Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Likumsargi Neredzīgo biedrībā stāsta par drošību uz ceļa


atlikušas 250 zīmes


Likumsargi Neredzīgo biedrībā stāsta par drošību uz ceļa

Trešdienā, 20. martā, 2019 | BIRKAS: drošība , Leonīds Tarabans , Neredzīgo biedrība , satiksme
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Valsts policija

Valsts policijas pārstāvji trešdien devās uz Liepājas Neredzīgo biedrību stāstīt par drošību uz ceļa kampaņas "Strauja sirds, bet kājas lēnas" ietvaros.

Neredzīgo biedrībā viesojās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas komandieris Leonīds Tarabans un Prevencijas grupas amatpersonas, informē preses pārstāve Madara Šeršņova.

Likumsargi pastāstīja par biežāk sastopamajām kļūdām, kuras pieļauj gājēji, piedaloties ceļu satiksmē. Tāpat, ņemot vērā to, ka šajā biedrībā ir cilvēki ar redzes traucējumiem, saruna tika vērsta uz to, kādas uz ceļa ir tiesības cilvēkiem ar balto spieķi. Aicinājām cilvēkus nekautrēties un lūgt palīdzību apkārt esošajiem, šķērsojot brauktuvi, tomēr ievērot to, ka brauktuvi nedrīkst šķērsot brīdī, kad tuvojas operatīvais transportlīdzeklis.

Klausītājiem radās dažādi jautājumi, tostarp par velosipēdistu tiesībām. Cilvēki atzina, ka velosipēdisti viņuprāt ir visbīstamākie ceļu satiksmē un tas ir novērots, jo tieši ar velosipēdistiem viņiem ir jādala ietve. Jautājumi bija dažādi – pa kuru pusi velosipēdisti drīkst pārvietoties, vai viņiem ir nepieciešams tiesības, tāpat bija sūdzības, ka citi velosipēdisti skatās telefonā, pārvietojoties pa ietvi vai ielu.

Galvenokārt tika runāts par gājēju drošību un to, ka uz ietves prioritāte ir gājējam, taču noslēgumā visi atzina, ka mazākaizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem ir jākomunicē ar transportlīdzekļu vadītājiem, piemēram, saskatoties, saprotot, vai automašīna ir paspējusi nobremzēt, jo ja notiks negadījums, visvairāk ciestu gājējs vai velosipēdists, jo, kā atzina Satiksmes uzraudzības rotas komandieris Leonīds Tarabans, automašīnas vadītājs pēc būtības atrodas metāla kastē, kas viņu no trieciena pasargā, taču gājējs ir viegli ievainojums un visticamāk, trieciena rezultātā, gūs miesas bojājumus. Saskaņā ar Valsts policijas datiem, tikai astoņiem no 22 senioriem, kuri pērn gāja bojā ceļu satiksmes negadījumā, bijusi transportlīdzekļa vadītāja apliecība, kas liecina par to, ka arī zināšanas ceļu satiksmē, visticamāk, ir krietni mazākas, nekā pārējiem.

Tāpat klausītāji tika informēti par to, ka ceļu satiksmē pamanāmākās krāsas ir balta, dzeltena, oranža un sarkana. Tāpēc vislabāk savu apģērbu vai vismaz atsevišķus elementus izvēlēties šādās krāsās, jo autovadītājs apģērbu pamanīs pat ātrāk, nekā balto spieķi. Noslēgumā katrs klausītājs tika arī pie atstarojošās vestes.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki