Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas skolās nezina par Eiropas medus brokastīm


atlikušas 250 zīmes


Liepājas skolās nezina par Eiropas medus brokastīm (7)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 06. decembrī, 2018 | BIRKAS: Izglītības pārvalde , ēdināšana , medus brokastis , ES , akcija
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no brambleberry.com
Liānas Dzērves "medus brokastis" 3.pamatskolā.

Atsaucoties akcijas "Eiropas medus brokastis" aicinājumam, biškope Liāna Dzērve viesojusies vairākās Liepājas skolās, un uzņemta ļoti atsaucīgi. Taču saņēmusi arī strupu noraidījumu.

Latvijas Biškopības biedrība (LBB) savus biedrus ir aicinājusi iesaistīties akcijā "Eiropas medus brokastis" ("European Honey Breakfast"), kas Eiropā ar labiem panākumiem notiek jau piecus gadus. LBB aicinājusi būt atsaucīgiem un sazināties ar tuvāko skolu un vienoties par bezmaksas degustācijas nodrošināšanu un biškopības produktu izbraukuma tirdzniecību.

Aicinājumam atsaucās arī sertificēta biškope, grobiņniece Liāna Dzērve, Liepājas skolām piedāvājot gan degustāciju, gan stāstījumu par medu, par bitēm un to nozīmi apputeksnēšanā un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā.

Ieguvēji no šīm "medus brokastīm" ir gan skolēni, gan biškopji, uzskata Dzērve, jo skolēni gūst jaunas zināšanas un pieredzi, bet biškopjiem ir iespēja popularizēt biškopības produktus. Izbraukuma tirdzniecība, kas šajās reizēs arī ir atļauta, kompensē ceļa un degustācijas izdevumus.

Biškope vēlējās pastāstīt par "medus brokastīm" un savu pieredzi Liepājas skolās, jo viņu pārsteidzis tas, ka vairākas uzrunātās skolas neko nebija dzirdējušas par šādu akciju, kura notiek nu jau piekto gadu.

"Liepājas 3.pamatskolā manu piedāvājumu par medus degustāciju uzņēma ar lielu atsaucību un pat sajūsmu, arī 8.vidusskolā, taču arī viņi par to iepriekš nebija dzirdējuši."

Taču kādā citā Liepājas skolā (nesauksim vārdā) Liāna Dzērve saņēmusi tik kategorisku un pat aizvainojošu atraidījumu, it kā viņas piedāvājums būtu kas nepieņemams vai neatļauts.

"Gribētos, lai skolas atver durvis akcijai, nevis ir tik noraidošas, kāda bija šī viena skola," viņa atzīst.

Liepājas Izglītības pārvaldes uztura speciāliste Vija Udarska, vaicāta, vai zina par akciju "Eiropas medus brokastis", atbild: "Nē!"

Sarunā ar uztura speciālisti secinām, ka, iespējams, LBB būtu vajadzējis vērsties, un vislabāk rakstiski, ne tikai pie biškopjiem, bet arī pie skolām un pašvaldību Izglītības pārvaldēm ar līdzīgu aicinājumu. Kā atzina Udarska, Biškopju biedrība ir pietiekami respektabla institūcija, lai skolas tās sacītajā ieklausītos, un tad varbūt Eiropā par labu esam atzītā prakse kļūtu arī par Liepājas skolu ikdienas sastāvdaļu.

Sludinājums

KKK
07:51 | 06/12/18
ZIŅOT
(-13)
(6)
+

Kapec skolam vajadzetu laist kaut kadus biskopjus vai vienalga ko, uz kaut kadam degustacijam???? Un vel apvainojas! Tad jau skolas jaaparvers par lielveikaliem- kur visi var nakt ar saviem produktiem un taisit degustacijas. desu, olu, siera degustacijas. Kada atskiribas vai asociacija vai federacija. skolas nav nekadi degustaciju centri.

tas
16:20 | 06/12/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

tas jau nu gn nav salīdzināms - lielveikla preces un veselīgs un dabīgs Latvijas lauku produkts,

:)
10:26 | 06/12/18
ZIŅOT
(-5)
(8)
+

Medus nav kurš katrs produkts vai prece. Jūsuprāt visi eiropieši ir stulbi un nezina, ko dara? Vai tik tā nav latviskā skaudība, kas te slēpjas ai KKK?

annis
10:35 | 06/12/18
ZIŅOT
(-3)
(15)
+

Vairāk gan pārsteidz Liepājas Izglītības pārvaldes uztura speciālistes nezināšana! Un medus tiešām nav šāds tāds produkts un bites ir planētas nākotnes atslēga! Tas tiešām būtu vērtīgi popularizēt to skolu jaunatnei!

Omite
11:47 | 06/12/18
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

popularizēt vajag visu, kas palīdz bērnu redzesloka paplašināšanai, bet jāņēm vērā, ka medus ir produkts kas nav visiem ieteicams. Jābūt ļoti piesardzīgiem!!

Juris Baismīgais
14:41 | 06/12/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Bizness biznesom, bet - tīnenēm, kurām treknās ciskas beržas viena gar otru, kārtīgs glikozes (der iepazīties ar bišu medus ķīmisko sastāvu) lielgabalšāviņš brokastīs būs pašā laikā!

EllinasFinances@gmail.com
03:28 | 28/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { EllinasFinances@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 2.%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: EllinasFinances@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:EllinasFinances@gmail.com
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: EllinasFinances@gmail.com ,,,

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki