Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā notiks starptautiskas mācības glābējiem


atlikušas 250 zīmes


Liepājā notiks starptautiskas mācības glābējiem

Trešdienā, 23. augustā, 2017 | BIRKAS: VUGD , glābšana , mācības , drošība
Izdrukāt Ziņot

Ceturtdien, 24.augustā, Liepājā norisināsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīkotās teorētiskās apmācības glābējiem uz ūdens.

Kā informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Kurzemē Anete Strazdiņa, tās notiks projekta "Koordinācijas attīstība un kapacitātes palielināšana glābējiem Baltijas jūras piekrastē" ietvaros.

Teorētisko mācību laikā tiks pilnveidota Latvijas un Lietuvas glābēju sadarbība un pieredzes apmaiņa, kas saistīta ar drošību jūras piekrastē. Apmācībās tiks pārrunātas tādas tēmas kā glābēju izglītība, pamatnostādnes pirmās palīdzības sniegšanā, prevencija par drošību pie ūdens, kā arī darba grupās tiks izspēlētas dažādas iespējamās situācijas, kas saistītas ar glābšanas darbiem uz ūdens. Apmācības vadīs SIA "Alfa ABC" pasniedzēja Judīte Oškalne un Starptautiskās glābēju asociācijas instruktori no Latvijas un Igaunijas.

Teorētiskajās mācībās piedalīsies pārstāvji no VUGD, Klaipēdas apgabala ugunsdzēsības un glābšanas pārvaldes, Liepājas pašvaldības policijas,  Pāvilostas novada pašvaldības un pašvaldības policijas, Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra, Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes, Ventspils pilsētas pašvaldības policijas, Valsts policijas un Neringas pašvaldības akciju sabiedrības "Neringos komunalininkas".
Līdztekus projekta "Koordinācijas attīstība un kapacitātes palielināšana glābējiem Baltijas jūras piekrastē" jeb saīsināti "Safety first" ietvaros tiks iegādāts jauns ugunsdzēsēju glābēju aprīkojums, ūdenslīdēju autobuss un izveidoti četri informatīvi videomateriāli, kuros tiks attēloti ieteikumi drošai atpūtai pie jūras, kā arī organizētas vairākas praktiskās mācības ūdenslīdējiem.

Projekta "Safety first" ilgums ir 22 mēneši un tas tiek realizēts "Interreg V-A" Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros. Kopējais projekta finansējums ir 589 336 EUR, no kuriem 85% jeb 500 936,31 eiro finansē Eiropas reģionālās attīstības fonds. Programmas mērķis ir sekmēt reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam. Vairāk par programmu: www.latlit.eu un www.europa.eu.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki