Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā viesosies Somijas un Latvijas aizsardzības ministri


atlikušas 250 zīmes


Liepājā viesosies Somijas un Latvijas aizsardzības ministri

Izdrukāt Ziņot
Somijas aizsardzības ministrs Jusi Nīniste.
Somijas aizsardzības ministrs Jusi Nīniste.
FOTO: no yle.fi

Otrdien, 13.februārī, viesosies Somijas aizsardzības ministrs Jusi Nīniste, lai tiktos ar Latvijas kolēģi Raimondu Bergmani un piedalītos abu valstu simtgadei veltītos pasākumos Liepājā.

Latvijas un Somijas aizsardzības ministri tikšanās laikā pārrunās Baltijas reģiona drošības situāciju, Eiropas Savienības un Somijas aizsardzības jomas aktualitātes, kā arī abu valstu divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, informē Latvijas Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa.

R. Bergmanis un J. Nīniste arī apmeklēs somu jēgeru svinīgā zvēresta un karoga iesvētīšanas simtgades svinības un dievkalpojumu, kas pulksten 12 notiks Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē.

Tāpat  abu valstu aizsardzības ministri Liepājā piedalīsies Latvijas Nacionālā arhīva veidotās dokumentāro liecību izstādes "Somu Jēgeri Latvijā" atklāšanā pulksten 16 koncertzālē "Lielais dzintars". Šī izstāde iepazīstinās ar somu jēgeriem un to gaitām Latvijā, Latvijas un Somijas Republiku tapšanu, atklās kopīgo un atšķirīgo Somijas un Latvijas valstu veidošanās un tapšanas procesā un sniegs ieskatu jēgeru tradīciju kopšanā mūsdienās.

Latvijas, īpaši Liepājas, vēsturisko saikni ar Somiju ciešu padara somu jēgeri, kas bija no Somijas izbraukušajiem brīvprātīgajiem izveidota Vācijas impērijas karaspēka vienība, kas kā 27. Karaliskais prūšu rezerves bataljons 1916. - 1917. gadā piedalījās Pirmā pasaules kara kaujās Austrumu frontē Latvijas teritorijā. 1918. gada 13. februārī Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē bataljons zvērēja uzticību Somijas valdībai, iesvētīja zili balto Somijas brīvprātīgo karavīru karogu un pēc tam atgriezās Somijā.

Latvijas un Somijas aizsardzības ministri apmeklēs arī abu valstu simtgadei veltītu koncertu "Latvija – 100 – Somija", ko plkst. 18 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" sniegs Nacionālo bruņoto spēku orķestris un Somijas Aizsardzības spēku Gvardes orķestris. Koncertā muzikāli savīsies abu valstu stāsti par identitāti, varonīgumu un dzimtenes mīlestību no senatnes līdz mūsdienām. Somijas Aizsardzības spēku Gvardes orķestra izpildījuma skanēs somu nacionālā romantisma skaņražu un mūsdienu autoru kompozīcijas pūtēju orķestrim. Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestris izpildīs Sergeja Austra Universa svītu "Vidzeme" pūšaminstrumentu orķestrim. Koncertu noslēgs Emīla Dārziņa skaņdarbs "Lauztās priedes" un Žana Sibēliusa "Jēgeru maršs" abu valstu militāro orķestru izpildījumā.

Somija savu valstisko neatkarību pasludināja 1917. gada 6.decembrī, un ir viena no kaimiņvalstīm, kas līdzīgi kā Latvija šajos gados svin savu valstiskuma simtgadi. Sagaidot Latvijas un Somijas simtgades, aktualizējas nepieciešamība pētīt vēsturiskos notikumus, kas vieno mūsu valstis.

Latvijas un Somijas valstu simtgadei veltītos pasākumus Liepājā apmeklēs arī Somijas Sauszemes spēku komandieris ģenerālmajors Petri Hulkko.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki