Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas Universitātē aizvadīta 2.Starptautiskā nedēļa


atlikušas 250 zīmes


Liepājas Universitātē aizvadīta 2.Starptautiskā nedēļa

Piektdienā, 17. maijā, 2019 | BIRKAS: LiepU , Erasmus , vizīte
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Liepājas Universitātes Ārzemju sakaru daļas organizēto 2. Starptautisko nedēļu no 14. līdz 17.maijam apmeklēja liels skaits ārzemju augstskolu pārstāvju –  40 dalībnieki no 17 valstīm.

Kā informē Liepājas Universitātes galvenā speciāliste starptautiskās sadarbības jautājumos Ērika Lauberga, tie bija pārstāvji no Rumānijas, Spānijas, Itālijas, Francijas, Lietuvas, Polijas, Slovākijas, Čehijas, Itālijas, Vācijas, Austrijas, Turcijas, Grieķijas, Beļģijas, Portugāles, Bosnijas un Hercegovinas un Uzbekistānas.

Atbraukušie viesi bija starptautisko nodaļu koordinatori, pasniedzēji, administratīvie darbinieki, kurus visus vieno darbs ar "Erasmus+" programmu un ārvalstu studentiem. Semināra trīs dienās starptautiskās nedēļas viesi prezentēja savu pieredzi par to, kā viņu augstskolās tiek motivēti studenti izmantot Erasmus+ programmu, kā tiek izplatīta informācija, kādas ir apmaiņas studijās apgūto kursu atzīšana procedūras.

Notika atsevišķs seminārs, kurā LiepU prezentēja savu pieredzi, realizējot "Erasmus+" projektus ar Ateneo de Manilas Universitāti Filipīnās un Sinerģijas Universitāti Bosnijā un Hercegovinā. Kopīgiem spēkiem tika  nodefinēts, kādam būtu jābūt veiksmīgam starptautiskā Erasmus+ projekta pieteikumam. Noslēdzošais seminārs bija veltīts pieredzei, kuru aprobējuši augstskolu darbinieki, uzņemot un integrējot savās augstskolās ārzemju studentus no dažādām valstīm. Kolēģis no Vācijas dalījās pieredzē, kā viņu valstī un universitātē tiek integrēti studenti ar bēgļa statusu.

Starptautiskās nedēļas laikā viesiem bija sagatavota plaša kultūras programma – Liepājas centra iepazīšana gida pavadībā, internacionālās vakariņas ar tradicionālo valstu uzkodām, ekskursija uz Karostu un izdziedāšanās un izdejošanās Namīnā ar folkloras kopu "Atštaukas". Viesi tika uzņemti arī Liepājas domē.
Starptautiskās nedēļas dalībniece Marija Paraskeva no Aristoteļa Universitātes Grieķijā atzīst: "Šī starptautiskā nedēļa bija viena no izglītojošākajām, ko esmu apmeklējusi. Liepāja ir pozitīvs pārsteigums, skaista pilsēta, kas ir pilna ar jauniem cilvēkiem. No šīs nedēļas līdzi es paņemšu jaunu pieredzi, ko jau drīzākajā laikā centīšos ieviest savā augstskolā."

Starptautiskā nedēļa notiek ar Eiropas Savienības programmas "Erasmus+" atbalstu.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki