Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Liepājas enerģijā" viesojas "Erasmus" programmas jaunieši


atlikušas 250 zīmes


"Liepājas enerģijā" viesojas "Erasmus" programmas jaunieši

Ceturtdienā, 22. jūnijā, 2017 | BIRKAS: Liepājas enerģija , vizīte , Erasmus
Izdrukāt Ziņot
FOTO: "Liepājas enerģija"

Ceturtdien "Liepājas enerģijas" lielākajā siltumavotā TEC viesojās jaunieši, kas "Erasmus+" programmas ietvaros piedalās starptautiskā projektā "Chasing footprints of climate change".

Jauniešu mērķis bija iepazīties ar siltumapgādes uzņēmuma darbību, izmantotajām tehnoloģijām, kā arī noskaidrot, kā uzņēmums savā darbībā īsteno vides ilgtspējas aktivitātes, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

Jaunieši siltumavota apskates laikā iepazina enerģijas ražošanas procesu, izmantotās tehnoloģijas un iekārtas, automatizētos uzraudzības procesus; tāpat aplūkoja arī laboratorijas, kurās dienu dienā tiek veiktas gan šķeldas, gan ūdens kvalitātes analīzes.

Ekskursijas laikā lielākā uzmanība tika pievērsta tam, kādu ietekmi ar savu ražošanas darbību uzņēmums atstāj uz apkārtējo vidi. Vides ilgtspēja ir viens no "Liepājas enerģijas" darbības pamatprincipiem, tādēļ šajā jomā uzņēmums ir paveicis daudz – modernizēta pilsētas siltumtīklu infrastruktūra un siltumavoti, kā galvenais siltumenerģijas ražošanas resurss izvēlēta koksnes šķelda, ieviestas augstvērtīgas tehnoloģijas, kas ražošanu ļauj veikt iespējami efektīvāk, neatstājot būtisku ietekmi uz apkārtējo vidi; regulāri mērījumi un automatizēta attālināta uzraudzība nodrošina augstvērtīgu pakalpojuma ražošanu un drošu siltumenerģijas piegādi Liepājas iedzīvotājiem.

Projekta ietvaros "Erasmus+" programmas jaunieši, kas pārstāv Latviju, Lietuvu, Poliju un Ungāriju, turpmākajās dienās Liepājā un tās apkārtnē veiks dažādus uzdevumus, pētot vides jautājumus un izstrādājot priekšlikumus apkārtējās vides saglabāšanai. Projektu īsteno biedrība "Solis dabā", kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par vides ilgtspējīgas attīstības pamatprincipiem un vides problēmu apzināšanu, kā pamatu izmantojot neformālo izglītību un ar vidi saistītu pasākumu organizēšanu.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki