Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas dome aicina uz ģimenes veselības dienu!


atlikušas 250 zīmes


Liepājas dome aicina uz ģimenes veselības dienu!

Autors: Elīna Tolmačova
Otrdienā, 18. septembrī, 2018 | BIRKAS: LOC , veselības diena
Izdrukāt Ziņot

Veltiet laiku sev un savas veselības uzlabošanai! Dariet to kopā ar visu ģimeni! Tiekamies sestdien, 29.septembrī, Liepājas Olimpiskajā centrā!

Jau vairāk kā 10 gadus Liepāja mērķtiecīgi īsteno dažādas veselības veicināšanas aktivitātes, taču kopš 2017. gada šo darbu iespējams turpināt vēl nebijušā apmērā. Liepājā tika uzsākts ESF un valsts finansēts veselības veicināšanas projekts "Liepāja. Vesels. Aktīvs. Laimīgs", kas veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumos ļauj ieguldīt ievērojamus finanšu līdzekļus.

Mēs bieži dzirdam pārmetumus veselības aprūpes sistēmai, un tiesa, problēmu un nepilnību tajā netrūkst. Tomēr ir daudz lietu, ko savas veselības labā varam darīt mēs paši. Tieši to piedāvā pašvaldības organizēti veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi – apzināties savu lomu paša un savu līdzcilvēku veselības uzturēšanā. Pats galvenais – rīkoties!

Latvijā ir definētas prioritārās veselības jomas, kurām jāpievērš īpaša uzmanība, lai mazinātu  galvenos priekšlaicīgas mirstības cēloņus. Tās ir sirds un asinsvadu saslimšanas, onkoloģijas slimības, perinatālā un neonatālā perioda aprūpe un garīgās veselības jomas. Lielā mērā veselības stāvokli šajā jomā ietekmē mūsu dzīves veids un ikdienas paradumi, kuros vienmēr iespējams kāds kvalitatīvs uzlabojums.

Pirmā projekta īstenošanas gada laikā aktivitātēs tika iesaistīti vairāk kā 3000 cilvēku dažādās vecuma grupās. Visu iepriekšējo gadu esam izglītojuši un iesaistījuši dažāda vecuma iedzīvotājus nodarbībās, meistarklasēs un lekcijās, pasākumos un fiziskās aktivitātēs, kas tieši saistītas ar prioritārajām veselības jomām. Liepāja kļūst aktīvāka, veselāka un laimīgāka!

Tā nu arī šogad Ģimenes veselības dienā ikvienam liepājniekam būs iespēja īsā un koncentrētā veidā ieskatīties visa lielā projekta plašajā piedāvājumā un iesaistīties daudzveidīgās aktivitātēs. Pasākumā iepazīstot daudzos un daudzveidīgos Liepājas veselības aprūpes speciālistus, ikviens varēs atlasīt sev interesējošas aktivitātes, kuras mērķtiecīgi apmeklēt turpmāk. Arī meistarklasēs iegūtās zināšanas palīdzēs ikdienā veikt veselīgākas izvēles un uzlabot savus ieradumus.

Pieskaņojoties ģimenes tēmai, pasākumā būs atsevišķa mātes un bērna veselības telpa ar nodarbībām un speciālistu konsultācijām. Garīgās veselības telpā varēs praktiski izmēģināt dažādas garīgās veselības uzturēšanas pašpalīdzības metodes, savukārt uztura sadaļā būs noderīga informācija uztura speciālista vadībā gan senioriem, gan vecākiem ar bērniem. Bērni tikmēr varēs uzzināt visu par mutes veselību, roku mazgāšanas nozīmi un radoši izpausties. Būs iespēja tikties ar dermatologu un pārbaudīt ādas veidojumus, kā arī uzzināt vairāk par plaušu veselību. Visas dienas garumā aicinām izmēģināt arī sportiskas aktivitātes visai ģimenei! Mums Liepājā ir daudz brīnišķīgu speciālistu, kas strādā veselības veicināšanas un slimību profilakses jomā, un daļu no tiem būs iespēja satikt 29.septembrī Liepājas Olimpiskajā centrā. Tādēļ aicinu ikvienu izmantot šo iespēju, un tiekamies ģimenes veselības dienā!


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki