Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca" nu arī digitālā formātā


atlikušas 250 zīmes


"Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca" nu arī digitālā formātā (4)

Autors: Ieva Kaija Ozola, "Liepājnieku biogrāfiskās vārdnīcas" digitālās versijas veidotāja
Ceturtdienā, 29. novembrī, 2018 | BIRKAS: Zigrīda Tooma , Viljars Tooms , Kultūras pārvalde , grāmata liepājnieki , irLiepaja.lv
Izdrukāt Ziņot

Vairākus gadus pēc "Liepājnieku biogrāfiskās vārdnīcas" izdošanas gan liepājniekiem, gan citiem interesentiem ir radīta iespēja ar grāmatā apkopoto saturu iepazīties arī virtuālajā vidē.

Pirms sešiem gadiem, kad iznāca grāmata "Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca", Viljara un Zigrīdas Toomu daudzu gadu darbs kļuva pieejams plašākai publikai. Ilgs bijis arī ceļš līdz grāmatas satura digitalizācijai, tomēr tagad, ar Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu vārdnīcas šķirkļi digitālā formātā pieejami katram portāla irliepaja.lv lasītājam sadaļā "Saknes" (arī apakšsadaļās "Uzvārdi", "Saraksti").

"Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca" apkopo informāciju par cilvēkiem, kas tā vai citādi bijuši nozīmīgi Liepājai, kuru dzīvēs Liepājai ir nozīmīga vieta vai kuri ir dzimuši Liepājā. No laika, kad Liepāja vēl nebija pilsēta, līdz mūsdienām vārdnīcas šķirkļos var satikt cilvēkus, kas stāsta par dažādiem laikiem un ir dažādu laikmetu zīmes. Dzīve ir mainīga, un "Liepājnieku biogrāfiskās vārdnīcas" digitālā versija ir iespēja sekot līdzi pārmaiņām un atzīmēt tās.

Grāmatas autori veltīja daudz laika idejas īstenošanai, un daudz laika ir veltīts arī vārdnīcas digitalizēšanai. Tomēr, tāpat kā Liepāja, vārdnīca nav pabeigta. Tā mainās un pārveidojas, un katram, kurš pamana nepilnības vai kļūdas, ir lieliska iespēja par tām informēt (piemēram, rakstot uz info@irliepaja.lv), lai pārmaiņas būtu uz labu.

Digitālās versijas veidošanai izmantota "Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca" (1583 personas), pēc grāmatas iznākšanas elektroniski saņemtie papildinājumi no dažādiem avotiem, kā arī publiski pieejamā informācija par šķirkļos minētajiem cilvēkiem.


Sludinājums

tādi esam
21:18 | 29/11/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Paskatījos un salīdzināju divu cilvēku biogrāfijas. Herberts Cukurs un Juris Aizezers. Abi apbalvoti ar Triju Zvaigžņu ordeni. Par Cukura kungu rakstīts, ka sadarbojies ar vācu okupācijas režīmu, bet par Aizezeru nav pat pieminēts, ka ir bijis PSKP biedrs un ka ilgstoši sadarbojies ar padomju okupācijas režīmu. Domāju, ka Aizezera kungs sadarbojies ar VDK.

Fuck
15:04 | 05/12/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Čekisti čekistus ar ordeni apbalvoja lai to degradētu!

12.22
13:14 | 04/12/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Naivais. Aiz ezeriem ir gana daudz piķa, lai neko mēs tur vairs neredzētu.

tam tādi esam
12:22 | 30/11/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

to mēs pavisam drīz redzēsim!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki