Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājnieku mobilo sakaru lietošanas paradumi


atlikušas 250 zīmes


Liepājnieku mobilo sakaru lietošanas paradumi

Piektdienā, 12. aprīlī, 2019 | BIRKAS: mobilais internets , Bite Latvija
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no twitter.com/Bitelv

Mobilā operatora "Bite" tīklā pašlaik ik dienu Liepājā tiek patērēti aptuveni 165 terabaiti (TB) mobilo datu, informē uzņēmuma sabiedrisko attiecību pārstāve Karīna Javtušenko.

Salīdzināšanai var minēt, ka Ventspilī ik dienu tiek patērēti aptuveni 87 TB datu, Tukumā – 53 TB, Kuldīgā – 46 TB, Saldū – 44 TB, bet Talsos – 32 TB.

Raugoties uz mobilā interneta patēriņu Latvijas lielākajās pilsētās, Liepāja ierindojas ceturtajā vietā, uzreiz pēc Rīgas, Rīgas rajona un Jelgavas. Proti, Liepājā ik dienu tiek patērēti 3% no kopējā mobilā interneta ikdienas patēriņa "Bites" tīklā.

Liepājā tiek patērēts divas reizes lielāks mobilā interneta apjoms nekā citās Kurzemes lielajās pilsētās.

Kaut arī mobilo datu lietotāju skaits Liepājā "Bites" tīklā 2018.gadā, salīdzinot ar 2017.gadu, ir palielinājies salīdzinoši nedaudz – par 18%, kopējais mobilā interneta patēriņš šajā pilsētā pērn ir teju dubultojies, proti, tas ir pieaudzis par 87%.

Īpaši liels mobilā interneta patēriņa pieaugums Liepājā pērn bija vērojams mobilajos telefonos – 172%. Planšetdatoros, rūteros u.tml. patērētā interneta apjoms palielinājās vien par 43%.

Šobrīd vidējais mobilā interneta patēriņš mobilajos telefonos uz vienu lietotāju mēnesī Liepājā veido 6,3 GB. Salīdzināšanai var minēt, ka 2017.gadā tas bija 2,7 GB, bet 2016.gadā – 1,4 GB.

Lai arī pērn liepājnieki "Bites" tīklā nosūtīja ievērojamu skaitu īsziņu - teju 41 miljonu, kopējais nosūtīto īsziņu apjoms, salīdzinot ar 2017.gadu, samazinājās par 3%. Ņemot vērā līdzšinējo pieredzi, paredzams, ka arī turpmākajos gados nosūtīto īsziņu skaits turpinās pakāpeniski samazināties, jo lietotāji aizvien biežāk dod priekšroku saziņai sociālajos tīklos un dažādās savstarpējās saziņas vietnēs, piemēram, “WhatsApp” un “Viber”.

Vidējais uz vienu lietotāju nosūtītais īsziņu skaits 2018.gadā Liepājā bija 124, kas ir par 9% mazāk nekā 2017.gadā.

Kopējais liepājnieku veikto izejošo zvanu minūšu skaits 2018.gadā veidoja 35,3 miljonus, bet vidējais sarunu minūšu skaits uz vienu lietotāju – 273. Jāpiebilst, ka šis skaits saglabājas stabils pēdējos trīs gadus.

Šobrīd Liepājā atrodas 14 "Bites" bāzes stacijas. Divas no tām ir 4G bāzes stacijas, 11 ir aprīkotas ar 4G+ tehnoloģiju, bet viena – ar inovatīvo 4,5 G tehnoloģiju (kopumā "Bites" tīklā ir 10 šādas bāzes stacijas, no kuram reģionos atrodas vien divas – viena Liepājā, otra Daugavpilī).

Šogad Liepājā plānots izbūvēt vēl trīs "Bites" bāzes stacijas – Centrā, Dienvidrietumu rajonā un Karostā.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki