Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājniece Anastasija Ivanoviča – Latvijas jaunā līdere


atlikušas 250 zīmes


Liepājniece Anastasija Ivanoviča – Latvijas jaunā līdere

Autors: Jānis Krievāns, "JA Latvija" valdes priekšsēdētājs
Trešdienā, 11. oktobrī, 2017 | BIRKAS: Junior Achievement , 15.vidusskola , Anastasija Ivanoviča
Izdrukāt Ziņot
Anastasija Ivanoviča līderu programmas izlaidumā.
Anastasija Ivanoviča līderu programmas izlaidumā.
FOTO: Publicitātes

Trešo gadu lielākās Latvijas izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvija" (JA Latvija) līderu programmu absolvējuši talantīgākie Latvijas jaunieši, arī liepājniece Anastasija Ivanoviča.

Līderu programmu absolvējuši kopumā 14 vidusskolas vecuma jaunieši, kas gada laikā pilnveidoja savas līderu dotības, piedaloties dažādās meistarklasēs, kā arī mācoties no saviem mentoriem — sabiedrībā pazīstamiem vadītājiem un līderiem. Šogad starp mentoriem ir tādas Latvijā pazīstamas personības kā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Juris Gulbis, Irīna Pīgozne, Ģirts Rungainis un citi.

"Esmu pārliecināts, ka ir apzināti jāveido nākotnes Latvijas attīstības kodols. Un mani priecē, ka zvaigznes ir sakritušas tā, lai "Junior Achievement Latvija" varētu šo ideju īstenot, sākot no pašiem pamatiem – mūsu jaunajiem talantiem. Man ir liels gods iesaistīties Līderu programmā kā mentoram, jo cilvēkam pēc būtības gribas ne tikai saņemt, bet arī dot — tas ir milzīgs gandarījums. Līderu programmas nozīme ir gādāt, lai jaunie, perspektīvie cilvēki Latvijas attīstībā ieliktu pavisam citu jaudu un jaunas vēsmas. Lai mēs Latviju ieraudzītu tur, kur tai ir jābūt — starp visattīstītākajām valstīm pasaulē," ar savu redzējumu dalās uzņēmējs, "Junior Achievement Latvija" padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis.

 "Es jaunības gados precīzi zināju, kas ar mani notiks, ko es darīšu, cik es pelnīšu. Paldies Dievam, nekas no tā nepiepildījās, un mana dzīve šodien ir daudz labāka un interesantāka. Vienīgā pastāvīgā lieta mūsdienās ir tā, ka viss nepārtraukti mainās un nav iespējams paredzēt, kas notiks nākotnē. Ir brīnišķīgi, ka katru dienu ir iespējams izvēlēties darīt kaut ko citu. Lai to varētu darīt, svarīgi ir iegūt stabilu pamatu — zināšanas skolā un līdera īpašības, ko šī Junior Achievement programma veiksmīgi attīsta. Tuvāko desmit gadu laikā pasaulē notiks daudz lielāku pārmaiņu nekā pēdējos 50 gados — mums būs mākslīgais intelekts, roboti, autonomās mašīnas, daudzas profesijas pazudīs, bet daudzas nāks to vietā, taču cilvēku ar līdera īpašībām, idejām un ambīcijām neviens robots nekad nespēs aizstāt," līderu programmas izlaidumā uzsvēra "Lattelecom" vadītājs, programmas mentors Juris Gulbis.

Šogad Līderu programmu absolvējuši 14 jaunieši gan no Rīgas, gan Latvijas reģioniem, viņu vidū arī Anastasija Ivanoviča no Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas.

"JA Latvija" līderu programmas ietvaros jaunieši pilnveidoja savas zināšanas un prasmes dažādos pasākumos — apguva prasmes komunikācijā ar medijiem, zīmola veidošanas pamatus, diskutēja par nākotnes profesiju, kā arī piedalījās vairākās meistarklasēs par uzņēmuma dibināšanu, sarunu kultūru un projektu īstenošanu. Katram programmas dalībniekiem bija uzdevums mācību gada ietvaros īstenot vismaz vienu savu projekta ideju, un rezultāti tika prezentēti programmas noslēgumā. Starp īstenotajiem skolēnu projektiem ir tādas lielas iniciatīvas kā karjeras attīstības biedrība "Jauniešu kustībai", biznesa izaugsmes programma jauniešiem "Izrāviens", praktisko nodarbību cikls mērķu sasniegšanai "Virsotne", projekts "Godīgs nodokļu maksātājs" un vēl desmit citu. Tāpat programmas laikā katrs no jauniešiem sadarbojās ar vienu no mentoriem, kas visa gada garumā iedrošināja, motivēja un palīdzēja nonākt soli tuvāk sava sapņu projekta realizācijai.

Līderu programmas mērķis ir ne tikai jaunas līderu paaudzes veidošana, bet arī līderības izpratne Latvijā kopumā. Ar šīs programmas palīdzību "JA Latvija" vēlas rosināt diskusijas par to, kādi līderi Latvijai nepieciešami nākotnē un ar ko tie atšķiras no līderiem šodien. Līderu programma paredzēta vidusskolas vecuma jauniešiem un sniedz ieguldījumu viņu izaugsmē, stiprinot jauniešu potenciālu pozitīvi ietekmēt sabiedriskos procesus Latvijā.

Nākamā gada līderu programmas uzņemšana sāksies 18. oktobrī.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki