Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Liepājas Jaunie vanagi" svin jau savu 25.vasaru


atlikušas 250 zīmes


"Liepājas Jaunie vanagi" svin jau savu 25.vasaru (3)

Pirmdienā, 30. jūlijā, 2018 | BIRKAS: Erasmus , Jaunie Vanagi , brīvprātīgie , Atštaukas
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Bērnu un jauniešu biedrība "Liepājas Jaunie vanagi" šogad svin 25 gadu jubileju. Šajās dienās tika noslēgts programmas "Erasmus Plus"  projekts "Youth for kids" ("Jaunieši bērniem").

Tā laikā 12 brīvprātīgie no dažādām Eiropas valstīm strādāja ar bērniem vasaras nodarbībās, organizējot brīvā laika aktivitātes.

Atskatoties uz padarīto, ar gandarījumu var sacīt, ka projekts izdevās, informē biedrības "Liepājas Jaunie vanagi" ārlietu sekretārs Žigimants Krēsliņš.

Nepilnu divu mēnešu laikā nodarbības ir apmeklējuši 265 bērni, kas caur smiekliem un aktivitātēm uzzināja daudz ko jaunu par dažādām valstīm, iepazina jaunus cilvēkus un ieguva jaunus draugus. Šķiroties asaras acīs bija ne tikai bērniem, bet arī brīvprātīgajiem. Daudzi atzina, ka šī bija viena no labākajām pieredzēm, un labākais variants kā pavadīt vasaru.

Atvadoties jaunieši teica, ka Liepāja ir vieta, kur dzīvo ģimenes un gados veci cilvēki. Tā ir klusa vieta, kur nav izklaides iespējas jauniešiem. Liepāja esot skaista, klusa pilsēta, ar lielāko dārgumu – jūru. Viņi atzina, ka tā noteikti ir vieta kur atgriezties.

Taču vasara ar šo brīvprātīgo aizbraukšanu nav beigusies. Nākamā programmas "Erasmus Plus" projekta "Youth for youth" ("Jaunieši jauniešiem") ietvaros, Latvijā ir ieradušies 12 brīvprātīgie no Grieķijas, Spānijas, Francijas, Portugāles un Slovēnijas, kas līdz pat septembra vidum, darbosies organizējot aktivitātes dažādām vecuma grupām.

Šie jaunieši vadīs ne tikai dienas nodarbībās, bet arī diennakts nometni no 13.–19.augustam Bernātos, kā arī sākot ar septembra mēnesi vadīs saliedēšanās nodarbības skolu klasēm, uz kurām jau ir sākusies klašu pieteikšanās.

Pirmie iespaidi jauniešiem ir ļoti pozitīvi gan par gaidāmo darbu, gan par Latviju kopumā. Portugāļu brīvprātīgie joko, ka mēģinājuši aizbēgt no karstās Portugāles vasaras, bet nonākuši vēl karstākā Latvijā. Un tas šobrīd ir lielākais pārsteigums. Pārsteigums ir arī Latvijas cilvēki, kas izrādījušies ļoti atvērti un izpalīdzīgi, palīdzot gan apjukušajiem iebraucējiem, gan izlīdzot ar transportu un iepazīstinot ar kāzu tradīcijām. Jaunieši jau ir paviesojušies pie folkloras kopas "Atštaukas", kur no sirds izsmējās un izdejojās latviešu tradicionālās dejas. Kā arī, jaunieši jau ir iepazinuši Liepāju caur ekskursiju, gida pavadībā. Un tas viss tikai pirmajā nedēļā!


Sludinājums

aizdomīgi
07:24 | 31/07/18
ZIŅOT
(-3)
(1)
+

Kur paliek nauda, kas tiek iekasēta no bērniem? Remontu tak dome uztaisīja! Arī finansējumu dome dod. Visi baigi sludina, ka it kā strādājot "bez atlīdzības".

Alda
19:54 | 31/07/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Dome dod līdzfinansējumu. Tas tomēr atšķiras. Uz to kvantumu bērniem esmu pārsteigta, ka jau kuru gadu cena nemainīga. Bērns apčamdīts, pabarots, ekskursijā izvests... To nesaprast tiem, kas nav pasākumus organizējuši

Izšķerdē līdzekļus ar to viss
09:15 | 31/07/18
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Priekš kam tie vanagi vajadzīgi veciem un vientuļiem pensionāriem nepalīdz. Malku sanest ūdeni ēst iedot. Viņiem potē krievi nāk. Gaidas skauti pionieri oktobrēni visi palīdzēja. Vanagi nosaukums vien liecina plēsīgi uzbrūkoši.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki