Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas skolēni iešūpo akciju "Muzeju nakts"


atlikušas 250 zīmes


Liepājas skolēni iešūpo akciju "Muzeju nakts"

Trešdienā, 09. maijā, 2018 | BIRKAS: muzejs , izstāde , Muzeju nakts
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

No 10.maija Liepājas muzeja filiālē K. Ukstiņa ielā 7/9 apskatāma ikgadējā Liepājas skolu apvienotā skolēnu rokdarbu izstāde "Šūpulis", kas veltīta starptautiskai akcijai "Muzeju nakts".

Katru gadu pavasarī skolēni parāda savus labākos darbus, kuri tapuši mājturības un tehnoloģijas stundās. Šai izstādei darbi radīti 2017./2018. mācību gadā, kā arī mācību jomas rīkotajā pilsētas posma olimpiādē, kas tika organizēta sadarbībā ar Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu. Izstādi Liepājas muzejs organizē sadarbībā ar Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes mājturības un tehnoloģiju metodisko apvienību, informē Liepājas Mājturības un tehnoloģiju metodiskās apvienības vadītājs Jānis Rudzītis.

Izstādei nosaukums izvēlēts apzināti, jo tas sasaucas ar šā gada starptautiskās akcijas "Muzeju nakts" tēmu “Šūpulis", kas notiks 19. maijā. Izstāde būs skatāma arī “Muzeju nakts" laikā.

Skolēnu radošo darbu izstāde kļuvusi par labu tradīciju, kurā tiek izrādīti rokdarbi dažādu māksliniecisko pieeju izpildījumā – adījumi, tamborējumi, izšuvumi un pērļojumi, kā arī darbi, kas tapuši kokapstrādes un metālapstrādes tehnikā.

Ikkatrs pedagogs ar radošu atbildību strādā, lai mācību process noritētu drošā un atbilstošā vidē, palīdz un veicina, lai skolēnu radītie darbi, balstītos ne tikai senajās tradīcijās, bet arī būtu inovatīvi, mūsdienīgi un praktiski.

Ļoti svarīgi ir pamanīt, ieklausīties un atbalstīt jauniešus praktiskajās, teorētiskajās zināšanās un citu talantu izpausmēs. Mājturības un tehnoloģiju stundās, skolniekiem paveras unikāla iespēja izgatavot dažāda veida telpiskus priekšmetus, suvenīrus un citas ikdienā noderīgas sadzīves lietas. Darbs ar dažāda veida izejmateriāliem un izejvielām attīsta ikkatra bērna pasaules izzināšanas motoriku. Noteikti, jādod bērniem iespēja izpausties kreatīvi un atbilstoši individuālai pieejai.

Savukārt 30. maijā pulksten 15 notiks izstādes laureātu apbalvošana. Liepājas muzejs, kā arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas kolektīvs būs sarūpējuši dāvanas labākajiem izstādes dalībniekiem. Izstādē apmeklētāji aicināti nobalsot par skatītāju simpātiju – sev tīkamāko darbu.

Izstāde skatāma no 10. līdz 30.maijam. Ieeja bez maksas.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki