Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā pieaugušie var pieteikties mācībām 87 programmās


atlikušas 250 zīmes


Liepājā pieaugušie var pieteikties mācībām 87 programmās

Pirmdienā, 10. jūnijā, 2019 | BIRKAS: nodarbinātība , VIAA
Izdrukāt Ziņot

Visā Latvijā turpinās ceturtā pieteikšanās kārta Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide".

Projektu īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), informē kampaņas "Tuvāk jaunam darbam!" sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ieviņa.

Liepājā var pieteikties mācībām 87 izglītības programmās septiņās izglītības iestādēs. Strādājošie vecumā no 25 gadiem pirmoreiz to var ātri un ērti izdarīt tiešsaistē līdz 28. jūnijam.

Liepājā palielinājies mācību klāsts

Latvijā kopumā šajā kārtā iedzīvotāji var izvēlēties apgūt kādu no vairāk nekā 800 dažāda garuma un satura izglītības programmām, kas pieejamas 46 Latvijas pilsētās un novados. Liepājā piedāvāto mācību klāsts audzis no 54 izglītības programmām trešajā pieteikšanās kārtā uz 87 mācību programmām šajā kārtā. Mācības četrās izglītības programmās pieejamas arī Aizputes novadā.

Visā Latvijā, kā arī Liepājā pirmoreiz var pieteikties mācībām mūžizglītības kompetencēs, kas palīdz iegūt dzīves garumā noderīgas prasmes, lai pielāgotos izmaiņām darba tirgū. Liepājā šīs kompetences var apgūt kādā no 39 izglītības programmām, kuru klāstā ir tādas mācības kā komandas darba vadīšanas ABC, dizaina domāšana uzņēmējiem, profesionālā angļu valoda mehāniķiem, produkta veidošana un pārdošana, ilgtspējīga resursu izmantošana uzņēmumā un citas.

Līdzīgi kā iepriekšējās kārtās 48 izglītības programmas Liepājā pieejamas deviņās dažādās tautsaimniecības nozarēs. To vidū ir arī 11 programmas, kurās var iegūt darba tirgū pieprasītu profesiju, piemēram, kļūt par tūrisma pakalpojumu konsultantu, apdares darbu strādnieku, elektromontieri, rokas lokmetinātāju, loģistikas darbinieku, šūšanas iekārtu operatoru, noliktavas darbinieku.

Jaunums – pieteikšanās tiešsaistē

Pirmo reizi projekta laikā pieteikšanās norit tiešsaistē mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv jebkurā diennakts laikā. Iedzīvotājiem vairs nav jāsūta pieteikums e–pastā vai jādodas uz izglītības iestādi klātienē.

Ja strādājošajiem nepieciešams informatīvs atbalsts piemērotāko mācību izvēlei vai nav iespēju pieteikties mācībām tiešsaistē, konsultācijas un iespēju pieteikties klātienē nodrošina pieaugušo izglītības koordinatori 82 VIAA sadarbības pašvaldībās, tostarp arī Liepājas pilsētā un Aizputes, Nīcas, Rucavas, Grobiņas, Priekules, Vaiņodes, Durbes un Pāvilostas novados. Visu koordinatoru kontakti pieejami www.macibaspieaugusajiem.lv.

Mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri. Ikviens strādājošais mācīties šī projekta ietvaros var vienu reizi. Liepājas pilsētas un tuvējo novadu iedzīvotāji var pieteikties mācībām arī citās Latvijas vietās.

Liepājā mācības šajā kārtā piedāvā septiņas izglītības iestādes un organizācijas. To vidū ir Liepājas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Liepājas Valsts tehnikums, profesionālās tālākizglītības iestāde PURE Academy, mācību centrs BUTS, MC Alfa – mācību centrs, profesionālo studiju skola Citadele.

Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem iedzīvotājiem mācības ir bez maksas, savukārt pārējiem strādājošajiem jānodrošina 10% līdzmaksājums, kuru var finansēt arī darba devējs. Mācību maksa ir atkarīga no izglītības programmu veida un ilguma. Tie ir vidēji 36 eiro īsākajās izglītības programmās, kā arī vairāki simti eiro garākajās programmās, kurās var iegūt profesiju.

Plašāka informācija par uzņemšanas nosacījumiem, mācību un atbalsta iespējām, kā arī visu mācību saraksts ir publicēts projekta tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

Mācījušies jau teju 800 cilvēku

Kopš projekta uzsākšanas 2017. gadā tajā noritējušas jau trīs pieteikšanās kārtas, kurās mācības uzsākuši vairāk nekā 17 000 strādājošo. No Liepājas pilsētas, kā arī Aizputes, Durbes, Grobiņas, Nīcas, Pāvilostas, Priekules, Rucavas un Vaiņodes novadiem projektā līdz šim iesaistījušies 790 strādājošo, no kuriem 82% mācības jau ir pabeiguši. 29% visu mācību dalībnieku ir vecumā no 45 gadiem, kas apliecina pilsētas un novadu iedzīvotāju gatavību mācīties mūža garumā.

Līdz šim šo novadu iedzīvotāju vidū populārākās mācību programmas ir bijušas datu analīze un pārskatu sagatavošana ar MS Excel, C kategorijas autovadītāju apmācība, stropētāja apmācības, loģistikas darbinieka profesijas iegūšana, kā arī mācības šūto izstrādājumu izgatavošanā un personas datu aizsardzībā un IT drošībā. Liela daļa no tām pieejamas apguvei arī šajā kārtā.

ES fondu pieaugušo izglītības projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam un veicinātu gan strādājošo konkurētspēju, gan darba produktivitātes pieaugumu. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, ieguldot tajā vairāk nekā 25 miljonus eiro.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki