Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājas Universitātē diskutēs par Eiropas nākotni


atlikušas 250 zīmes


Liepājas Universitātē diskutēs par Eiropas nākotni (2)

Piektdienā, 19. oktobrī, 2018 | BIRKAS: LiepU , ES , diskusija , Ārlietu ministrija
Izdrukāt Ziņot

Liepājas Universitātes Lielajā zālē 25.oktobrī no pulksten 12 līdz 13.30 notiks Ārlietu ministrijas un Eiropas Komisijas pārstāvniecības diskusija "Parunāsim par Eiropas nākotni!".

Tās mērķis ir noskaidrot iedzīvotāju viedokli par Eiropas nākotnes modeli, informē Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas stratēģiskās komunikācijas projektu grupas vecākā referente Kristīne Iosava.

Latvijā ir uzsākts dialogs ar iedzīvotājiem par Eiropas nākotni, ko ierosināja Francijas prezidents Emanuels Makrons, aicinot tieši un nepastarpināti uzklausīt Eiropas Savienības (ES) iedzīvotājus un apmainīties viedokļiem par Eiropas nākotnes modeli. Ārlietu ministrija aicina ikvienu piedalīties šajās diskusijās visā Latvijā tiešsaistes platformā un klātienē.

"Zīmīgi, ka diskusija par Eiropas nākotni Latvijā notiek šogad, kad svinam mūsu valsts simtgadi. Šodien, kad esam pilntiesīga Eiropas Savienības dalībvalsts, arī no mums ir atkarīga tās nākotne. Viens no Eiropas Savienības izaicinājumiem ir nepieciešamība tuvināt tās institūcijas Eiropas pilsoņiem. Tāpēc ir svarīgi sadzirdēt iedzīvotāju domas, cerības un bažas par Eiropas nākotni. Aicinu visus Latvijas iedzīvotājus iesaistīties sarunā par šo svarīgo tēmu," pauž ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Izteikt viedokli par Eiropas nākotni ikviens ir aicināts gan publiskās diskusijās, gan Eiropas dialoga forumā – digitālā tiešsaistes platformā interneta portālā Manabalss.lv. Forumā būs iespējams paust redzējumu un priekšlikumus nākotnes Eiropai. Dialoga forums turpinās darboties līdz oktobra beigām.

Klātienes publiskās diskusijas notiks Latvijas reģionos un Rīgā. Vairākas no tām organizēs Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar citām nevalstiskajām organizācijām. Ārlietu ministrija ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā organizēs reģionālas diskusijas Liepājā, Daugavpilī, Jelgavā un Valmierā. Savukārt ES informācijas punktu koordinatori organizēs diskusijas Rēzeknes, Jēkabpils, Valmieras, Kuldīgas un Rīgas bibliotēkās.

Sabiedrības apspriežu rezultāti, izteiktās atziņas un priekšlikumi par Eiropas nākotni būs pamatā Latvijas ziņojumam, kas būs ieguldījums ES dalībvalstu un institūciju kopīgajā ziņojumā, par kuru ES valstu un valdību vadītāji diskutēs Eiropadomes sanāksmē šogad decembrī.

Projekts "Dialogs ar Latvijas iedzīvotājiem par Eiropas nākotni" tiek īstenots saskaņā ar Ministru kabineta 2018. gada 16. augusta rīkojumu Nr. 391 "Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"" 2. punktu.


Sludinājums

khe khe
10:36 | 21/10/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Vai tad nav beidzot laiks sākt diskutēt par Latvijas nākotni Eiropas nākotnē? Nevienam taču nav ne jausmas, ko vēl Eiropa grasās izspiest no Latvijas (kā tas noticis ar pamatiedzīvotājiem un lielražotnēm, ar pašnoteikšanos) savā nākotnē. Vai uzspiest (kā savas regulas - cik gara zālīte drīkst būt pagalmā, ko drīksti domāt un runāt par bezģimeņu sabiedrību, tikumiem, netikumiem un vai vispār drīksti domāt un runāt). Varbūt parunātājiem ir kāda jausma?

Ha-kha
23:28 | 21/10/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

t.s."universitātei" daudz lietderīgāk būtu padomāt ?padiskutēt? par savu nākotni. Pagaidām prognozes nav iepriecinošas....tāds aizsēdējušos pensionāru klubiņš.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki