Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājniece devusies uz lielākās meistarības konkursu "WorldSkills"


atlikušas 250 zīmes


Liepājniece devusies uz lielākās meistarības konkursu "WorldSkills" (1)

Autors: Kristīne Keiča, VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Otrdienā, 10. oktobrī, 2017 | BIRKAS: WorldSkills , mākslas vidusskola , Linda Vilka
Izdrukāt Ziņot
Latvijas komanda. Linda Vilka ceturtā no kreisās.
Latvijas komanda. Linda Vilka ceturtā no kreisās.
FOTO: Publicitātes

Latvijas nacionālā komanda, kurā ir arī liepājniece Linda Vilka, 10.oktobrī devās uz pasaulē lielāko profesionālās izglītības un prasmju izcilības konkursu "WorldSkills 2017”.

Konkurss norisināsies Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos, no 14. līdz 19. oktobrim, un tajā četru dienu garumā astoņi jaunieši no Latvijas prezentēs savas prasmes 58 valstu konkurencē.  

"Pasaules mēroga konkurss sniedz iespēju sacensties labākajiem jaunajiem profesionāļiem un demonstrēt prasmju izcilību. Astoņi konkursanti no Latvijas vairākus mēnešus ir gatavojušies un pilnveidojuši savas prasmes, un nu gatavi kāpt uz starptautiskās skatuves un mēroties spēkiem ar jauniešiem no visas pasaules. "WorldSkills” konkurss aug un paplašinās katru reizi, sacensības kļūst arvien sīvākas, un iespēja iegūt godalgu ir arvien lielāks sasniegums,” atklāj Dita Traidās, Latvijas komandas vadītāja, "WorldSkills Europe” valdes pārstāve un Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore.

Konkurss pulcēs vairāk nekā 200 000 skatītāju, kuri vēros, kā 1300 konkursanti – jaunie profesionāļi un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi apliecinās savas prasmes 51 profesijā. "WorldSkills 2017” konkurss uzskatāms par līdz šim vērienīgāko tā pastāvēšanas vēsturē.

Konkursa rezultāti būs zināmi 19. oktobrī, kad notiks konkursa svinīgā apbalvošanas ceremonija.  

Konkursam vairāku mēnešu garumā gatavojās vairāk nekā 30 pretendentu, taču ceļazīmi uz "WorldSkills 2017” konkursu ieguva 8 jaunie profesionāļi:
apģērbu izgatavotāja Elīna Skrindževska, Jelgavas Amatu vidusskola;
katlogu noformētāja Linda Vilka, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola;
grafiskā dizainere Katrīna Elizabete Sīle, Rīgas Valsts tehnikums;
web lapu dizainers un izstrādātājs Igors Novickis, Rīgas Tehniskā koledža;
pavāre Kristiāna Šteinfelde, Kandavas Lauksaimniecības tehnikums;
elektrisko instalāciju tehniķis Andis Lācis, Rīgas Valsts tehnikums;
mēbeļu galdnieks Dāvis Raimonds Rasups, Rīgas Mākslas un mediju tehnikums;
smagās tehnikas apkopes mehāniķis Jānis Ozols, Priekuļu tehnikums.

"WorldSkills” jauno profesionāļu konkurss notiek katru otro gadu un mijas ar Eiropas mēroga profesionālās meistarības konkursu "EuroSkills”. Latvijas komanda "WorldSkills” konkursā pirmo reizi piedalījās 2011. gadā. Pašlaik "WorldSkills International” asociācijā ir 77 dalībvalstis no visas pasaules. Katru dalībvalsti organizācijā pārstāv tikai viena valsts deleģēta institūcija, un Latvijā tā ir VIAA. Latvijas komanda katru gadu pierāda sevi starptautiskajā arēnā, iegūstot godalgotas vietas. 2013. gadā Latvijas komanda ieguva 1 sudraba medaļu, savukārt 2015. gadā – 4 medaļas par izcilību.

Aktualitātēm par jauniešu gaitām konkursā var sekot līdzi Facebook lapā SkillsLatvia un VIAA mājaslapas sadaļā WorldSkills.

Latvijas komandas dalība konkursā "WorldSkills” 2017 notiek projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts. 


Sludinājums

Lavr
10:54 | 11/10/17
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Patiesībā jau ventspilniece.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki