Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā vēlēšanu iecirkņos bijusi "diezgan nepatīkama gaisotne"


atlikušas 250 zīmes


Liepājā vēlēšanu iecirkņos bijusi "diezgan nepatīkama gaisotne" (5)

Ceturtdienā, 23. maijā, 2019 | BIRKAS: vēlēšanas , Simona Petrovica , Eiropas parlaments
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no facebook.com

Liepājā vēlēšanu komisiju darbinieki centušies izskaidrot vēlētājiem tehniskās problēmas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu tiešsaistes datu apmaiņas sistēmā.

Katram vēlētājam, kas ieradies iecirknī, piedāvāt alternatīvu risinājumu, aģentūrai LETA stāstīja Liepājas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Simona Petrovica.

Viņa atzina, ka šodien EP vēlēšanu iecirkņos bijusi diezgan nepatīkama gaisotne, jo tie vēlētāji, kuri bija nolēmuši nobalsot citā iecirknī, tiešsaistes datu apmaiņas sistēmas traucējumu dēļ to izdarīt nevarēja. Turklāt šādu vēlētāju skaits iecirkņos šodien bijis gana liels. Cilvēki bijuši neapmierināti, bet tādu konfliktu, ka būtu jāsauc likumsargi, nav bijis.

"Centāmies vēlētājiem skaidrot situāciju, ja tas nebija īpaši tālu, tad ieteicām cilvēkiem doties uz savu vēlēšanu iecirkni un nobalsot tur, vai arī nākt vēlēt rīt vai parīt. Bija cilvēki, kuri nebija saņēmuši uzaicinājumu uz vēlēšanām un nāca uz iecirkni uz labu laimi. Šiem vēlētājiem meklējām vēlēšanu iecirkni, kurā viņiem jābalso un ieteicām doties turp šodien," stāstīja Petrovica.

Ņemot vērā, ka šodien ir darbdiena, tad aktīvāki ir gados vecākie vēlētāji. Iepriekšējā balsošanā grib piedalīties tie cilvēki, kuri zina, ka sestdien to izdarīt nevarēs, piebilda Petrovica.

Petrovica atzina, ka līdzīgi traucējumi tiešsaistes datu apmaiņas sistēmā bijuši arī vakar, bet tie bijuši īslaicīgi, turklāt vakar sistēmā varējis ievadīt datus, bet apstiprinājumu tam, vai vēlētājs nav nobalsojis jau reģistrētajā iecirknī, guvuši piezvanot uz to iecirkni, kur cilvēks reģistrēts.

Jau ziņots, ka saistībā ar konstatētajiem traucējumiem EP vēlēšanu iecirkņu tiešsaistes datu apmaiņas sistēmā Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) aicina šodien līdz pulksten 12 iedzīvotājus doties balsot tikai uz savu vēlēšanu iecirkni, jo šorīt konstatēto traucējumu dēļ nav iespējams vēlēt citā iecirknī.

Nobalsot savā vēlēšanu iecirknī būs iespējams arī rīt no pulksten 10 līdz 16 un vēlēšanu dienā, 25.maijā, no pulksten 7 līdz 20.

Kopumā 2019.gada EP vēlēšanām reģistrēti 1 411 955 balsstiesīgie.

Iepriekš vēlētāji var balsot savā vai citā vēlēšanu iecirknī, ja starp šo iecirkni un iecirkni, kurā vēlētājs balsos ir iespējama tiešsaistes datu apmaiņa. Balsojot citā iecirknī, jāieplāno ilgāks laiks – vidēji 5–20 minūtes –, kas jāpavada iecirknī, jo vēlēšanu komisija pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas sazināsies ar vēlētāja iecirkni un veiks iecirkņa maiņu, iepriekš skaidroja CVK.

Piedalīties vēlēšanās drīkst balsstiesīgie Latvijas un citu ES dalībvalstu pilsoņi, kuri reģistrējušies vēlēšanām Latvijā. Balsojot jāuzrāda pase vai personas apliecība (eID).

Latvijas iedzīvotājiem jāievēl astoņi no kopumā 751 EP deputāta. Jaunais sasaukums strādās no 2019. līdz 2024.gadam.

Uz ievēlēšanu no Latvijas pretendē 16 saraksti un kopumā 246 deputātu kandidāti. Deputātu vietu sadalē nepiedalīsies tie kandidātu saraksti, kuri būs saņēmuši mazāk par 5% vēlētāju balsu.

Provizoriskie vēlēšanu rezultāti būs zināmi pusnaktī no 26. uz 27.maiju, kad noslēgsies vēlēšanas visās Eiropas Savienības dalībvalstīs.


Sludinājums

c
16:26 | 23/05/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Latvijā kā jau Latvijā ..... Labi, ka saule vēl lec un riet it kā pareizi

kā tad!
12:03 | 26/05/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nu ku ta pareizi?

Kāpēc tad krievi dzied:

Vremja sdvinuļi na čas -
Sujeta na globuse;
Raņše .ui stojal v posķeļi,
A seičas v avtobuse.

vārds
09:45 | 26/05/19
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Kā jau vienreiz minēju, skrien vēlēt visvairāk tie, kuri neko nerubī no politikas, un ignorē faktu, ka viņu mīļajās partijās jau nu zagļu nav :D un tādu cilvēku ir tik daudz, kas ir jā lojāli kaut kādām vemjotībām un pārējiem zagļiem un nēsā šos uz rociņām. Ko jūs bl domājat ar savu stulbumu pa priekšu, tad labāk ir toč nevēlēt, jo nu kāda hj starpība kura banda tevi apzags, labāk tad ir neoficiāli un klusiņām balsot par visgodīgākajiem, bet nu mēs jau katrs par sevi kā vienmēr. Ja tur nav par ko balsot, par ko tad tu iesi balsot??????? Un beidziet vienreiz iet balsot par tiem latvju dailjdirseejiem, kuri peld naudaa un uzdirsh saveejiem no 150 staava! stulbie vecaaki, kuriem nedalec.

FHHF
14:50 | 27/05/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

vārds ir teikts un TOČ UN GOČ PEMNDEL Pats neaizvelkas vēlēt bet citus apdirrs garazd Kā jau krievs. Cik 2 L paņēmi šorīt uz krūti ?

ja nav kazai piena
12:10 | 26/05/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

tad vajag vēlēt par slāvu daiļ.irsējiem - par saskaņām, kopienām, ziņotājiem. Pilnīgi nopietni - tikai tais lapās visus vajag svītrot. Nu vienu no pakaļgala var atstāt . Padēklim.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki