Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā notiks Adventa laika ieskaņas pasākumi


atlikušas 250 zīmes


Liepājā notiks Adventa laika ieskaņas pasākumi

Pirmdienā, 23. novembrī, 2015 | BIRKAS: advents , koncerts , Ziemassvētki , sociālā māja , Rožu laukums
Izdrukāt Ziņot

Kā ik gadu, arī šogad Liepājā notiks vairāki tradicionālie Adventa laika ieskaņas pasākumi, jo kristīgajā pasaulē sākas Ziemassvētku gaidīšana.

Advents ir četru nedēļu ilgs laika posms pirms Ziemassvētkiem, kas ir pieklušanas un pārdomu laiks pirms lielā brīnuma un prieka vēsts – Kristus piedzimšanas, informē Liepājas domes Sabiedrības līdzdalības un veselības veicināšanas nodaļas vadītāja Zane Ģirne.

Piektdien, 27.novembrī, pulksten 16 ikviens aicināts uz Adventa vainaga iedegšanas svētkiem pie Veco ļaužu dzīvojamās mājas, Ganību ielā 135/141. Lai izrotātu vainagu, Veco ļaužu dzīvojamās mājas iemītnieces noadījušas četras lielas, baltas šalles. Četru kundžu adītās šalles ir divus metrus garas un 30 centimetrus platas. Adventa vainagu sāks rotāt jau 25. novembrī.

Pēc vainaga iedegšanas pasākuma dalībnieki un viesi tiek aicināti uz svētku koncertu un mācītāju uzrunām, kas notiks  Sv. Meinarda baznīcā. Sirsnīgu koncerta programmu ir sagatavojusi Zanda Štrausa un Indra Gudēna. Tāpat apmeklētāji varēs sasildīties ar organizatoru sarūpētu karstu Ziemassvētku dzērienu un cienāties ar našķiem.  

Sestdien, 28.novembrī, pulksten 17 pilsētas centrā, blakus Rožu laukumam, notiks Adventa laika ieskaņas pasākums un pirmās Adventes sveces iedegšana. Adventa laiku ieskandinās Valdis Indrišonoks ar pavadošo grupu. Aicinām no savām draudzēm vai mājām līdzi nest aizdedzinātus lukturīšus vai svecītes, lai kopīgi izgaismotu Pirmo Adventi. Pasākuma apmeklētāji varēs sasildīties ar organizatoru sarūpētu karstu Ziemassvētku dzērienu un cienāties ar piparkūkām.  

Savukārt svētdien, 29 novembrī, pulksten 14 notiks Adventa laika ieskaņas un egles iedegšanas pasākums Karostā, laukumā pretī Ģenerāļa Baloža ielai 1. Par svētku sajūtu parūpēsies Liepājas krievu baptistu draudze “Evaņģēlija gaisma" un SIA “Ūdensputni", kas sagatavojuši jauku svētku programmu, Ziemassvētku dzērienu un cienastu. Aktivitātēs varēs piedalīties ikviens pasākuma apmeklētājs – gan liels, gan mazs.

Adventa laika ieskaņas pasākumus organizē Reliģisko lietu komisija kopā ar Liepājas draudzēm.

Četras Adventes nedēļas, četras Adventes sveces – tie ir četri pakāpieni ceļā uz Ziemassvētkiem. Ar Pirmo Adventi kristīgajā pasaulē sākas Ziemassvētku gaidīšana. Taču Adventa laikam ir vēl kādas būtiskas, dziļi simboliskas vērtības, jo tieši ar pirmo Adventes svētdienu sākas kristīgās baznīcas jaunais gads.

Tāpat svētdien, 29.novembrī, visas dienas garumā notiks arī citas Ziemassvētku ieskaņas aktivitātes, kas pulksten 17 noslēgsies ar uzvedumu "Ideālie Ziemassvētki" un pilsētas galvenās egles rotājumu iedegšanu Rožu laukumā. Plašāka informācija skatāma Kultūras pārvaldes mājaslapā.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki