Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

LMMDV vairāk audzēkņu kā pērn, puse beidzēju mācības turpina


atlikušas 250 zīmes


LMMDV vairāk audzēkņu kā pērn, puse beidzēju mācības turpina

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 01. novembrī, 2018 | BIRKAS: mākslas vidusskola , mūzikas vidusskola , izglītība
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no artspace.com

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) šogad uzņēmusi vairāk audzēkņu nekā pērn. Savukārt no absolventiem lielā puse turpina mācības.

Latvijas Nacionālā kultūras centra Kultūras un radošās industrijas izglītības nodaļas referente Māra Kalve, atbildot uz irliepaja.lv jautājumu, sacīja:

"LMMDV 2018.gadā ir uzņēmusi vairāk audzēkņu, nekā plānots un nekā uzņemts iepriekšējos gados, līdz ar to secināms, ka izglītības iestādes sadarbība ar reģiona izglītības iestādēm attīstās un aug reģiona jauniešu interese par mūzikas, mākslas un dizaina izglītību profesionālās vidējās izglītības līmenī.

Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas LMMDV mūzikas izglītības programmās bija plānots uzņemt 29 audzēkņus un 70 audzēkņus mākslas, dizaina un citās izglītības programmās (kopā 99), uzņemti 112 audzēkņi, no tiem 30 mūzikas izglītības programmās un 82 mākslas, dizaina u.c. izglītības programmās."

Pieaugumam vairāki iemesli
Uzņemto skolēnu skaita pieaugumam ir vairāki iemesli – gan tas, ka mērķtiecīgi tiek domāts par mācību kvalitātes celšanu (meistarklases, pieredzes apmaiņas gan skolēniem, gan pedagogiem), gan jaunu un pieredzējušu pedagogu piesaiste un, protams, tas, ka veiktas investīcijas mācību vides pilnveidošanai, saka skolas vadība.

Pieprasītākā – populārā un džeza mūzika
Mūzikas vidusskolai uzņemšanas rezultāti šim mācību gadam ir ļoti iepriecinoši un daudzsološi, irliepaja.lv sacīja mūzikas izglītības programmu struktūrvienības mācību daļas vadītāja Iveta Vīksne:

"Esam uzņēmuši 30 audzēkņus (iepriekšējā mācību gadā 24) gandrīz visās izglītības programmās un līdz ar to piepildījuši, mazliet pat ar uzviju, Kultūras ministrijas rīkojumā noteikto skaitu, kā citugad, neizsludinot papilduzņemšanu".

Visvairāk audzēkņu (11) ir uzņemti Populārās un džeza mūzikas programmā, kā arī ražīgs šis gads bijis topošajiem diriģentiem, papildinot to skaitu par pieciem audzēkņiem. Plānotais vietu skaits tika piepildīts arī programmās Klavierspēle, Stīgu instrumentu spēle, Sitaminstrumentu spēle un Vokālā mūzika. Skaitliski mazliet netika aizpildītas vietas programmās Pūšaminstrumentu spēle un Mūzikas projektu vadība.

Nav intereses par vēsturi un teoriju
Diemžēl, saka Vīksne, par Mūzikas vēstures un teorijas programmu neviens jau otro gadu pēc kārtas tā arī nav izrādījis interesi, tādēļ šajā gadā esam apņēmušies pārskatīt šīs programmas saturu, izveidojot to interesantāku, pievilcīgāku un mūsdienām atbilstošāku, lai piesaistītu topošos mūzikas vēsturniekus, komponistus, menedžerus un koncertu vadītājus šai visnotaļ daudzpusīgajai profesijai, kura nākotnē ietver sevī ļoti plašas tālākās izglītības iespējas un nodarbošanās jomas.

Multimediji, foto, reklāma
Šogad pēc pamatskolas LMMDV mākslas programmās uzņemts 61 audzēknis (2017.gadā – 52). Vispieprasītākās programmas ir multimediju dizains, foto dizains un reklāmas dizains, kurās uzņemti katrā pa septiņiem audzēkņiem. Seko apģērbu dizains – 6, interjera dizains – 6, mākslas – 6, skaistumkopšanas pakalpojumi – 6, koka izstrādājumu dizains – 5, metāla izstrādājumu dizains – 5, arhitektūra – 4 un ādas izstrādājumu dizains – 2.

Savukārt pēc vidusskolas uzņemts 21 audzēknis (2017.gadā – 11). Šajā grupā populārākā izrādījusies metāla izstrādājumu dizaina un skaistumkopšanas pakalpojumu programmas, kurās uzņemti katrā pa trim audzēkņiem. Seko apģērbu dizains, arhitektūras, ādas izstrādājumu dizaina, keramikas izstrādājumu dizaina, interjera dizaina, tekstilizstrādājumu dizaina un reklāmas dizaina programmas, kurās katrā uzņemti pa diviem audzēkņiem. Viens audzēknis uzņemts multimediju dizaina programmā.

Vairāk nekā puse turpina studijas
irliepaja.lv informēja mūzikas izglītības programmu struktūrvienības vadītājs Juris Ločmelis, no 16 šā gada mūzikas programmu absolventiem 11 turpina mācības augstākās mācību iestādēs (68%).

Savukārt mākslas izglītības programmu vadītājas vietniece Ilze Cēbere ziņo, ka mākslas programmas šogad absolvējuši 37 audzēkņi, no kuriem 19 (51%) turpina studijas, bet 15 – strādā profesijā.

LMMDV mūzikas programmu absolventi turpina mācības Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Hāgas Karaliskajā konservatorijā, Amsterdamas konservatorijā, Bangoras universitātē, Liepājas Universitātē, Alberta koledžā, Jūrniecības koledžā, Latvijas Universitātē.

LMMDV mākslas programmu absolventi turpina mācības Latvijas Mākslas akadēmijā, Liepājas Universitātē, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Universitātē, Kultūras koledžā, Rīgas Stradiņa universitātē.

Pārējie absolventi uzreiz uzsākuši darbu specialitātē vai citās darbavietās.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki