Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas 15.vidusskolā aizvadīts "Dzejas slams"


atlikušas 250 zīmes


Liepājas 15.vidusskolā aizvadīts "Dzejas slams" (7)

Autors: Ginta Milgrāve
Svētdienā, 01. oktobrī, 2017 | BIRKAS: dzeja , 15.vidusskola , Jana Egle , Linda Skranda , Izabella Džeriņa , Raimonds Žipris , Katrīna Kelija Krapauska
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Ceturtdien, 28.septembrī, Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā norisinājās dzeju rakstošo Liepājas vidusskolēnu "Dzejas slams" jeb jauno dzejnieku konkurss.

Konkursā ar pašu rakstītajiem dzejoļiem uzstājās vienpadsmit skolēni no dažādām Liepājas skolām: Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, tehnikuma, Liepājas vakara (maiņu) vidusskolas; J. Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas un O.Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas.

Viņu dzeju un uzstāšanos vērtēja dzejnieces Jana Egle un Linda Skranda, kā arī Liepājas Universitātes pasniedzēja Linda Zulmane. Jaunieši uzklausīja gan uzslavas un iedrošinājumu, gan konstruktīvu kritiku un ieteikumus dzejas prasmju pilnveidošanai. Vērtēšanā, kā jau tas "Dzejas slamā" ierasts, tika iesaistīti arī skatītāji.

Konkurss norisinājās trīs kārtās un sīvā konkurencē par labāko "slamistu" tika atzīta Jāņa Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas skolniece Izabella Džeriņa, trešajā vietā atstājot savu skolas biedru Raimondu Žipri. Otro vietu ieguva O.Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas skolniece Katrīna Kelija Krapauska.

 


Sludinājums

neben!
20:16 | 01/10/17
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Ja jau ``slams..jeb konkurss``, vai tad nepietiek ar to pašu `konkurss`? Domājat - tā smalkāk? Vai - ka Eiropa nesapratīs? Vai - lai visi beidzot saprot, kā tā valoda ``attīstās``? Vai - pa gvalti tas ``slams`` tomēr jāpalīdz iestūcīt literārās valodas vārdnīcā?

Kirkovalds
22:01 | 01/10/17
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Debīlie žvankstekļi.

kas
06:13 | 02/10/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

ir slams

khm
10:30 | 02/10/17
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Es ari gribu zināt, kas ir SLAMS ! Izskatās pēc lamu vārda.

nēnujā
10:44 | 02/10/17
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Ierakstiet google meklētājā Poetry slam, un palasiet, kas tas ir. Internetu tak lietojat, ko? Un tas nav vienkārši dzejas konkurss, slamam ir savas tradīcijas, sava konkrēta vērtēšanas sistēma, sava neatkarīga vieta mūsdienu mākslas pasaulē. Tas skaidrs, ka pabrēkāt komentāros ir vieglāk nekā pašam pameklēt info, taču neko īpaši slavējamu par jums tas neliecina.

man šķiet
11:47 | 02/10/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Gan jau, ka ``neko īpaši slavējamu par jums`` tas arī neliecina. Ir mums dzejniece Nora Kalna. No Rucavas puses. Kādā intervijā viņai jautā - kā klājas, Tautiski runājot - kā iet pa to dzīvīti. Viņa saka (apmēram) tā: labāk par labu - darbs man ir (korektore un aprakstniece par tēmu/ tēmām žurnālā ``Mistērija``), veselība ir, naudas netrūkst. Kādreiz pastaigāju i pa veikalis. Tur arī viss i - uz to pasaskatos, uz to. Viss labs - bet vai man vaig? Un tā ir ar to slamu. Gan jau te arī pabrēkā brēkāšanas pēc vai vienkārši pakacina smalkos. Ne viņiem (jautātājiem) vaig, ne interesē. Viņi taču zina, ka tik un tā jau aptrakušajiem uz visu, kas ir internetā, aprindās gribēsies spīdēt ar tiem slamiem. Jautājums jau ir kā Kalnai - vai vaig (krievi saka: ono nam nužno?)? Vai tā note ``spīdēt`` nav lielāka par slama (tāpat kā ar ķirbju baļļu, graustu, žogu un sienu un tam līdzīgu ``mākslu``) labumu? Un ja arī nu ir tur kāds sīks labumiņš, vai trūkst labskanīgāka pašu vārda tam labumiņam?

kukū
11:46 | 02/10/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Vai tad latviešu valodā jau sāk pietrūkt vārdu, ka jālieto visādi slamismi ?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki