Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā izveidos militāro bāzi, arī piestātnes NATO karakuģiem


atlikušas 250 zīmes


Liepājā izveidos militāro bāzi, arī piestātnes NATO karakuģiem (7)

Trešdienā, 16. novembrī, 2016 | BIRKAS: Jūras spēki , osta , NATO , Atmodas bulvāris
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Roberts Streičs

Pēc aptuveni desmit gadiem Karostā, Atmodas bulvārī, plānots izveidot militāro bāzi, kurā koncentrētos šajā pilsētā izvietotās bruņoto spēku struktūras, arī NATO kuģi, ziņo aģentūra LETA.

Liepājā plānots izveidot arī atbilstošas piestātnes NATO valstu karakuģiem, pastāstīja Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretārs Jānis Garisons.

Vienota militārā bāze Liepājā izvietotajām Nacionālo bruņoto spēku vienībām un struktūrām pamatā atrastos Atmodas bulvārī Karostā un tā apkārtnē. "Mēs plānojam perspektīvā visu veidot Atmodas bulvārī un tā apkārtnē, tajā skaitā izveidot atsevišķu militāro ostu. Mūsu mērķis ir visu militāro infrastruktūru konsolidēt vienā vietā. Tas ir ļoti ilgs projekts, kas prasīs milzīgas naudas summas, bet šobrīd ar finansējumu ir, kā ir. Pēc desmit gadiem varētu izveidot piestātnes, tajā skaitā NATO kuģiem," norādīja Garisons.

Garisons skaidroja, ka nevar runāt par kādām īpašām NATO karabāzēm – vienkārši NATO dalībvalsts infrastruktūru var izmantot arī citu NATO dalībvalstu spēki. "Tādas NATO karabāzes pasaulē jau nemaz nav, ir tā pati mūsu infrastruktūra, kura var tikt izmantota NATO vajadzībām. Kuģi atrodas jūrā, tas nav statisks bruņojums, taču nepieciešama infrastruktūra, lai kuģus apgādātu," uzsvēra Garisons.

Ar Liepājas militārās bāzes attīstību šodien AM iepazīstinās valdību informatīvā ziņojumā. No valdībā iesniegtās prezentācijas izriet, ka Liepājā šobrīd dažādās vietās atrodas Nodrošinājuma pavēlniecības 1.reģionālais nodrošinājuma centrs, Jūras spēku flotiles jūras novērošanas un sakaru dienests, Jūras spēku flotiles kuģu eskadra, Jūras spēku mācību centrs (Ūdenslīdēju skola), Zemessardzes 4.brigādes štābs, Zemessardzes 44.kājnieku bataljons, Jūras spēku mācību centrs, Nodrošinājuma pavēlniecības 1.reģionālā nodrošinājuma centra medicīniskās aprūpes daļa, Nacionālo bruņoto spēku mācību vadības pavēlniecības valodas skolas Liepājas filiāle.

Liepājas militārās bāzes attīstība plānota divās kārtās. Pirmajā kārtā paredzēts izveidot kazarmas, štāba ēku, ēdnīcu un pārtikas noliktavu, medicīnas centru, sporta kompleksu, garnizona noliktavu, Zemessardzes kolektīvā ekipējuma noliktavu, Jūras spēku flotiles kolektīvā ekipējuma noliktavu, remontdarbnīcu, transporta nojumes, siltos transportlīdzekļu boksus, antenu mastu laukumu un auto stāvlaukumu.

Otrajā kārtā plānots izveidot bruņojuma noliktavu, degvielas uzpildes staciju, antenu mastu laukumu, konteineru novietni, auto stāvlaukumu, piestātnes.


Sludinājums

.....
14:50 | 16/11/16
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion, too
Imagine all the people
Living life in peace...

Jauki
14:54 | 16/11/16
ZIŅOT
(-5)
(5)
+

Priecīga ziņa, būs mūsu meitenēm pastāvīgs un stabils darbs.

Ha
14:57 | 16/11/16
ZIŅOT
(-6)
(6)
+

Kurortoloģija un militārā bāze - super, kā padomju laikos

Sveiks
16:42 | 16/11/16
ZIŅOT
(-3)
(6)
+

Nē, kā cara laikos. Un bija populārākais galma kūrorts, ja kas. Tāpēc, atslābsti.

lai nāk
18:25 | 16/11/16
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Kas lēni nāk, tas labi nāk. Pastāv aizdomas, ka kungi gan gaidīja ko citu.

Roze K.
18:14 | 20/11/16
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Cerams, ka nesāks atkal ecēt pludmali un neuzsliks šlagbaumu izejai uz jūru.

fffffffffffffff
10:27 | 22/11/16
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Nu re... krievu raķetēm būs jauns mērķis.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki