Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā atzīmēs Paliatīvās aprūpes un hospisa dienu


atlikušas 250 zīmes


Liepājā atzīmēs Paliatīvās aprūpes un hospisa dienu (1)

Ceturtdienā, 28. septembrī, 2017 | BIRKAS: konference , Baltijas Rehabilitācijas Centrs , Ilze Durņeva
Izdrukāt Ziņot

Atzīmējot Pasaules Paliatīvās aprūpes un hospisa dienu, 13. oktobrī Liepājā notiks starptautiska konference "Dzīves pēdējo dienu problēmas un risinājumi speciālistu skatījumā".

Baltijas Rehabilitācijas Centrā, Krišjāņa Barona ielā 14, tā vienkopus pulcēs šīs jomas speciālistus no Latvijas un Lietuvas, kuru profesinālā darbība saistīta ar nedziedināmi slimiem vai mirstošiem pacientiem un viņu ģimenēm.
 
Šāda konference Liepājā notiks pirmo reizi un tā būs iespēja satikties un dalīties savā pieredzē mediķiem, psihologiem, sociālā un karitatīvā darba speciālistiem kā arī šīs nozares pārstāvjiem valdībā. Konferencē piedalīsies dr. Anda Jansone (Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība), Vilis Sosārs (RAKUS), Ivars Krastiņš (Liepājas Reģionāla slimnīca), Ivans Gavriļjevs un Dangole Ruzevičiene (Lietuva) un citi speciālisti. Visu runātaju sarakstu un pasākuma programmu iespējams redzēt šeit.

Paliatīvā aprūpe Latvijā arvien ir aktuāls un neatrisināts jautājumus, jo kvalitatīvu šāda veida aprūpi piedāvā ļoti maz iestādes, turklāt, tas ir dārgs pakalpojums. Liels skaits cilvēku cieš no simptomiem, kas varēja būt novēršami un kontrolējami. Šķēršļi, kas kavē šādas aprūpes pieejamību ir vairāki - gan ekonomiskie faktori, gan informācijas trūkums, gan ierobežojoši noteikumi likumdošanā.

Vispasaules hospisa diena katru gadu tiek atzīmēta, lai pievērstu sabiedrības uzmanību paliatīvās aprūpes nepieciešamībai, nozīmei un mainītu sabiedrībā valdošos uzskatus par šo procesu. Konferences organizatori uzsver, ka "Speciālistu uzdevums ir palīdzēt neārstējami slimiem pacientiem, lai tie spētu kvalitatīvi un bez ciešanām nodzīvot atlikušās dienas. Tas ir liels izaicinājums, kas prasa holistisku multidisciplināru un starpnozaru sadarbību. Konferences uzdevums ir šādas sadarbības veicināšana. Šādi pieredzes apmaiņas pasākumi mazina izdegšanas sindroma risku, kas šādu speciālistu vidū ir vērtējams kā augsts."

Konferenci organizē Baltijas Rehabilitācijas Centrs. Dalība konferencē līdz 5.oktobrim maksā 15 eiro, no 6. oktobra līdz konferences dienai – 25 eiro. Organizatori aicina pieteikt dalību savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots. Konferences norises vieta: K. Barona iela 14, Liepāja. Pieteikšanās konferencei: http://bit.ly/2yalyU7

Jautājumu gadījumā interesenti tiek aicināti sazināties ar konferences organizatori Ilzi Durņevu, 26997456, info@dizvanagi.lv.


Sludinājums

o bļin!
11:26 | 28/09/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

``hospis``... už očeņ na jptvjmtj pohož!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki