Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā viesosies NATO jūras komponenta komandiere


atlikušas 250 zīmes


Liepājā viesosies NATO jūras komponenta komandiere (1)

Piektdienā, 01. jūnijā, 2018 | BIRKAS: armija , NATO , Jūras spēki
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no WeapoNews.com

Sestdien, 2.jūnijā, ASV 6. flotes un NATO jūras komponenta komandiere viceadmirāle Liza Franketi Liepājā tiksies ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani.

Viņa tiksies arī ar Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku komandieri flotiles admirāli Ingu Vizuli un pārrunās starptautisko jūras spēku mācību "Baltops 2018" norisi, informē Aizsardzības ministrijas militāri publisko attiecību departamenta.

Tāpat tikšanās laikā tiks pārrunāta drošības situācija reģionā un Baltijas jūrā, NATO un ASV klātbūtnes Latvijā nozīme reģionālās drošības stiprināšanā, kā arī starptautisko militāro mācību aktualitātes.

Vizītes laikā viceadmirāle L. Franketi apmeklēs Jūras spēku štābu, Jūras operāciju centru un Ūdenslīdēju skolu, lai iepazītos ar Jūras spēku galvenajiem uzdevumiem un pienākumiem.

Jūras spēku uzdevumi ir meklēt un iznīcināt jūrā sprādzienbīstamus priekšmetus, nodrošināt krasta apsardzi, koordinēt un veikt cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus jūrā, nodrošināt ekoloģisko uzraudzību un likvidēt jūrā notikušo avāriju sekas.

Jau ziņots, ka no 31.maija līdz 16.jūnijam Baltijas jūrā norisinās jūras spēku mācības "Baltops 2018". Mācību mērķis ir veicināt sadarbību un savietojamību, stiprināt spējas strauji reaģēt, izmantojot visu spēku veidu spējas, kā arī demonstrēt sabiedroto un partnervalstu apņēmību nodrošināt stabilitāti reģionā un gatavību aizstāvēt Baltijas jūras reģionu gadījumā, ja tas būtu nepieciešams.

Starptautiskajās mācībās "Baltops 2018", kuras notiek jau 46. reizi, Nacionālos bruņotos spēkus pārstāv Jūras spēku kuģis M-06 "Tālivaldis" un Baltijas valstu jūras eskadras štāba personāls, kopā vairāk nekā 40 karavīru.

Mācības "Baltops 2018" sākās Klaipēdā, Lietuvā un jau tradicionāli noslēgsies Ķīlē, Vācijā.

"Baltops" ir ikgadējas mācības, kas norisinās Baltijas jūrā, sniedzot iespēju NATO un reģionālajiem partneriem stiprināt savstarpējo spēku savietojamību, trenējoties veikt kombinētus taktiskos manevrus dažādos mācību scenārijos.


Sludinājums

op
11:35 | 02/06/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

ar lieliem pupiem.....:)

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki