Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Līvas ciemā" aicina uz kokles spēles meistarklasēm


atlikušas 250 zīmes


"Līvas ciemā" aicina uz kokles spēles meistarklasēm

Trešdienā, 11. maijā, 2016 | BIRKAS: Līvas ciems , meistarklase , Promenade Hotel , kokle
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no foto.lu.lv

21.maijā, kad vārtus vērs "Līvas ciema svētki", interesenti aicināti ne tikai baudīt tautas mūziķu priekšnesumus, bet arī apgūt kokles spēles prasmes bezmaksas meistarklasēs.

Tās notiks pie izciliem šīs jomas meistariem – Valda Muktupāvela un Julgī Staltes, informē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītrāja Inese Sērdiene.

Līvas ciema svētku muzikālās programmas – tautas mūzikas svētku "Līvas upe" – vadmotīvs šogad ir kokles visā to dažādībā. Apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt gan etnogrāfiskās kokles tradicionālajā skanējumā, gan koncertkokles un elektroakustiskās kokles laikmetīgos skaņdarbos. Lai iepazītu un sajustu šo seno mūzikas instrumentu, svētku rīkotāji aicina ne tikai klausīties, bet arī pašiem izmēģināt kokles spēli.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs iesaka izmantot izdevību un 21.maijā pulksten 11 viesnīcas "Promenade Hotel’" Hika zālē apmeklēt muzikologa Valda Muktupāvela koncertlekciju "Kokles Baltijā", kurā meistars stāstīs par koklēšanas tradīcijām Latvijā un kaimiņu zemēs, pievēršoties šādiem aspektiem – nosaukums, tradicionālo kokļu uzbūve un gatavošana, skaniskās īpašības, skaņojums, spēles veidi, repertuārs, lietošanas nolūks un simbolika, vēsture un izplatība. Koncertlekcija tiks ilustrēta ar prezentācijā ietvertiem vēsturiskiem attēliem, shēmām un nošu piemēriem, kā arī ar atskaņotiem vēsturiskajiem ierakstiem. Savukārt, Valda Muktupāvela kokles spēles meistarklasē, kuras sākums pulksten 13, meistars ierādīs tradicionālās koklēšanas paņēmienus un atsevišķas repertuāra vienības, bet pulksten 14 praktiskus padomus kokles spēles apguvē sniegs folkloriste, līvu un latviešu kultūras mantojuma zinātāja Julgī Stalte. Koncertlekcijā un meistarklasēs noderīgu informāciju iegūs gan lieli, gan mazi, kā iesācēji, tā arī lietpratēji. Meistarklašu norises vietā dalībniekiem kokles būs pieejamas ierobežotā daudzumā, tādēļ ieteicams ņemt līdzi savu instrumentu, ja tāds ir.

Koncertlekcijas apmeklējumam un dalībai kokles spēles meistarklasēs aicinām pieteikties līdz šā gada 18.maijam, elektroniski aizpildot pieteikuma anketu, kas atrodama šeit: http://visidati.lv/aptauja/1191611649/1/

Ikvienam "Līvas ciema svētku" apmeklētājam 21. maijā no pulksten 12 līdz 16 būs iespēja redzēt arī daļu no kokles izgatavošanas procesa, saņemot vērtīgus ieteikumus un padomus kokļu izgatavošanas meistardarbnīcās. Savus kokļu radīšanas noslēpumus atklās meistari – Kārlis Lipors, Rihards Valters, Rasa un Ģirts Laubes. Ja darināt kokles pašu spēkiem vēl nebūs pienācis īstais brīdis, tad svētkos būs lieliska izdevība pie kāda no meistariem pasūtīt savas īpašās kokles.

Dalība koncertlekcijā, meistarklasēs un meistardarbnīcās bez maksas.

Plašāka informācija Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājas lapā www.liepajaskc.lv, kā arī sociālajos tīklos #LivasCiems #LiepajasKC.

Facebook lapa https://www.facebook.com/livasciems/
Twitter konts https://twitter.com/LivasCiems


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki