Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā sieviete sūdzas, ka nevar salasīt biļetenos rakstīto


atlikušas 250 zīmes


Liepājā sieviete sūdzas, ka nevar salasīt biļetenos rakstīto (1)

Sestdien, 03. jūnijā, 2017 | BIRKAS: vēlēšanas , Simona Petrovica
Izdrukāt Ziņot

Liepājā kāda vājredzīga sieviete iecirknī saskārusies ar problēmu, ka nespēj salasīt biļetenos rakstīto, aģentūru LETA informēja Liepājas vēlēšanu komisijas vadītāja Simona Petrovica.

Kāda vājredzīga cienījama vecuma kundze, ierodoties vēlēšanu iecirknī Liepājas Latviešu biedrības namā, secinājusi, ka nespēj salasīt kandidātu sarakstos rakstīto. Vēlēšanu komisijas pārstāvji nedrīkst šādos gadījumos asistēt balsotājam, taču palīdzību sniegt nav aizliegts kāda citam, kurš, piemēram, pavada balsotāju uz vēlēšanu iecirkni, skaidroja Petrovica. Šajā gadījumā problēma ir atrisināta – sieviete esot izdarījusi savu izvēli, apzinoties, par kuru sarakstu viņa ir nobalsojusi.

Nekādu ziņu par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu norisē Liepājā pašlaik nav. Lai arī mazāk kā citus gadus, tomēr vēlētājiem gadoties dažādi pārpratumi. "Neskatoties uz plašo izskaidrošanas kampaņu par balsošanas kārtību, joprojām gadās dažādas situācijas, kad cilvēks nav sagatavojies balsošanai. Ir gadījumi, kad pasei vai identifikācijas kartei beidzies derīguma termiņš, bet kāds cits vēlas nobalsot, uzrādot autovadītāja apliecību. Tāpat gadās, ka cilvēks nav pārliecinājies, vai vispār ir tiesīgs balsot, jo dzīvo ārzemēs un Liepājā nemaz nav deklarējies," atzina Petrovica.

Vēlēšanas notiek 119 Latvijas pašvaldībās - deviņās republikas pilsētās un 110 novados.


Sludinājums

Andron Mc
18:15 | 03/06/17
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Liepājas partijas fanu kluba vadītāja.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki