Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Lielajā dzintarā" notiks profesora Rolanda Kronlaka lekcija


atlikušas 250 zīmes


"Lielajā dzintarā" notiks profesora Rolanda Kronlaka lekcija

Ceturtdienā, 18. janvārī, 2018 | BIRKAS: Lielais Dzintars , lekcija , Rolands Kronlaks
Izdrukāt Ziņot

Ceturtdien, 25.janvārī, pulksten 16 "Lielajā dzintarā" visiem būs iespēja padziļināti iepazīties ar mūzikas pieraksta jeb notācijas vēsturisko attīstību no viduslaikiem līdz mūsdienām.

Tas notiks lekcijā – pastaigā pa izstādi "Pierakstītā skaņa". Lekcijā klātesošos uzrunās bijušais liepājnieks un viens no izstādes "Pierakstītā skaņa" veidotājiem, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors Rolands Kronlaks.

Sarunas dalībniekiem būs iespēja uzzināt plašāku informāciju par izstādē apkopotajiem materiāliem un uzdot profesoram interesējošos jautājumus, informē SIA "Lielais Dzintars" Sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

Pieteikšanās lekcijai līdz 23. janvārim, rakstot uz koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centra e–pastu info@lielaisdzintars.lv, vai zvanot pa tālruni 63424555. Līdzdalība – bez maksas. Lekcijas – pastaigas ilgums: 1h 30min. Norises vieta: mākslas telpa Civita Nova"
Izstāde "Pierakstītā skaņa" koncertzāles mākslas telpā Civita Nova skatāma no 8. janvāra līdz 8. februārim bez ieejas maksas. Koncertzāles administrācija informē, ka piektdien 19. janvārī un sestdien, 20. janvārī būs apskatāma tikai daļa no ekspozīcijas, un atvainojas par sagādātajām neērtībām.

Izstādes kuratori: Brigita Zelča-Aispure, Jānis Petraškevičs un Rolands Kronlaks. Izstādes teksti un materiālu atlase: Jānis Petraškevičs, Rolands Kronlaks un Guntars Prānis. Izstāde šogad nominēta Latvijas Sabiedrisko Mediju gada balvai "Kilograms kultūra 2017" kategorijā "Pārsteigums".

Rolands Kronlaks dzimis 1973. gada 20. martā Liepājā. Mācījies kompozīciju Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā, bet bakalaura un maģistra grādus ieguvis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA). Zināšanas papildinājis gan Parīzē, absolvējot kompozīcijas un kompjūtermūzikas kursu Skaņas izpētes un sintēzes institūtā IRCAM, gan apmeklējot jaunās mūzikas seminārus un meistarklases cituviet pasaulē – Krievijā, Nīderlandē, Meksikā un citur.

Rolanda Kronlaka mūzika ir skanējusi vairākos jaunās mūzikas koncertos Latvijā, Lietuvā un Holandē, to atskaņojis ansamblis "Court–Circuit" Senžermēna auditorijā Parīzē un Francijas Radio festivālā "Presences". Kopš 2000.gada Rolands Kronlaks JVLMA studentiem pasniedz laikmetīgās kompozīcijas tehnikas un elektroakustisko mūziku, kopš 2006.gada – arī mūsdienu notāciju.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki