Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Lielajā dzintarā" atklās izstādi "Es (arī) esmu latvietis"


atlikušas 250 zīmes


"Lielajā dzintarā" atklās izstādi "Es (arī) esmu latvietis"

Otrdienā, 23. aprīlī, 2019 | BIRKAS: Lielais Dzintars , izstāde
Izdrukāt Ziņot

Otrdien, 30.aprīlī, pulksten 17 Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" sadarbībā ar muzeju un pētniecības centru "Latvieši pasaulē" aicina uz izstādes "Es (arī) esmu latvietis" atklāšanu.

Izstāde notiks koncertzāles mākslas telpā "Civita Nova", ieeja – bezmaksas, informē SIA "Lielais Dzintars" mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Santa Margeviča.

Izstāde "Es (arī) esmu latvietis" meklē atbildes uz jautājumiem, ko nozīmē būt latvietim ārpus Latvijas? Kā varam atpazīt latvieti ārpus Latvijas? Kā identitāte un piederības izjūta Latvijai veidojas un mainās, ilgstoši dzīvojot ārpus savas senču zemes?

"Jautājums, kas es esmu, ir vienkāršs tik ilgi, kamēr par to īpaši nedomā. Būt par latvieti arī ir vienkārši un pašsaprotami, kamēr dzīvo savā senču zemē. 20. gadsimta sarežģītā vēsture un 21. gadsimta iespējas ir aizvedušas vairākus simtus tūkstošus latviešu pasaulē – meklējot izglītību, labāku dzīvi, politisku patvērumu, piedzīvojumus, profesionālu izaugsmi, izeju no bezcerības vai glābjot savu dzīvību. Ārpus savas zemes dzīvojot, saglabāt savu etnisko piederību ir izvēle, automātiska latvietība nav iespējama. Piedzimstot ārpus savas senču zemes, tā vispirms ir vecāku izvēle un pēc tam paša – kas tu būsi, kas tu esi," par izstādē tverto jautājumu loku stāsta tās kuratore Dr.sc.soc. Baiba Bela.

Izstādes mērķis ir svinēt latviešu dažādību, varēšanu un daudzveidīgās saites ar Latviju, neskatoties uz ilgstošu fizisku prombūtni. Pasaules latvieša identitāte ekspozīcijā tiks atklāta caur četrām galvenajām tēmām: Es, Mājas, Kopiena, Simboli, katrā izmantojot kā pamata elementus priekšmetus, fotogrāfijas un stāstus no biedrības "Latvieši pasaulē" krājuma.

Izstāde balstās biedrības "Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs" darbā diasporas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā. Tā ir iekļauta Latvijas simtgades kultūras programmā un Liepājā būs apskatāma no 30.aprīļa līdz 13.jūnijam. Darba laiks: no pirmdienas līdz sestdienai pulksten 10 – 19, svētdienās – pulksten 10 – 15.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki