav likvidējusi nevienu bērnudārzu, tikai paplašinājusi esošos, bērnudārzus savulaik gan likvidēja rūpnīcas, kam tie piederēja.

Skaidrs, ka dažādu jautājumu, kas saistīti ar abu skolu reorganizāciju, netrūkst, uz daudziem atbildes jau ir rastas, un izskanēja gan komitejas un domes sēdē, gan tiekoties ar vecākiem. Uz citiem jautājumiem atbildes tiks meklētas turpmāko sešu mēnešu laikā līdz apvienošanas pabeigšanai 1.septembrī, un to, kā norādīja Vilnītis, darīs speciāli izveidotā komisija.

Pieņemtais lēmums saistīts ar valsts normatīvo aktu prasībām, kas nosaka, ka no 2020. gada 1. septembra vidusskolā minimāli jābūt vismaz 120 audzēkņiem, ka jānodrošina vismaz divas paralēlās klases un skolēnu skaitam vienā klasē jābūt vismaz 22. Tāpat vienam izglītojamam mācību telpā jānodrošina minimālā platība divi kvadrātmetri.

"Šodienas lēmums ir pamats labākai mūsu bērnu nākotnei. Skolu tīkla attīstības jautājums pašvaldības dienas kārtībā ir bijis jau vairākus gadus, to laikā Izglītības pārvalde un arī darba grupa ir vērtējusi katru pilsētas skolu, meklējot labākos modeļus Liepājas izglītības sistēmas pilnveidei. Vēlos teikt paldies visiem, kuri bijuši un ir iesaistīti šajā procesā, tajā skaitā skolu direktoriem, pedagogiem un vecākiem, par līdzdalību un atbalstu racionālu lēmumu pieņemšanā. Mūs sagaida nozīmīgas pārmaiņas, bet man nav šaubu par to, ka tas ir vispareizākais lēmums, jo es nepazīstu nevienu, kurš nevēlētos saviem bērniem labākus mācību apstākļus, kvalitatīvāku izglītību un perspektīvu nākotni. Un šodien pieņemtais lēmums ir ceļš, lai to sasniegtu," sacīja domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.
 
Jau ziņots, ka darba grupa, kuru veidoja Liepājas Izglītības pārvaldes pārstāvji un izglītības iestāžu speciālisti, izvērtējot esošo un prognozēto Liepājas vispārējās izglītības iestāžu piepildījumu, mācību telpu noslodzi un to pilnvērtīgu izmantošanu, konstatēja, ka minētajām prasībām nevarēs kvalificēties vairākas Liepājas vidusskolas, tādēļ bija nepieciešams uzsākt konkrētus attīstības soļus, kā arī regulāri vērtēt skolu iespējas izpildīt normatīvo aktu prasības.

A. Puškina 2. vidusskolas un 12. vidusskolas apvienošanas rezultātā iespējams ne tikai nodrošināt vidusskolā nepieciešamo skolēnu skaitu, bet arī paaugstināt izglītības kvalitāti, racionāli un efektīvi izlietot pašvaldības finanšu līdzekļus, pilnībā izmantot 2. vidusskolas modernizēto mācību vidi, paplašinot piedāvāto izglītības programmu izvēli vidējās izglītības posmā. Apvienošana veicinās pedagogu meistarības izaugsmi, plašāku atbalsta personāla pieejamību, savstarpēji apgūstot abu skolu labākās tradīcijas un pieredzi.

Domes lēmums paredz, ka izveidotā izglītības iestāde turpinās realizēt šobrīd A. Puškina 2. vidusskolas un 12. vidusskolas licencētās un akreditētās izglītības programmas. Abu skolu izglītības darbinieki turpinās darbu apvienotajā skolā, izvērtējot darba slodzes un pārskatot darba līgumus.

Lai nodrošinātu reorganizācijas procesu, tiks izveidota reorganizācijas komisija ar abu skolu pārstāvju līdzdalību, kas risinās organizatoriskos jautājumus. Reorganizāciju plānots pabeigt līdz jaunā mācību gada sākumam – 2019. gada 1. septembrim.Attēli:

Sludinājums

Juris
14:07 | 01/03/19
ZIŅOT
(-4)
(28)
+

Alelūja, nu tad beidzot

Prieks
14:17 | 01/03/19
ZIŅOT
(-3)
(30)
+

Ļoti labi! Malacis, Vilnītis!

To redzēsim
22:36 | 01/03/19
ZIŅOT
(-5)
(19)
+

Jau redzējām šodien dzīvajā. Mērs, par kuru nav jākaunas. Loģiski, izsvērti, kompetenti novadīja sēdi. Aizbāza muti saskaņiešiem. Respect!

redzēsim
22:26 | 01/03/19
ZIŅOT
(-16)
(6)
+

Vilnītis tur nipričom. Tā daudzviet valstī notiek. Vilnītis neatrisinās neko. Redzēsiet. Sprēgā kā muļķīgs paukšķis, uzvelk iedzīvotājus, līdz šim jējga =nulle.

pate tu vilnitis
14:25 | 01/03/19
ZIŅOT
(-2)
(11)
+

Pēc bildes skatoties 8.vsk vispār naher jāslēdz.

Resume
14:26 | 01/03/19
ZIŅOT
(-5)
(30)
+

Nu, Vilnītis šodien pirmo reizi tā pa īstam parādīja, ka ir mēra krēsla cienīgs. Skatījos tiešraidi un man patika kā viņš loģiski un pamatoti argumentēja un kā sabāza maisā dažus demagogus.
tas, ka skolas jāapvieno, par to vispār nav šaubu. un jāapvieno arī vēl dažas skolas. Domāju, ka mēs visi nojaušam, kuras.

redzēsim
22:33 | 01/03/19
ZIŅOT
(-20)
(7)
+

Piekrītu, ka vēl dažas skolas jāapvieno, taču Vilnītis izgāzās kā veca sēta. Nu, kā jau tas bija paredzams. Absolūti nebija sagatavojies un dabūja aplauzienu! Kauns par ielikto pilsētas vadītāju!

ir labi
14:48 | 01/03/19
ZIŅOT
(-3)
(26)
+

Beidzot darbība un reāla situācijas risinājumi.

Kalendārs
15:53 | 01/03/19
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Laikam par godu ivariem

R.....
16:09 | 03/03/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Tad jau Valcis apvainojies aiz greizsirdības uz Vilnīti par krasām pārmaiņām izglītībā. Jo tādam izglītības ekspertam, kā Valcim līdz šim nav ienākusi ideja par šādu skolu optimizācijas scenāriju.

bexta
23:27 | 03/03/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

par skolu apvienošanu bija zināms jau pirms sākās 2.vidusskolas remonts! Otrkārt- valdība, kura nesaprot vienu galveno lietu, ka bērni ir jebkuras valsts nākotne ir nolemta sabrukumam, jo nebūs kam to nākotni attīstīt!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki