Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

LMMDV iepazīstina ārvalstu sadarbības partnerus ar Liepāju


atlikušas 250 zīmes


LMMDV iepazīstina ārvalstu sadarbības partnerus ar Liepāju

Autors: PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola
Piektdienā, 18. maijā, 2018 | BIRKAS: mūzikas vidusskola , mākslas vidusskola , Erasmus , vizīte , Grēta Girvaite , Ilze Vitrupa
Izdrukāt Ziņot

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā (LMMDV) no 7. līdz 10. maijam projekta "Erasmus+" ietvaros viesojās 17 dalībnieki (pedagogi un audzēkņi) no Itālijas, Grieķijas un Somijas.

Šī bija jau trešā projekta dalībnieku tikšanās.

LMMDV kā sadarbības partneris ir starptautiskā "Erasmus+" sadarbības projektā "Golden Nets: promoting the quality of vocational training in crafts by sharing techniques and learning styles". ("Zelta tīkli: rotaslietu profesionālās apmācības kvalitātes veicināšana, daloties pieredzē un mācību stilos, izstrādājot Eiropas ECVET kredītvienību ieviešanu).

"Erasmus+" projektā darbojas piecas Eiropas Profesionālās izglītības iestādes un institūti juvelierizstrādājumu nozarē no Itālijas, Grieķijas, Somijas, Latvijas – LMMDV. Projektu koordinē Itālijas juveliermākslas skola.

Skolas no Itālijas (Valensa), Grieķijas (Volosa un Saloniki) ir arī partnerskolas Eiropas Liceju parlamenta organizācijā, realizējot gan konkursus, ceļojošas izstādes un projektus. Pirmā tikšanās notika Itālijā 2016. gadā, otrā tikšanās bija Grieķijā 2017. gadā.

Projekta dienas Liepājā tikai aizvadītas ļoti aktīvi, viesi apmeklēja koncertzāli "Lielais Dzintars", iepazinās ar skolu un izglītības programmām, viesojās Liepājas Biznesa Inkubatorā un apskatīja Mūzikas ierakstu studiju Ausekļa ielas telpās. Viesi varēja baudīt skolas sniegto muzikālo priekšnesumu – saksafona spēli skolas dārzā.

Koncertzāles "Lielais Dzintars" telpās tika apskatīta LMMDV juveliermākslas izstāde un skolas telpas. Ārzemju viesi pozitīvi novērtēja koncertzāles neparasto arhitektūru.

Viesus laipni uzņēma Biznesa Inkubators, iesākumā pastāstot par to, kas viņi ir un kā darbojas. Pēc tam dodot iespēju projektā iesaistītajiem audzēkņiem prezentēt izstrādātos rotu biznesa plānus. No LMMDV šo izstrādāto biznesa plānu prezentēja Grēta Girvaite – 2. kursa audzēkne.

Savukārt Alejas ielas zālē tika atklāta partnerskolu audzēkņu izstrādāto rotu izstāde un prezentēts katras skolas paveiktais darbs. Savas unikālās rotas prezentēja LMMDV absolvente Ilze Vitrupa (Ķībure), kura skolas laikā aktīvi darbojās Eiropas Liceju parlamenta aktivitātēs – organizācijā, kurā sadarbojas juvelierskolas no visas Eiropas.

Turklāt pedagogu sanāksmēs tika risināti jautājumi par vienotās vērtēšanas (ECVET) sistēmas izveidi un tās pielietojumu starptautiskās praksēs. Vizīti Liepājā palīdzēja koordinēt LMMDV metāla izstrādājumu dizaina programmas pedagogi Andris Garokalns un Edijs Ābelis.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki